TIK TIK w ZS w Rzepedzi

Archiwum kategorii ‘Szkoła z klasą 2.0 – edycja 2011/12’

Dziękujemy!!!…

Słowami piosenki rozpoczniemy nasze podziękowanie: „Ale to już było i nie wróci więcej…”, choć kto wie może kiedyś wróci, ale już na pewno w innym składzie, ponieważ nasze drogi się rozchodzą. Zostaną na zawsze wspomnienia wspólnie spędzonych chwil. Korzystając z chwilki czasu i okazji chciałybyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam realizować ten i inne projekty. Wiemy, że nie byłyśmy idealne, ale przecież tacy ludzie nie istnieją. Szczególne podziękowania należą się oczywiście naszej opiekunce pani Joli Wewiurskiej. Poświęcała dla nas w tym roku szkolnym, a także w innych latach tyle swojego czasu. Wielkie dzięki należą się także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób nas wspierali i pomagali nam. Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom, i oczywiście rodzicom, którzy znosili naszą nieobecność w domu lub długie godziny spędzone przed komputerem. Dziś już mówimy ostateczne do widzenia. Zapewniamy, że wszystkie chwile spędzone na realizacji tego projektu na długo pozostaną w naszej pamięci. I będziemy je wspominać w samych plusach. Kto wie może za kilkanaście lat oglądając zdjęcia łezka w oku się zakręci, choć szczerze mówiąc kręci się już dzisiaj  ;) :)

Tagi:
autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

Nasz projekt na blogu nagrodzony:)

Dziś, tzn. 18 czerwca 2012 roku poznaliśmy Laureatów Konkursu Blogów 2012 …przypominamy konkurs został ogłoszony na blogu głównym programu „Szkoła z klasą 2.0″.  Miło nam poinformować, że nasz blog zajął I miejsce w kategorii PROJEKT NA BLOGU –  organizatorzy pod uwagę wzięli wpisy, strony, widżety (karta projektu i karty działania), dotyczące przebiegu projektu edukacyjnego realizowanego w II semestrze.  W tej kategorii blog oceniany był jako miejsce dokumentowania wszystkich działań w projekcie, od planów przez poszczególne zadania do wykonania, aż do prezentacji efektów na Szkolnym Festiwalu Nauki.

Dziękujemy serdecznie za docenienie naszej niemal półrocznej pracy :) :) :)

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym :)

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (3)

Jak oceniłyśmy projekt…

Projekt podsumowałyśmy po Szkolnym Festiwalu 2.0  a dokładnie w środę (6.06. 2012 r.) na zajęciach edukacji regionalnej. Przy ocenie uwzględniłyśmy ustalone na wstępie kryteria, czyli:

1. Umiejętność pracy w zespole, stosowanie się do reguł ustalonych i przyjętych przez zespół.

2. Terminowość i odpowiedzialność w wywiązywaniu się z zaplanowanych prac.

3. Zaangażowanie  i inicjatywę  w przeprowadzaniu badań i poszukiwaniu źródeł informacji.

4.  Wykorzystanie różnych źródeł informacji.

5. Umiejętność rozwiązywania pojawiających się problemów.

Zarówno my, jak i nasza opiekunka jesteśmy bardzo zadowolone z efektów pracy. Dodam tylko, że żałujemy, że to już nasz ostatni projekt w takim składzie  :(   :(   :(

Tagi: ,
autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (3)

Relacja z naszego festiwalu na stronie CEO…

Tak, jak pisałyśmy jakiś czas temu podczas naszego Szkolnego Festiwalu 2.0 zaprezentowałyśmy dwa nasze projekty. Pierwszy w ramach „Szkoły z klasą 2.0″, drugi w ramach „Młodych przedsiębiorczych”.

I właśnie o tym drugim relację opublikowano na stronie CEO. Oto ona:

http://www.ceo.org.pl/pl/przedsiebiorczy/news/hotelik-pik-na-festiwalu-projektow

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Praca na platformie MP zakończona:)

Wczoraj wykonałyśmy ostatnie zadania na platformie internetowej „Młodych przedsiębiorczych”… tym razem czekały na nas do wypełnienia ankiety i sprawozdanie z prezentacji projektu, a przypominamy wszystkim, że realizowałyśmy projekt:Zakładamy i prowadzimy firmę – HOTELIK PiK Sabina Dąbek, Kinga Kowalik, Aleksandra Telesz, spółka jawna” , czyli znowu działałyśmy  z TiK :) :) :)

Podsumowując, musimy powiedzieć, że dzięki realizacji projektu znacznie pogłębiłyśmy swoją wiedzę z zakresu ekonomii, a dokładnie przedsiębiorczości, marketingu. Wiemy już, jak wygląda prowadzenie hotelu dla zwierząt, fachowa pielęgnacja i tresura. Taka wiedza jest bardzo przydatna: w przyszłości będziemy wiedziały już, czy składana nam oferta jest opłacalna. Kto wie, może same założymy podobną firmę?  Dzięki wizycie w urzędzie gminy dowiedziałyśmy się, gdzie i jak zarejestrować naszą działalność Dzięki projektowi stałyśmy się bardziej otwarte, (jakoś musiałyśmy zdobyć potrzebne do realizacji poszczególnych zadań wiadomości ). I w końcu płynęła z niego także nauka działania z TIK, ponieważ wszystko odbywało się przecież na platformie internetowej, a poszczególne zadania wymagały zastosowania wielu różnych narzędzi z zakresu TIK choćby w celu opracowania ankiet, wykresów,  prowadzenia bloga, zmontowania prezentacji i filmiku, zaprojektowania ulotek i wizytówek.

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (6)

Wspomnienia z festiwalu i nie tylko

Z racji tego, że Szkolny Festiwal 2.o  był bardzo ważnym wydarzeniem w kalendarzu  naszej szkoły, myślę, że nigdy nie będzie za wiele o nim napisane. Dziś chciałabym opisać jakie emocje towarzyszyły nam na festiwalu, podczas pracy nad projektem i troszkę podsumować nasze działania z CEO także. Z całego festiwalu najbardziej wzruszającym momentem była prezentacja maluszków. W końcu oni mieli takie same zadania jak my, a ile lat nas dzieli. Szczerze mówiąc aż dziw bierze, że sobie tak wspaniale poradzili. Każdy, kto brał udział w projekcie miał okazję powiedzieć kilka słów od siebie i okazało się, że w młodszych grupach bardzo dobrze działał punkt naszego kodeksu o pomocy przy korzystaniu z TIK naszych rodziców, a także okazało się, że maluchy mogą ich wiele nauczyć. Prezentacja klasy I gimnazjum wywarła na mnie duże wrażenie przez pomysłowość,  oni dopiero zaczynają swoją przygodę z CEO, ale początek mają bardzo dobry. Wiele mogłam się nauczyć dzięki ich projektowi i doskonale poznać uczniów naszej szkoły ( przynajmniej od strony proporcji). Nasz projekt jednak cieszył mnie najbardziej, wiem ile pracy w niego włożyłyśmy, a także dotyczy on bardzo sentymentalnego wydarzenia jakim było 50-lecie szkoły. Było ono ważne także dla nas jako absolwentek SP w Rzepedzi. Całą współpracę z CEO, wszystkie programy i projekty na pewno będę wspominać bardzo ciepło. Wraz z zakończeniem gimnazjum skończy się pewien etap w moim życiu.

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (2)
css.php