Przystanek (znowu) Warszawa! :)

Gdybym miała przełożyć swoją radość na ruchy fizyczne, to pewnie skakałabym z radości. Ale zacznijmy od początku…

W zeszłym roku, gdy dowiedziałyśmy się, że jedziemy do Warszawy, wpis na blogu zatytułowałam „Przystanek Warszawa!”. No więc dzisiaj czas na „Przystanek Warszawa! Część II”, że tak to określę :)

Nasza szkoła po raz kolejny zakwalifikowała się na ogólnopolski Festiwal Projektów w Warszawie!

Listę przyjętych szkół możecie zobaczyć tutaj KLIK! Miejsce 18 – to właśnie my!

Świnka już się cieszy…

Kubuś Puchatek też…

                                    No to mamy już całą cieszącą się ferajnę.

Więc może i ja zacznę skakać?? :D

 

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 5 Comments

Dzień Książki

Z okazji tegorocznego Dnia Książki, który obchodziliśmy 23 kwietnia, były organizowane różne akcje – z książkami w roli głównej.

Pierwsza z nich – „Przyjaciel szkolnej biblioteki” – polegała na tym, że uczniowie przynosili różne książki – już im niepotrzebne, ale w dobrym stanie jako dar dla biblioteki szkolnej. W zeszłym roku akcja świetnie się udała – biblioteka wzbogaciła się o 82 nowe książki! W obecnym roku uczniowie przynieśli o 2 książki więcej. Podsumowując: dzięki tej akcji ogółem do grona książeczek w bibliotece szkolnej dołączyło 166 egzemplarzy! :)

Druga z akcji nosiła nazwę „Daj się przyłapać na czytaniu”. Przez cały tydzień w naszych plecakach oprócz podręczników do matematyki, polskiego czy angielskiego, musiało znaleźć się miejsce na ulubioną książkę, czasopismo czy lekturę szkolną. Ci, którym akcja się spodobała, czytali gdzie się dało i kiedy się dało: na przerwie, pod gaśnicą, na schodach, na siedząco, na stojąco, przed lekcjami, po lekcjach, a nawet…. pssst!… na lekcjach… ;)
Przez cały ten tydzień kółko dziennikarskie czyhało na czytających z aparatami.
Oto efekty fotograficznego polowania:

Kolaże ze zdjęć były robione w piZapie przez uczestników kółka fotograficznego. Żałujemy, że nie można wprowadzać czcionek z polskimi znakami :( Niestety, „książka” musiała stać się „ksiazka”.

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 5 Comments

Wycieczka do Inwałdu

28 maja klasa V i VI pojechały na wycieczkę do parku miniatur „Świat Marzeń” do Inwałdu.

Gdy dotarliśmy na miejsce mieliśmy trochę czasu, aby się rozejrzeć po parku. Później, o godzinie 12.00 przyszła do nas pani przewodniczka i zaczęliśmy zwiedzanie parku. Pani opowiadała krótko o różnych miejscach znajdujących się na całym świecie. M.in. o wieży Eiffla, operze w Sydney, Statule Wolności, Big Benie, Sfinksie, Placu Św. Piotra, posągach z Wyspy Wielkanocnej, Zamku Królewskim w Warszawie i wielu innych.

Gdy skończyliśmy zwiedzać park, przyszedł czas na atrakcje…! :) Pirata, Autoscootera, Koło Młyńskie, Zielony Labirynt, Egipt Horror Show, Wystawę Tutenchamon, Super Ślizg, Kino 5D… Był to również czas na zwiedzenie tej części parku, o której nie opowiadała nam pani przewodniczka. W owej części najciekawszą minaturą jak dla mnie był… Stadion Narodowy.! :)

Stadion Narodowy

Na samym początku wszyscy poszliśmy do Kina 5D. Nie powiem, było to nie lada przeżycie – super przeżycie! :) Woda na policzkach, piana lecąca z góry, odchylające się krzesła, ogony zwierząt wijące się wokół nóg…
Potem razem z koleżankami odwiedziłyśmy Egipt Horror Show. Był to namiot, do którego się wchodziło. Zaskakujący namiot. Wyobraźcie sobie wędrówkę ciemnym korytarzem, nagle zapala się światło i jakiś kościotrup zaczyna się telepać w rogu. :) Ale podobało mi się. Potem poszłyśmy na Pirata ♥ Najlepszą atrakcję :)
No i później szwędałyśmy się po parku chodząc to tu, to tam…

Autoscooter

Zielony Labirynt

Następnie poszliśmy zjeść obiad. Po obiedzie poszliśmy zwiedzać warownię. Wiedzieliśmy również smoki. Były wielkie i straszne.

Hahahaha.

Nie były ani wielkie, przynajmniej niektóre, ani straszne. :) Mimo wszystko spotkanie z nimi było fajnym doświadczeniem. Poźniej podzieliliśmy się na grupy i odwiedziliśmy chatki, w których uczyliśmy się tkać, robić naczynia z gliny, robić sznurki i patrzyliśmy, jak powstawały metalowe przedmioty. Następnie wróciliśmy do parku – na atrakcje ^.^
Moją ulubioną atrakcją był z pewnością Pirat :) Ale co to było, ten Pirat? Było to coś na kaształt łódki-wahadła :)
I później razem z koleżankami poszłam do Zielonego Labiryntu.

Weronika, jeśli to czytasz, to możesz ominąć ten fragment tekstu, bo nie wiem, czy chcesz sobie przypominać naszą „przygodę” :)  

Zgubiłyśmy się w Zielonym Labiryncie.
Nie wiem, jak do tego doszło, tym bardziej, że praktycznie stałyśmy pod wyjściem… Ale mimo wszystko z pomocą przyszły Pani Samborska wraz z Panią Reiss :) Dziękujemy :)  

I później nadszedł czas na drogę powrotną :( No, niestety. Ale wtedy również było wesoło. Naprawdę, długo by pisać.

Na wycieczce bardzo mi się podobało. Nie zaprzeczam, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam pojadę :)

Zdjęcia pochodzą ze szkolnej galerii.(link)
Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 1 Comment

Projekt – skończony!!

Tak, tak, właśnie. Nasz projekt – „Pomagamy Ziemi – Szlakiem podkarpackich parków i rezerwatów przyrody” jest już gotowy! :) Oto i on:

YouTube Preview Image

Teraz opiszę jak wyglądała nasza praca nad projektem.
Najpierw planowałyśmy pracę – plany wlałyśmy na e-mapę.

Aby zobaczyć mapę w powiększeniu, kliknij na nią.

Później zaczynałyśmy powoli wybierać zdjęcia, które udostępnił nam p. Andrzej Fruga. Zdjęcia są przez niego wykonane, zostały umieszczone za jego zgodą.
Nagrywałyśmy później dźwięk – i z tym miałyśmy pewien problem. Otóż nigdy wcześniej jakoś nie interesowałam się programem Audacity, chociaż słyszałam o nim jeszcze w II klasie :) Nagrane głosy zapisywałam w zły sposób – i biedny Movie Maker musiał się kłócić, że pliki są nieprawidłowe. Miałyśmy kłody pod nogami, a uczyłyśmy się na błędach. Jednak na chwilę obecną Audacity jest dla mnie rozpracowane :) Nagrałyśmy dźwięk jeszcze raz – tym razem zakończyłyśmy próbę sukcesem. I tak właśnie narracja była prawie gotowa. Prawie, bo musiałyśmy jeszcze pod głos podłożyć muzykę wyszukaną wcześniej na licencji CC w serwisie Jamendo. Nie zajęło nam to dużo czasu.
Następnie zajęłyśmy się klejeniem wszystkiego w całość. Trochę się to przedłużało, ale…  skończyłyśmy! I projekt jest gotowy. :D
Jutro zabieram się za uzupełnienie karty działania i karty projektu. Już wkrótce dokumentacja projektowa będzie kompletna :)

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 5 Comments

„Dzielimy się wiedzą”

Tak właśnie brzmiało hasło dnia otwartego w naszej szkole, który odbył się 10 maja.
Celem spotkania było zaprezentowanie przybyłym gościom efektów pracy w programie „Szkoła z klasą 2.0″ oraz pokazanie krótko możliwości poszczególnych programów.

YouTube Preview Image

Ja miałam za zadanie opowiedzieć o programie Prezi. Była również wyświetlana prezintacja z zeszłego roku – Wokół Praw Dziecka. Dla przypomnienia: :D

Prezentacje się udały. Myślę, że każdy z prezentujących może być zadowolony ze swojego wystąpienia. Mam nadzieję, że zaproszeni goście docenili wysiłek włożony w przygotowanie spotkania.

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 3 Comments

Lesson with Skype

At last Thursday was Skype lesson with native-speaker Jon Green with British Council. Lesson was about sports. Lesson was the prize for first place in the contest „Nakręceni na języki”. I think that online lesson was very interesing and successful. :)

YouTube Preview Image

W ubiegły czwartek odbyła się lekcja Skype z panem Jonem Greenem z British Council. Zajęcia dotyczyły sportów. Lekcja była nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie „Nakręceni na języki”. Myślę, że lekcja była bardzo interesująca i udana.

Dzięki tej lekcji mogliśmy uzupełnić swoją wiedzę dot. słówek-sportów w języku angielskim. Ciekawym doświadczeniem było również samo to, że mogliśmy rozmawiać z Anglikiem.
Ja na pewną tę lekcję będę długi i miło wspominać ;)

W lekcji udział wzięli: Ada, Marcin, Ola, Kasia, Weronika i Mikołaj.
Tak lekcję opisują: Marcin i Pani Dorota.

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 3 Comments

Matlandia itd. ;D

Jeszcze o tym nie pisałam, sama nie wiem, dlaczego?
Cała klasa piąta korzysta z programu online – Matlandia, służącego do nauki matematyki. Muszę, przyznać, że rzeczywiście ułatwia naukę matmy :)

Chcę jeszcze wspomnieć o naszym projekcie…….
Hmmmm…..
No więc nasz filmik jest prawie gotowy. Jupilaa! Jeszcze wystarczy ustawić przejścia i nanieść końcowe poprawki. Myślę, że „lada” ( :D ) dzień go opublikujemy :)

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | Komentowanie nie jest możliwe

TIK-u ciąg dalszy

Ostatnio na angielskim Pani zadała nam zadanie – również mailowe – napisać o swoich zainteresowaniach :) Ja to już zrobiłam, a Wy?

Brałam również udział w konkursie FunEnglish – online :) Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa forma konkursu, bo nie siedzi się nad kartką z długopisem, tylko przed komputerem :) Konkurs – za pomocą tak właściwie kolorowych ćwiczeń i gier okazał się bardzo przyjemny :)

A dzisiaj klasa V i kółko ekologiczne wybrało się na wycieczkę do Karpackich Parków Krajobrazowych. Oglądaliśmy wystawy,  prezentację o segregacji odpadów i filmy. Potem mieliśmy ognisko… No, może nie będę zagłębiać tego tematu. Napiszę krótko: kiełbaski były niedopieczone, bułki zaginione, ale mimo wszystko było fajnie :D

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 5 Comments

Wygrana! :)

Naprawdę nie spodziewałam się aż takiego wyróżnienia :) Ja i Marcin z klasy VI pod opieką Pani Doroty zajęliśmy I miejsce w konkursie „Nakręceni na języki”.
Pragnę podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w filmiku. Ale nie tylko, bo inni uczniowie także byli nakręcani, ale z powodów technicznych nie mogli być „umieszczeni” :)
Dziękuję Pani Krystynie Samborskiej i Pani Sylwii Romanowskiej – za bezcenną pomoc, a w szczególności Pani Dorocie Patejko – bez Pani Doroty z pewnością by się nam nie udało :) Dziękuję również jurorom za docenienie naszej pracy.
No, oczywiście gratuluję Uczniom Samorządowej Szkoły Podstawowej w Chwalibogowie, z którymi dzielimy I miejsce oraz Uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni, którzy zdobyli wyróżnienie :)
Gratuluję wszystkim, którzy spróbowali swoich sił w kręceniu filmu, nawet Tym, którzy nie zostali wyróżnieni w konkursie. Wiem z własnego doświadczenia, że nie tak łatwo jest nakręcić film na określony temat i to jeszcze w obcym języku.

Wyniki konkursu – tutaj.

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 8 Comments

Ekologicznie i fotograficznie

Dzisiaj kółko fotograficzne wybrało się w plener przed akcją „Czysty Wisłok”.

Fotografowaliśmy brzegi naszej krośnieńskiej rzeki przed „wiosennymi porządkami” :D . No a porządki – są baaardzo potrzebne. Popatrzcie jak obecnie wygląda nasza rzeka. Butelki po wodzie mineralnej oraz innych napojach, „reklamówki” powywieszane na gałęziach drzew, nawet całe worki ze śmieciami, stare folie to widok stały brzegów Wisłoka.

Nie wydaje mi się, aby takie brzegi były odpowiednim miejscem zamieszkania dla bobrów, które zostawiły po sobie ślad na pniach drzew i… na tym zdjęciu :)  

 

 

Ale, ale… to jeszcze nie wszystko na dziś :) Przedstawiam Wam dzieło młodszych dzieciaków: uśmiechniętą buźkę z zakrętek, nakrętek i korków :) Przecież zachowujemy się ekologicznie zbierając zakrętki, a to oznacza, że pomagamy Ziemi.

 

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 11 Comments