energetik class

Trwają przygotowania do wielkiego finału i pokazu naszych prezentacji. Zajmujemy się ostatnimi poprawkami do happeningu. Grupy tworzą prezentacje, na których umieszczają informacje o przeprowadzonych wywiadach , zebranych wiadomościach. 5 czerwca wszystkie grupy zaprezentują wyniki swojej pracy .

 

 

Pozdrawiamy  2d

Wspólnie z klasą wyruszyliśmy na ulice Przemyśla w poszukiwaniu znaków języka angielskiego. Zostaliśmy podzieleni na kilkuosobowe grupy. Każda z grup miała do wypełnienia określone zadanie. Między innymi: przeprowadzanie wywiadów z ludźmi, szukanie wszelkiego typu informacji po angielsku w mieście, robienie zdjęć. Dowiadywaliśmy się na przykład w jakim stopniu mieszkańcy Przemyśla znają język angielski, czy potrafili by udzielić podstawowych informacji anglojęzycznemu turyście, czy bary, restauracje i tym podobne są przygotowane na przyjęcie anglojęzycznego turysty oraz czy w mieście znajdują się informacje po angielsku ułatwiające turyście poruszanie się po nim. W oparciu o zdobyte informacje przygotowaliśmy prezentacje podsumowujące naszą pracę.

  1. Każdy nauczyciel na lekcjach wykorzystuje sprzęt multimedialny ( rzutnik multimedialny, laptop, pracownię komputerową)- w miarę możliwości.
  2. Nauczyciele udostępniają uczniom swoje materiały w formie multimedialnej.
  3. Reagujemy na przejawy przemocy internetowej- bezpieczeństwo w sieci.
  4. Organizujemy szkolenia z zakresu TIK – uczniowie szkolą uczniów, nauczyciele uczniów, nauczyciele nauczycieli, uczniowie rodziców, nauczyciele rodziców.
  5. Kontaktujemy się przez dziennik elektroniczny.\
  6. Stworzenie na stronie szkolnej – ważne ogłoszenia.
  7. Na lekcjach języków obcych uczniowie  na prośbę nauczyciela mogą korzystać ze słowników multimedialnych za pomocą swoich komórek i wi-fi.

Więcej informacji o kodeksie znajdziecie na stronie naszej szkoły :

http://www.samorzad.zseio.net.pl/   Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony szkoły :)

Pozdrawiamy klasa 2d :)

 

Nauczyciele i uczniowie przestali narzekać na szybkość internetu w naszej szkole , Wi_Fi w ZSEiO zostało wzmocnione . Zaszła też pewna zmiana, podczas lekcji języków obcych i nie tylko możemy korzystać ze słowników internetowych i innych pomocy naukowych zamieszczonych w internecie :)

 

Pozdrawiamy 2d :)

Od kiedy Projekt TIK pojawił się w naszej szkole zaszło dużo zmian :) Nuczyciele jeszcze bardziej aktywnie prowadzą lekcje korzystając z np. rzutników,  prezentacji przygotowanych w power point’cie . Dzięki temu  nasze lekcje stają się ciekawsze i łatwiejsze do zapamiętania.  :D                                                                                                                 

 

   Klasa 2d :*

Naszą pierwszą aktywnością związaną z projektem było przeprowadzenie debaty klasowej na jednej z godzin wychowawczych.Skrupulatnie zorganizowaliśmy pracę, dzieląc się na 7 grup po kilka osób. Każda grupa opracowała otrzymany temat i przeprowadziła burzę mózgów. Następnie na forum klasy przedstawiliśmy swoje propozycje i wybraliśmy najlepsze z nich, tworząc naszą propozycje na kodeks szkoły. Pomysły naszej klasy były ciekawe i oryginalne, mimo rozbieżności zdań na niektóre tematy wspólnymi siłami doszliśmy do kompromisu.
Pierwszą część debaty uważamy za zakończoną ;)

Klasa 2D

Witajcie.

Jak każdy wie pierwsze kroki są bardzo ciężkie. Zaczynając nasze blogowanie mamy nadzieję, że będzie ono systematyczne oraz ciekawe. Projektem zainteresowaliśmy się dzięki naszej wychowawczyni pani Monice Fedko-Baziak. Wspólnie stwierdziliśmy, że może być to pomocne w zintregrowaniu naszej klasy. Mamy nadzieję, że projekt ten zakończy się wielkim sukcesem.

Pozdrawiamy ,klasa 2D ;)