Ukryty przekaz w wideo.

Witam z tej strony kamkom (dusza techniczna, która czasem będzie podchodzić
w dosyć specyficzny sposób do filmów).
Po ostatniej dużej aktywności z filmikiem na YouTube o tytule 01101101 01110101 01100101 01110010 01110100 01100101 (co tłumacząc z kodu binarnego oznacza muerte), zainteresowałem się dziełami podobnego typu.
Jak się okazuje, jeśli poszukamy odpowiednich miejscach, możemy znaleźć ich naprawdę dużą ilość. Najważniejsze jest jednak, w jaki sposób te filmiki zdobywają popularność, co jest także dla mnie ciekawym zjawiskiem. Początkowo filmik jest wrzucany na odpowiedni serwis np. YouTube, następnie ktoś wrzuca go na odpowiednie forum, jako przypadkowo znalezione, a po tych dwóch krokach rozpoczyna się reakcja łańcuchowa, która jest fenomenalnym zjawiskiem. Tam, gdzie zwykły widz uznałby krótki filmik za jakiś głupi żart czy reklamę, duża ilość internautów zaczyna szukać ukrytego sensu, doszukuje się jakiś informacji w poszczególnych klatkach, a nawet za pomocą spektrogramu analizuje dźwięk wideo, odszukując choćby skrawek jakiś informacji pozwalający rozwikłać zagadkę.

W wideo pozornie przedstawiającym człowieka w czarniej szacie z maską lekarza epidemii czarnej ospy, „detektywi” znajdują kod masoński, zagadki kryptograficzne
i znaki migowe, które zawierają przekaz. Osoby te są zdolne do znalezienia materiałów źródłowych, jeśli zostały użyte jakieś wycinki filmów oraz miejsc, w których zostało wspomniane wideo nagrane.
Jednocześnie zacząłem myśleć o tym, czy niektóre filmy, za wyjątkiem przekazu, który jest nam znany, nie mają przemyconych jakiś dodatkowych informacji, na które nie zwracamy uwagi podczas skupiania się na fabule.
Jak myślicie, czy reżyserowie wielkich produkcji umieszczają w swoich dziełach jakieś dodatkowe informacje, które być może odkryjemy lata po ich premierze?
Dajcie nam znać w komentarzach. Poniżej zamieszczam link do tego filmiku. Miłej zabawy!
YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge