TIK TIK w ZS w Rzepedzi

Archiwum miesiąca Kwiecień 2012

11 maja – Festiwal „rekinów biznesu”

11 maja 2012 roku odbędzie się Festiwal Internetowy Młodych Przedsiębiorczych, aby wziąć w nim udział (indywidualnie lub zespołowo) wystarczy o 9.45 zasiąść przed komputerem i wejść na stronę https://www.ceo.org.pl/pl/przedsiebiorczy. My oczywiście, jako młode przedsiębiorcze weźmiemy w nim udział :) :) Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji!!! Między innymi na czas festiwalu uruchomiona zostanie gra internetowa „Akcja na parkiecie”, w którą my gramy od 2 kwietnia w ramach udziału w programie „Młodzi do Akcji!” ,  5 quizów z nagrodami i wiele innych.  Na najlepszych i najaktywniejszych uczestników festiwalu  czekają bezcenne upominki od Narodowego Banku Polskiego i firmy SAP Polska.

 

 

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

To już jest koniec………. ;D w końcu !!!!

Wczoraj przystąpiliśmy do ostatniej części egzaminu gimnazjalnego, a konkretnie do testu z języków obcych. 16 osób wybrało język angielski, a 2- język  rosyjski. Stres już przeszedł i znów będziemy musieli się przyzwyczaić do zwykłej rzeczywistości. A dlaczego te ostatnie dni nie były takie jak wszystkie, oprócz tego, że w pewien sposób decydowaliśmy o swojej przyszłości, ale też kiedy indziej zobaczymy wszystkich chłopców (mężczyzn) z naszej klasy w garniturach.?? :) :)   Nie oznacza to, że chcemy pisać co miesiąc testy, ale przemiana jest zauważalna. Najgorszym doradcą na testach jest oczywiście stres. Myślę, że i nam nie udało się go uniknąć, ale myślę, że teraz już możemy doradzić młodszym pokoleniom, że tak naprawdę nie ma się co denerwować, bo najważniejsze, żeby się po prostu uczyć cały czas. Wtedy nawet nie zauważy się wielkiej różnicy pomiędzy testami egzaminacyjnymi  lub sprawdzianem.

Tagi:
autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Gala w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych

Miło nam poinformować, że jako jeden z 28  najbardziej aktywnych zespołów uczniowskich biorących udział w ogólnopolskim programie CEO  „Młodzi do Akcji!” zostałyśmy zaproszone wraz z naszą opiekunką p. Jolantą Wewiurską na galę podsumowującą  program, która odbędzie się w sali notowań Giełdy Papierów  Wartościowych w Warszawie 28 maja 2012 roku. Wydarzenie to jest prezentacją całorocznej pracy uczniów nad projektami i zadaniami realizowanymi
przez szkoły biorące udział w programie. Do udziału w nim Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwo Skarbu oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zaprosiły najaktywniejsze zespoły, które zgłosiły do realizacji najciekawsze pomysły na projekty oraz na podstawie wyników z pierwszej tury gry giełdowej (czyli pierwszych 20 dni jej działania) .
Gala będzie niepowtarzalną okazją do spotkania się uczestników, omówienia rezultatów projektów  z zaproszonymi ekspertami, a także do zwiedzenia warszawskiej siedziby Giełdy.

Jeśli chodzi o wyniki gry giełdowej, to dziś poznałyśmy jej wyniki.

Po pierwszych 20 dniach gry „Akcja na parkiecie”, w której udział wzięło ponad 630 graczy (!) mamy pierwsze rankingi… najlepszy gracz miał na koncie ponad 1560 wirtualnych dolarów, dalej w czołówce zapisali się gracze z ZSE w Mińsku Mazowieckim, Gimnazjum nr 3 w Bachowicach, XI LO w Krakowie, szkoła im. Noblistów Polskich w Ciechowie, Zespół Szkół w Rzepedzi, czyli my :) :) :)   oraz ZSE w Świdnicy.

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Część druga egzaminów…

Niestety egzamin przyrodniczy i matematyczny okazał się trudniejszy, nawet znacznie trudniejszy. Pytania wymagały wielkiej wiedzy i logicznego myślenia. Miejmy nadzieję, że jutro będzie lepiej;) życzymy wszystkim zdającym połamania długopisów jutro ;p

Tagi:
autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

Pierwsze koty za płoty…

Pierwsze stresy już za nami,  czyli egzamin gimnazjalny z historii, wos-u i języka polskiego. Jak większość spodziewałyśmy się chyba czegoś bardziej trudnego, a tu miłe zaskoczenie i tematy, które lubimy się pojawiły :) :)
Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników i powodzenia w jutrzejszym egzaminie przyrodniczo-matematycznym::)

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

3 etap Młodych przedsiębiorczych

Aktualnie pracujemy nad zadaniami w 3 etapie Młodych przedsiębiorczych. Etap ten zatytułowany jest „Strategia marketingowa”. I po raz kolejny w  realizacji zadań wykorzystujemy TIK, a dokładnie w celu opracowania loga naszej firmy wykorzystałyśmy program do obróbki zdjęć, zmontowałyśmy krótki filmik reklamowy oraz opracowałyśmy ulotkę reklamową naszej firmy, czyli Hoteliku PiK. Oto efekty naszej pracy:

 

autor: rysie katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarze (9)
css.php