Akcja blogowa: Zaprojektuj szkołę!

W pierwszą blogową akcję  „Zaprojektuj szkołę” włączyli się uczniowie klasy I.

 

ASIA zaprojektowała „Kryształową Szkołę”

20160114_102239

„Szkoła moich marzeń to szkoła pełna koników i kolorów. Uważam, że moja szkoła powinna błyszczeć i z daleka swoim blaskiem przyciągać uczniów i nauczycieli, aby mogli oni aktywnie i twórczo spędzać w niej czas. Stworzyłam projekt sali lekcyjnej, która wyposażona jest w rożne elementy związane z kucykami. W mojej klasie wisi mnóstwo obrazków z podobiznami koników, aby każdy  mógł je poznać. Dodatkowo ustawione zostały duże modele kucyków oraz książki o podobnej tematyce. Moja klasa ozdobiona została mnóstwem kryształów, które rozświetlają jej wnętrze kolorowym blaskiem i zachęcają uczniów do nauki.”

 

ZUZIA

20160114_102422„Moja sala szkolna wygląda tak jak na projekcie. Są w niej kolorowe ławki, duży telewizor, tablica interaktywna, komputer, troszkę zieleni, pomoce naukowe, osobne krzesełka dla dziewczynek i dla chłopców oraz duży regał na książki. Głównym punktem sali jest   MINI SCENA TANECZNA, na której odbywają się rożne występy. Dodatkiem jest super nowoczesny sprzęt nagłaśniający oraz rolety zabezpieczające do oglądania prezentacji na tablicy.”

 

NADIA

20160115_094919„Moja wymarzona szkoła jest w stylu leśnym. Wybrałam stoliczki w kształcie sowy, a dywanie można zobaczyć lisa. Bardzo lubię leśne zwierzątka. Na ścianie znajduje się tablica, która jest w kształcie dużego drzewa, dzięki niej możemy poczuć się jak w lesie. Mam nadzieję, że moja wymarzona klasa spodoba się i Wam.”

 

BARTEK

20160114_102330

„Moja klasa jet kolorowa. Wyposażona w tablice interaktywną z dużym ekranem, tablet dla każdego ucznia i laptop dla Pani. W sali są bardzo wygodne, miękkie i kolorowe sofy do siedzenia, do których są domontowane stoliki na tablety. Pani biurko ma wygodny fotel, nowoczesny wygląd i miejsce na laptopa. Na środku klasy znajduje się basen z jacuzzi, w którym można się kapać na przerwach. Wykładzina jest miękka i kolorowa. Ściany są niebieskie. W trzech narożnikach klasy znajdują się obrotowe szafy. w jednej z tych szaf jest akwarium z rybkami, jest w niej również miejsce na przybory potrzebne do wykonywania doświadczeń. W pozostałych dwóch jest miejsce na plecaki, książki, pudełka z klockami, samochodzikami i rożnymi zabawkami. W czwartym narożniku jest klasowy mini ogródek, w którym mogą rosnąć rożne rośliny. Można w nim posadzić np.  cebulę, z której będzie szczypiorek na pyszne kanapki, które sami przyrządzimy. ;)

 

SERGIUSZ

20160114_102443„W mojej wymarzonej szkole byłyby sale komputerowe, w których przy każdym stoliku znajdowałby się komputer z fotelem. Na przedniej ścianie wisiałaby tablica interaktywna, a obok stały kolorowe szafki z półkami. Klasy są monitorowane- nad drzwiami umieszczone są kamery. Na korytarzu znajdują się rożne kanapy, na których można wygodnie spędzać wolny czas. Ściany są ozdobione kolorowymi obrazkami, a na podłodze położone są kolorowe dywaniki, na których widnieją postacie z bajek.”

 

GABRYŚ zaprojektował  „KLUB MAŁEGO PIŁKARZA”

20160115_095105

„Jest to sala przeznaczona dla chłopców, w której można oglądać mecze i odpoczywać. Dziewczynki, które interesują się piłką nożną również są tu mile widziane. ;) Klasa jest wyposażona w duży telewizor, wygodne kanapy, na ścianach znajdują się sylwetki polskich piłkarzy. W przerwie meczu można samemu zagrać w turniej piłki nożnej. Pomieszczenie to ma również duże okno przez, które widać boisko szkolne.”

2 thoughts on “Akcja blogowa: Zaprojektuj szkołę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge