Wspomnienia z wycieczki

W minionym tygodniu pojechaliśmy całą naszą klasą na ” Zieloną szkołę ” do ośrodka w Królowej Wodzie w Augustowie. Było super! Spędziliśmy tam 4 dni. Były to niezapomniane chwile. Razem z nami pojechała nasza Pani Asia Żyłkiewicz, Pani Ania Pawluk od Przyrody oraz tata Wiktorii. Był to nasz ostatni wyjazd w takim gronie i chyba dlatego było nam smutno, kiedy wracaliśmy do domu :-(

Mieszkaliśmy w domkach kepmingowych 3-4 osobowych. Ośrodek był pięknie położony w lesie nad Jeziorem Sajno. Mieliśmy całkiem dobrą pogodę, tylko na początku trochę padało. Podczas pobytu mieliśmy zorganizowanych wiele zajęć. Byliśmy podzieleni na dwie drużyny i przez cały czas konkurowaliśmy ze sobą. Czas upłynął nam bardzo szybko. Najbardziej podobało mi się chodzenie po pajęczej sieci. Wieczorami mieliśmy ogniska i karaoke.

Zdjęcia mówią same za siebie. BYŁO SUPER !!!

1

Czytaj dalej

Kategorie Bez kategorii, Wydarzenia | Tagi | Zostaw komentarz

NO HATE – przyłącz się do akcji

Dzisiaj przed lekcjami dostrzegłem na blogu głównym Szkoły z Klasą 2.0 kolejną akcję NO HATE, do której postanowiłem się przyłączyć. Zachęcam i Was do włączenia się w akcję.

Jest to międzynarodowa kampania przeciwko mowie nienawiści - NO HATE.

Co należy zrobić?

- wypełnić anonimową ankietę,

- wypełnić mini formularz,

- a chętni mogą także opowiedzieć o kampanii na swoim blogu,

Myślę, że każdy z nas Internautów spotkał się w mniejszym lub większym stopniu z mową nienawiści. Wszyscy powinniśmy się niej przeciwstawiać i nie tolerować takiego zachowania.

Przy okazji dziękuję za przyznanie nam specjalnej odznaki. :)

No hate

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 3

Projekt ” Trzy latka z klasą B” – prace w toku.

Cześć.

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie mojej grupy. W programie Prezi stworzyliśmy dużą część projektu. Przejrzeliśmy nasze zdjęcia i ułożyliśmy je chronologicznie. Następnie wybraliśmy najciekawsze z nich i ciekawie je opisaliśmy. Potem zajęliśmy się wyszukiwanie ścieżki muzycznej do naszego projektu, wykorzystując materiały na wolnych licencjach. Wybraliśmy kilka ścieżek i musimy jeszcze zadecydować, która będzie najbardziej się nadawała. Z każdym kolejnym krokiem tworzenia projektu mamy coraz więcej pomysłów. Brakowało nam dzisiaj fajnego zdjęcia naszej szkoły , więc postanowiliśmy wziąć aparat i udaliśmy się do szkoły, aby zrobić fajne zdjęcie. Mieliśmy szczęście, bo akurat wyszło piękne słońce. Musimy jeszcze zeskanować kilka zdjęć i wgrać je do komputera. Myślę, że teraz prace pójdą już z górki i niedługo skończymy nasz projekt.

Do następnego wpisu.

Maciek W.

Kategorie Bez kategorii, Projekt 2.0 | Tagi | Zostaw komentarz

Dyktatorzy

Jakiś czas temu mieliśmy zadaną dodatkową pracę domową z historii (dla chętnych). Skorzystałem z tej okazji i przygotowałem plakat w Glogsterze (bardzo lubię tę aplikację). Oto efekt:

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Festiwal Kultur w konkursie Szkoła z Tradycją

 Koleżanki i Koledzy  jak zapewne wiecie (lub nie wiecie ;) ) nasza szkoła organizuje już od siedmiu lat Festiwal Kultur,  który został zgłoszony do ministerialnego konkursu edukacyjnego Szkoła z Tradycją!

Tutaj możecie poczytać więcej o naszym szkolnym przedsięwzięciu -> Festiwal Kultur

Narazie w rankingu jesteśmy daleko ale z Waszą pomocą wszystko może się zmienić
i możemy wygrać, dlatego
bardzo prosimy Was, Wasze rodziny o pomoc w głosowaniu.

Do końca maja codziennie można oddać głos na to  przedsięwzięcie! Warunkiem jest posiadanie własnego e-maila, bo konieczne jest potwierdzenie głosu klikając na link otrzymany pocztą .

ZAGŁOSUJ!

Dziękujemy za pomoc :)

Kategorie Bez kategorii, Wydarzenia, Z życia szkoły | Tagi | Zostaw komentarz

Pracujemy nad projektem „Dawne lata z TIK-iem”

Na początku kwietnia ustaliliśmy harmonogram prac naszej grupy i przedstawiliśmy go naszej Pani Wychowawczyni. Niestety terminy nam się lekko przesunęły ale najważniejsze, że prace idą do przodu. :)

Do tej pory mamy wybrane zdjęcia i muszę przyznać, że w ciągu trzech lat udało się uzbierać ich pokaźną ilość ;) . Mamy już też szkielet prezentacji pokazujący jak upłynęły nam wspólne trzy lata, a przy okazji zawsze towarzyszył nam TIK.

Teraz musimy rozbudować prezentację i ją uatrakcyjnić.

Pozdrawiam
Marcin

cdn.

Kategorie Bez kategorii, Projekt 2.0, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2013/14, Wydarzenia, Z życia szkoły | Tagi | Zostaw komentarz

Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

We środę 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Świętu Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Najpierw odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi na maszt na placu szkolnym.  Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły na część artystyczną, którą przygotowali uczniowie naszej klasy pod kierunkiem naszego nauczyciela historii p. Piotra Ciruka, natomiast pieśni patriotyczne śpiewał chór szkolny.
Ponieważ nasza szłoła jest duża, więc apel odbywał się trzykrotnie. Muszę przyznać, że wszyscy świetnie poradzili sobie ze swoimi rolami. Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy koleżankom i kolegom histotrię Polski tamtych czasów.

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Życzenia

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Zapach przygotowywanych przez mamę smakołyków od rana kręci mi w nosie:-) Nie mogę się już doczekać, kiedy jutro razem z rodziną zasiądę do Wielkanocnego śniadania i spróbuje tych pyszności. Święconka już poświęcona, pokój prawie posprzątałem :-) , a więc:

Wielkanoc

Slajd by Maciek w PiZapie na licencji: CC-BY-SA

Kategorie Bez kategorii | Tagi , | Komentarzy: 1