Sprawozdanie z Festiwalu Nauki

7 czerwca 2011

`             Dnia 1 czerwca 2011 odbył się Festiwal Nauki i Dzień Sportu. Jak co roku w salach 23, 25, 27, 28 i 29, odbywały się ciekawe prezentacje. Tym razem były to prezentacje multimedialne na różne tematy: jak się uczyć, komunikatory, tradycje Kujaw itd. Tematem naszej prezentacji były prawa autorskie, a dokładniej: „ Jak korzystać z Internetu zgodnie z prawem?” . W skład naszej grupy wchodziłem ja, Marcin, Konrad, Przemek i Ola.

`              Wszystko zaczęło się na boisku naszej szkoły. Najpierw klasy piąte, później czwarte, a na końcu szóste po kolei witała pani dyrektor. Śpiewali hymn szkoły i robili wiele innych rzeczy. My nie byliśmy obecni na tych obchodach, tylko robiliśmy ostatnie poprawki w Sali nr 25: poprawiliśmy drobny błąd w prezentacji, ustawialiśmy krzesła, przypominaliśmy sobie co mamy robić i czekaliśmy na klasę Va. Gdy wreszcie przyszli z drobnym opóźnieniem, zaczęliśmy prezentować. Wychodziło to nam dość dobrze. W pewnym momencie postanowiliśmy że ankietę pokażemy tylko klasom szóstym. Większości klas podobała się nam nasza prezentacja z drobnymi wyjątkami. Najbardziej entuzjastyczna była klasa pani Kowalczyk. Wszystkim podobał się quiz. Błędne odpowiedzi zdarzały się rzadko. Po klasach piątych, przyszedł czas na czwarte. Musieliśmy zmienić nasz język na prostszy. Uczniowie klas czwartych jako jedyni zadawali pytania, choć i tak było ich nie wiele. W klasach szóstych pojawiło się kilka osób z naszej klasy, co nas zmotywowało. Uczniowie klas szóstych byli bardzo skupieni na ankiecie. Na końcu została nam klasa VI B z klasą VI C. W tym gdy na nich czekaliśmy, oglądaliśmy jak sobie radzą inni. Weszliśmy także do klasy nr 29, gdzie otrzymaliśmy dyplomy i rozmawialiśmy na temat przebiegu projektu. Gdy wróciliśmy czekała nas ostatnia prezentacja. Zrobiliśmy to bez trudu. Po przywróceniu klasie dawnego porządku i zaniesieniu sprzętu do odpowiednich miejsc i posprzątaniu, mogliśmy iść do domu.

`         Jestem bardzo zadowolony z przebiegu projektu. Większość spisała się znakomicie. Zdobyliśmy także nową wiedzę, która nam się przyda. Prezentacje również wyszły dobrze. Będzie mi trochę brakowało tych chwil spędzonych nad projektem…

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Sprawozdanie z Festiwalu Nauki”

  1. sabi pisze:

    Dziewczyny z Vc twierdzą, że mieliście najciekawszy projekt. Gratulacje!

  2. OOO :) to zaszczyt, że inni koledzy i koleżanki doceniają Wasz projekt :) Gratulacje :)

    Brakuje nam tylko tych ostatecznych prezentacji z projektu – jest szansa, żeby je umieścić (podlinkować) na blogu? Byłoby genialnie :)

    pozdrowienia!!!
    Szkoła z klasą 2.0

css.php