Spoilery prosto z Ostrowca!

 

Premiera naszej autorskiej etiudy zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak do niej dojdzie, podzielimy się z Wami kilkoma ciekawostkami na temat sztuki. Aby podnieść napięcie informacje będziemy publikować stopniowo – co kilka godzin. Liczymy na to, że będziecie czekać na kolejne wieści od nas!

Informacja z godziny 20:09, 20.12.2015

Dziś chcieliśmy przedstawić Wam naszego bohatera pierwszoplanowego (gwiazdę numer 1!) – Stasia. Staś tak naprawdę ma na imię Antoni i jesteśmy pewni, że przypadnie Wam do gustu (zwłaszcza żeńskiej części publiczności!). Liczymy również na jego rewelacyjny debiut filmowy, bo z obiektywem, jak widać, jest już obeznany.

12189742_777414729054279_1148792883915339014_n

***

Informacja z godziny 10:45, 21.12.2015
Dziś czas odsłonić kolejny fakt z naszego filmu. Oceńcie zaproponowaną muzykę…
Oto pierwszy fragment:

http://freemusicarchive.org/music/Doctor_Turtle/~/youre_right_but_Im_me

Drugi fragment:
YouTube Preview Image

Trzeci fragment:
YouTube Preview Image

Muzyka którą planujemy użyć jest na prawach Creative Commons.

***

Informacja z godziny 17:49, 23.12.2015

ssssd

Oto nasi kolejni bohaterowie – Milena i Jakub. W tle widać jedno z miejsc, w których będziemy nagrywać. :)

***

Informacja z godziny 8:45 08.01.2016

Jedno z miejsc, w których będziemy nagrywać.

12528438_1046702575373387_96918149_o

***

COMING SOON

Teledysk- „Five Finger Death Punch – Wrong Side of Heaven”

Wybraliśmy ten teledysk, bowiem opowiada o aktualnym problemie ludzi- żołnierzy powracających z wojny. Wszyscy cenimy patriotów, szanuje i podziwia ich państwo w imię którego walczą. I właśnie- dopóki walczą, są szanowani, wszyscy nimi zajmują się. Ale kiedy powracają, nikt już o nich nie pamięta.

Z teledysku wiemy, ze ok. 300 tysięcy żołnierzy wraca do swojego kraju i pozostaje… bezdomnymi! to budzi nasz sprzeciw! Żołnierze w trakcie nieobecności w domu, stracili rodziny, domy- nie wiadomo dokładnie dlaczego (kredyty, porzucenia). Jednak problem istnieje. Potrzebują nie tylko psychologów, ale przede wszystkim wsparcia finansowego od państwa. Pociechą może być jedynie fakt. że mogą  liczyć na zrozumienie i konkretną pomoc od swoich towarzyszy z frontu, którym wiedzie się lepiej.

Widok błąkających się bezdomnych byłych żołnierzy z wózkami jest dowodem na bezduszność i brak humanitaryzmu państwa. W imię humanitarnych idei walczyli, a teraz nie mogą liczyć na humanitaryzm.

Oto teledysk o którym mowa:
YouTube Preview Image

Dziś tak bardziej… z perspektywy.

Z autorem wiersza białego jest trochę jak z krytykiem – każdy może nim zostać. Wierszem białym może być niemalże wszystko co jest tekstem. Taka rada dla tych, którzy chcą być poetami, ale ewidentnie nie mają talentu do poezji –  możecie pisać wiersze białe :D

Wpis nie dotyczy wiersza białego, ale chciałem Cię czegoś nauczyć, skoro już tutaj jesteś :)

A teraz przejdę do meritum. Oto efekty naszej krótkiej sesji:

Perspektywa żabia

FullSizeRender (3)

Zbliżenie

IMG_2071

Plan bliski

IMG_2101

Perspektywa ptaka

Mile widziane oceny w formie komentarza! :)

Grzesiek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Top 10 reżyserów

Często nie zauważamy ich podczas oglądania filmów, jednak to oni są ich bohaterami. Bez nich nie powstałaby żadna produkcja. Mamy wśród nich swoich ulubieńców, których w ramach projektu chcielibyśmy Wam przedstawić. Oto nasz TOP 10 REŻYSERÓW FILMOWYCH!

 10. Paul Scheuring

     10

Pochodzący z Illionis reżyser, scenarzysta i producent telewizyjny. Studiował na UCLA School of Theater, Film and Television. Przed pisaniem scenariuszy pracował jako kurier, a także instalator telewizji kablowej. Stworzył takie filmy jak „Odwet” i „Skazany na Śmierć”.

9. Juliusz Machulski

 9

Pierwszy polski reżyser w zestawieniu. Pochodzący z Olsztyna absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, autor jednych z najpopularniejszych polskich komedii. Założył Studio Filmowe „Zebra”. Do jego najpopularniejszych dzieł należą: „Vabank”, „Seksmisja”, „Kiler”, „Vinci”.

8. Ridley Scott

 8

Z wykształcenia jest projektantem graficznym, początkowo związany ze stacją BBC.

Znane i uznane jego filmy to: „Łowca androidów”, „G.I. Jane”, „Helikopter w Ogniu”.

Brytyjczyk słynie z plastycznego stylu, kreowania silnych postaci kobiecych, a także wykorzystania przestrzeni miasta dla wzmocnienia przekazu.

7. Peter Jackson

 7

Nowozelandczyk, którego pasja tworzenia filmów zrodziła się , gdy rodzice kupili  kamerę,kiedy syn miał 8 lat.

Jackson znany jest głównie jako reżyser adaptacji słynnej powieści J.R.R.Tolkiena. Filmowa trylogia „Władcy Pierścieni” zdobyła łącznie 17 Oscarów! Jego kolejne wielkie produkcje to King Kong, a także trylogia Hobbit.

6. Andrzej Wajda

 6

W połowie zestawienia umieściliśmy Kawalera Orderu Orła Białego, a także zdobywcę Oscara za całokształt twórczości. Autora ekranizacji dzieł literackich, takich jak „Wesele”, „Pan Tadeusz”, „Zemsta”; oraz dokumentów, między innymi popularnego „Katynia” i najnowszego „Wałęsa”. Człowiek z nadziei”.

5. Olaf Lubaszenko

5

Polski aktor filmowy i teatralny, konferansjer, wokalista. Związany z Teatrem Buffo (grał w musicalu „Metro”). Jako reżyser zadebiutował w 1997 roku filmem „Sztos”. Spod jego pióra wyszła również m.in. komedia „Chłopaki nie płaczą” oraz serial „Faceci do wzięcia”.

4. Brian De Palma

 4

Nazywany często spadkobiercą Alfreda Hitchcocka kolumbijski reżyser. Zyskał popularność w 1976 roku dzięki ekranizacji powieści Stephen’a Kinga „Carrie”. Równie popularne produkcje to „Nietykalni”, czy „Mission Impossible”.

De Palma znany jest z niekonwencjonalnych narzędzi zbrodni w swoich filmach – między innymi piły mechanicznej, czy też olbrzymiego świdra.

3. Quentin Tarantino

 3

Na najniższym szczeblu podium znalazł się jeden z głównych przedstawicieli postmodernizmu filmowego. Sławę jako reżyser zdobył dzięki dramatom gangsterskim, takim jak „Pulp Fiction”, czy „Wściekłe psy”. Jego innymi filmami są „Kill Bill”, „Hostel”, „Bękarty wojny” i „Django”.

2. Christopher Nolon

 2

Brytyjczyk z pasją do kręcenia filmów od dziecka. Dorastał w Chicago. Wielokrotnie nominowany do Oscarów i Złotych Globów. Autor trylogii filmów o Batmanie, a także „Incepcji”, „Człowieka ze stali” i „Interstellar”.

1.Steven Spielberg

1

Niekwestionowanym zwycięzcą naszego rankingu jest amerykański reżyser.

Od wielu lat udowodnia, że film może pokazać wszystko. Publiczność na całym świecie zachwyca się jego filmami, przedstawiającymi ich marzenia i różne przygody. Jego dzieła dostarczają niesamowitych wrażeń wizualnych i przeżyć natury duchowej.

Co ciekawe, Spielberg jest samoukiem – nie uczył się reżyserii w żadnej ze szkół!

Jest m.in. autorem takich filmów, jak „Szczęki”, „E.T.”, „Park Jurajski”, czy „Szeregowiec Ryan”.

I tak dotarliśmy do końca naszego zestawienia. A kto jest Waszym ulubionym reżyserem? Podzielcie się swoimi opiniami  w komentarzu!

 

Wojtek.

 

Ukryty przekaz w wideo.

Witam z tej strony kamkom (dusza techniczna, która czasem będzie podchodzić
w dosyć specyficzny sposób do filmów).
Po ostatniej dużej aktywności z filmikiem na YouTube o tytule 01101101 01110101 01100101 01110010 01110100 01100101 (co tłumacząc z kodu binarnego oznacza muerte), zainteresowałem się dziełami podobnego typu.
Jak się okazuje, jeśli poszukamy odpowiednich miejscach, możemy znaleźć ich naprawdę dużą ilość. Najważniejsze jest jednak, w jaki sposób te filmiki zdobywają popularność, co jest także dla mnie ciekawym zjawiskiem. Początkowo filmik jest wrzucany na odpowiedni serwis np. YouTube, następnie ktoś wrzuca go na odpowiednie forum, jako przypadkowo znalezione, a po tych dwóch krokach rozpoczyna się reakcja łańcuchowa, która jest fenomenalnym zjawiskiem. Tam, gdzie zwykły widz uznałby krótki filmik za jakiś głupi żart czy reklamę, duża ilość internautów zaczyna szukać ukrytego sensu, doszukuje się jakiś informacji w poszczególnych klatkach, a nawet za pomocą spektrogramu analizuje dźwięk wideo, odszukując choćby skrawek jakiś informacji pozwalający rozwikłać zagadkę.

W wideo pozornie przedstawiającym człowieka w czarniej szacie z maską lekarza epidemii czarnej ospy, „detektywi” znajdują kod masoński, zagadki kryptograficzne
i znaki migowe, które zawierają przekaz. Osoby te są zdolne do znalezienia materiałów źródłowych, jeśli zostały użyte jakieś wycinki filmów oraz miejsc, w których zostało wspomniane wideo nagrane.
Jednocześnie zacząłem myśleć o tym, czy niektóre filmy, za wyjątkiem przekazu, który jest nam znany, nie mają przemyconych jakiś dodatkowych informacji, na które nie zwracamy uwagi podczas skupiania się na fabule.
Jak myślicie, czy reżyserowie wielkich produkcji umieszczają w swoich dziełach jakieś dodatkowe informacje, które być może odkryjemy lata po ich premierze?
Dajcie nam znać w komentarzach. Poniżej zamieszczam link do tego filmiku. Miłej zabawy!
YouTube Preview Image

Witaj!

ENGLISH VERSION BELOW

Zwykle pierwszy post na blogu dotyczy powodu, dla którego ktoś go założył, ale nas to nie dotyczy. Może dlatego, że administrator tego bloga  wyładowuje tutaj pokłady kreatywności z całego dotychczasowego życia i łamie schematy. Oto ja! Taki buntownik :) 

Jako, iż jesteśmy grupą z technikum, przedstawiamy nasz sposób na życie i szkołę w poniższym schemacie:

I nie przedłużając, poznajcie nieco nas. Jednakże, nie byłbym sobą, gdybym tak po prostu nas opisał, dlatego każdemu członkowi naszej grupy przekażę za moment  klawiaturę.

Ale na początek Ja, czyli administrator tego bloga. Jestem nim, ponieważ zostałem, wybrany demokratycznie jednym głosem – moim, :D spełniłem bowiem wszystkie kryteria- mądry/ przystojny no i… skromny!                                                                                       Mam na imię Grzesiek, lat 18 :) Jestem uczniem klasy informatycznej, więc informatykę uwielbiam! Kocham też piłkę nożną – w każdej postaci i dodam nieskromnie, że sądzę, iż moja wiedza na ten temat jest ogromna :) Nie jestem osobą, która ciągle siedzi nad książkami, co więcej, ta czynność jest mi raczej obca :D Wolę uczyć się za pomocą innych form. Jeśli chodzi o charakter, to jestem raczej cierpliwy i zabawny, więc to mi przypada zazwyczaj „rozruszanie” towarzystwa :D

Wojtek, 17 lat
Uzależniony od portali społecznościowych, wysoki blondyn. Ulubione zajęcie  to…pilnowanie terminów, w szczególności, kiedy deadline jest „na wczoraj”. Na lekcjach myślami bardzo często przebywa w odległej krainie, wypełnionej po brzegi kodem binarnym i tabliczką mnożenia. Czasami potrafi się szybko zdenerwować.

To ja krótko ;] Mam na imię Beniamin, 18 lat, jestem w klasie 3 w zawodzie technik informatyk. Interesuję się elektroniką i łamaniem zabezpieczeń. Jestem wysportowany, a dowodzi tego sport, który uprawiam – parkour ;)

Mam na imię Kamil, lat 18
Jestem informatykiem z krwi, kości i kodu binarnego. Potrafię telepatycznie porozumiewać się z komputerem za pomocą C++. Myślę także zerami i jedynkami. Lubię poznawać wszelkie nowinki technologiczne, a także systemy ( i ich zabezpieczenia). W chwili, gdy mój system przechodzi w tryb IDLE, poświęcam wolny czas poznawaniu kultury japońskiej.

Kamil lat 17.
Jestem typowym technikiem informatykiem. Uwielbiam kod binarny i serię Metal Gear. Od najmłodszych lat interesuję się majsterkowaniem i graniem na wszystkim po trochu ( na nerwach też :D ). Ludzie nazywają mnie „nerdem”, a znajomi  ”Szczerym”, gdyż często mówię prawdę, nawet tę najszczerszą/ niewygodną.

Oto i my całą grupą.

DSC_0048-0A na koniec jeszcze raz Ja – Grzegorz :)  Chciałem napisać jakąś ładną puentę tego opisu, ale pokłady kreatywności zostały już wyczerpane, więc tylko podziękuję za poświęcony czas na przeczytanie tego „wypracowania” :D
Żegnamy się zagadką:
Czym różni się komputer od prania?

 ENGLISH VERSION:

Usually first post on a blog pretains to the reason why somebody created it, but we aren’t trivial. J/

Maybe the reason is fact, that the admin of this blog unloads his creativity and breaks the templates. It is me! Such a rebel!

As we are a group of people from technical school, we want to show you our way to live and school in this scheme:

Let’s read something about us now. I wouldn’t be myself, if I just described us, so I just give every member of a group a keyboard for a while.

At the begining of a presentation let me introduce… myself – admin of this blog. I am the admin, because I was democratically chosen by one vote – from myself :D , I just met expectations – I am clever, handsome and modest, of course.

My name is Grzesiek, I am 18 years old. I study IT, so I love IT! I love football too – I think my knowledge about it is very big! I’m not a person, who spend a lot of time for learning or reading books, what more I think it is something unknown for me. I prefer to study by other ways. I am polite and funny, so usually I am social butterfly.

Wojtek, 17 years old.

I am tall and blond-haired guy, addicted to social media applications. My favourite activity is… watching deadlines, especially if the deadline is for yesterday. During lessons, I am often in far, far away land of binary code and maths. I can really easy get angry.

I will be posted shortly, my name is Beniamin, I am 18 years old and I study in IT class. I’m into electronics and hacking. I’m athletic – I practice parkour.

My name is Kamil, 18 years old. I am true-born IT specialist. I can telepathically communicate with PC using C++ code. My mind consists of binary code. I like to explore innovations and read about OSes. In my free time I learn about japan customs and culture.

Kamil, 17 years old.

I am typical computer specialist. I love binary code and Metal Gear series. Since childhood i’m interested in DIY-works and playing on everything , but especially on nerves. People call me „nerd” and friends call me „Szczery” (in polish language it means honest), because I always tell the truth, even the very uncomfortable one…

Finally, once again, me – Grzegorz. I just wanted to write the summary, but everything was told, so I just thank you for reading this post.

DSC_05501

We say goodbye using a riddle:

What is the difference between washing machine and PC?