MOST

Za nami MOST, czyli Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe.

MOST  odbył się  18 lutego 2016 roku i trwał jeden dzień,
a został uroczyście otwarty przez p. Dyrektor oraz mnie. Ja podjęłam się także prowadzenia imprezy.

SONY DSC

W trakcie czasu przeznaczonego na MOST uczniowie, nauczyciele oraz goście
z zewnątrz zwiedzali stanowiska, brali udział w doświadczeniach, uczestniczyli
w przedstawieniu, zajęciach czytelniczych i sportowych oraz oglądali przygotowaną wystawę ekologicznych zabawek.

W imprezie aktywnie wzięli udział przede wszystkim uczniowie klasy pierwszej, drugiej, trzeciej i szóstej. Pozostałe dzieci wraz z gośćmi zwiedzały przygotowane stoiska i uczestniczyły w zajęciach.

Na początku odtworzono film o  szkole, prezentujący nasze doświadczenia z TIK-iem. Film został wyświetlony na tablicy multimedialnej dla wszystkich uczniów szkoły.

SONY DSC

Następnie zaprosiłam zgromadzonych do poszczególnych klas, w których odbywały się pokazy.

Dzieci z klasy I  wraz z opiekunką p. Natalią  przygotowały w klasie stanowiska, na których wyeksponowały efekty półrocznej pracy. Były to stanowiska poświęcone wodzie i naszym zmysłom. Wszyscy zwiedzający byli pod wielkim wrażeniem eksperymentów, które przygotowały pierwszaki.

SONY DSC

Klasa II w ramach przypomnienia zadań zawartych w Kodeksie 2.0 przygotowała przedstawienie mające na celu przypomnienie zasad bezpiecznego i uczciwego korzystania z Internetu.

SONY DSC

Klasa III zaprosiła nas w świat legend. Uczniowie pochwalili się umiejętnością pięknego czytania. Zaprezentowali także krótkie przedstawienie do legendy o krakowskim hejnale.

SONY DSC

Ola, uczennica klasy VI, przygotowała dla wszystkich pokaz efektownej walki taekwondo, a następnie uczyła dzieci podzielone na grupy podstawowych technik walki. Wszystkim te zajęcia bardzo się podobały.

SONY DSC

Ponadto uczniowie uczęszczający na zajęcia „Spotkania ze sztuką” prowadzili sprzedaż własnoręcznie wykonanych kartek i ozdób wielkanocnych.

SONY DSC

Dzień upłynął, zarówno uczniom jak i nauczycielom, w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

One thought on “MOST

 1. Widzę, że udało Wam się przeprowadzić świetny MOST! Znalazł się czas na przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z internetu (przedstawienie musiało być bardzo atrakcyjne dla publiczności), prezentacje działań uczniowski (nauka taekwondo i kiermasz kartek musiały być świetne) i wiele innych atrakcji :)

  Oby w szkołach było więcej takich imprez :)

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0
  szkola2zero ostatnio opublikował…Wesołych Świąt Wielkanocnych!My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge