TIK TIK w ZS w Rzepedzi

Archiwum miesiąca Luty 2012

Młodzi przedsiębiorczy – jutro startujemy!!!

Kolejnym przykładem wykorzystania TIK w edukacji jest nasz udział w jeszcze jednym programie CEO, a dokładnie w „Młodych przedsiębiorczych”.

To już nasza druga edycja… w tamtym roku tak nam się spodobało :) , że postanowiłyśmy jeszcze raz, mimo , że w marcu czeka nas naprawdę wiele innych zadań, ale mamy nadzieję, że uda nam się to wszystko pogodzić.

Od jutra będziemy mogły logować się na platformie i wtedy napiszemy Wam więcej o zadaniach, które na nas czekają.

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

PREZI da się lubić :)

Właśnie pracujemy nad kolejną prezentacją z wykorzystaniem PREZI  :) :) :)   Tym razem przygotowujemy prospekt emisyjny naszej szkoły, czyli Zespołu Szkół w Rzepedzi. Zadanie to mamy do wykonania w ramach kursu naszej opiekunki przed programem „Młodzi do Akcji”. Prospekt można wykonać w dowolnej technice (w formie prezentacji, Prezi, blogów, stron internetowych, plakatów, komiksów, prostych dokumentów, filmów, nagrań audio, etc.), my wybrałyśmy PREZI :)

Największy serwis społecznościowy, czyli Facebook  złożył prospekt emisyjny. Facebook chce pozyskać z giełdy przynajmniej 5 mld dolarów! A gdybyście Wy mogli wyemitować akcje własnej szkoły ile chcielibyście zarobić?

Tagi:
autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

Rok szkolny 2011/2012 – Rokiem Szkoły z Pasją

Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony Rokiem Szkoły z Pasją.

 Ministerstwo Edukacji Narodowej od czterech lat wskazuje priorytet, na którym w danym roku szkolnym  próbuje zwrócić uwagę placówkom oświatowym. Rok szkolny 2008/2009 był „Rokiem przedszkolaka”, rok szkolny 2009/2010„Rokiem historii najnowszej”, a rok szkolny 2010/2011 ogłoszono „Rokiem odkrywania talentów”.

Rozwijanie w uczniach pasji jest priorytetem tego roku szkolnego. A my chciałybyśmy dziś Was zapytać:

Co jest Waszą największą pasją???

 

 

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (4)

Olimpiada o Wielkich Polakach

23 lutego 2012 roku trzy uczennice naszej szkoły: Kinga, Magda i Dagmara reprezentowały naszą szkolę na 2 etapie XII Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach, która odbyla się w Gimnazjum nr 4 w Sanoku. W tym roku olimpiada poświęcona była błogosławionemu ks. Bronisławowi Markiewiczowi.

Więcej o bohaterze tegorocznej olimpiady można przeczytać tu:

http://olimpiada.mzsp.pl/aktualnosci.php

POLECAMY!!!

 

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

Znamy zasady rekrutacji…

10 lutego 2012 roku ogłoszone zostało zarządzenie Kuratora Oświaty w Rzeszowie na temat:

Sposobu przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych przez szkołę ponadgimnazjalną obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz wyników egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum, a także sposób punktowania innych osiągnięć uczniów:

1.   Kandydat ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej może otrzymać w postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym maksymalnie 200 punktów, w tym:

a)      za wyniki egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum   100 pkt

b)     za oceny z j. polskiego i trzech wybranych przedmiotów oraz inne osiągnięcia 100 pkt

  1. z egzaminu gimnazjalnego:

Wyniki procentowe, uzyskane z egzaminu przeliczane są na punkty w następujący sposób: 1% = 1punkt

Maksymalna liczba punktów z całego egzaminu wynosi 500 tj. po 100 punktów za każdy zakres i za egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym.

Wynik jest równy liczbie punktów procentowych uzyskanych z egzaminu podzielonych przez 5 po zaokrągleniu do liczby całkowitej.

 

 

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

To były uroczystości…

Wczoraj na kółku regionalnym w ramach zbierania materiałów do naszego projektu przeglądałyśmy Kroniki Szkoły Podstawowej w Rzepedzi…w pierwszej z nich natknęłyśmy się na bardzo ciekawe zdjęcia i niezwykłe informacje  …a dokładnie opis uroczystości szkolnych…ale jakich???

Sami zobaczcie:

I co Wy na to ? ? ?

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)
css.php