WAKACJE !!! ;D

DZIŚ OSTATNI DZIEŃ W MURACH SZKOŁY- POCZĄTEK WAKACJI !!!

BYŁ TO DLA NAS INTENSYWNY ROK, PEŁEN WYZWAŃ, CIEKAWYCH DOŚWIADCZEŃ I LICZNYCH SUKCESÓW. ;D

PRZESYŁAMY GORĄCE POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH BLOGUJĄCYCH I CAŁEGO ZESPOŁU SZKOŁY Z KLASĄ 2.0.

ŻYCZYMY SŁONKA, RELAKSU, UDANEGO WYPOCZYNKU…

DSC00345

POZDRAWIAMY

TIKOMANIACY

 

 

Ogólnopolski Festiwal Projektów w Warszawie- DZIEŃ II

DSC00059Dziś wielki dzień. Zaprezentujemy efekt swojej całorocznej pracy. Wiele wysiłku i czasu poświęcaliśmy na wykonywanie naszych klasowych projektów i eksponatów, ale było warto gdyż jesteśmy w 50 najlepszych szkół z Polski. Hurra!!!

Drugi dzień Festiwalu rozpoczął się od wykwaterowania  z hotelu i przejazdu do CNK. Gdzie zaraz po przyjeździe przygotowywaliśmy swoje stanowisko o nazwie ŻYWIOŁOWI TIKOMANIACY.  Naszym  głównym eksponatem , który zaprezentowaliśmy był Robot do oczyszczania wody” oraz kilka innych eksponatów, które wykonywaliśmy  w ciągu całego roku szkolnego.

Gdy już wszystkie stanowiska były gotowe odbyło się uroczyste rozpoczęcie Festiwalu.

Jako pierwsze zaprezentowały się UFoNy- czyli wystąpienia uczniów. Jesteśmy pod wrażeniem  4 wystąpień. Nasi koledzy w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali 4 ciekawe tematy. Od tej pory będziemy już wiedzieć, że biedronek jest więcej niż jeden rodzaj ;) A ciemności nie ma co się obawiać ;)

Po wystąpieniach uczniów przyszedł czas na TARGI-czyli spotkania uczniów z ekspertami. My zaprezentowaliśmy jeden z 4 eksponatów, które można było podziwiać na Festiwalu.  Nasze stanowisko miało numer 4. Do każdego stanowiska podchodziło dwóch Ekspertów, którzy rozmawiali z uczniami na temat eksponatu czy projektu.

Pierwszym Ekspertem który odwiedził nasze stanowisko był  dr TAKAO ISHIKAWA, który jest adiunktem w Zakładzie Biologii Molekularnej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania naukowe dotyczą wpływu struktury białek. Dr Ishikawa to niezwykle sympatyczna i uśmiechniętą osoba.

DSC00110Drugim Ekspertem, a raczej Ekspertką, która odwiedziła nasze stoisko to pani AGATA WILAM- współzałożycielka i prezes Uniwersytet Dzieci, największego w Polsce akademickiego projektu dla dzieci. Z wykształcenia teatrolog. Bardzo miło rozmawiało nam się z p. Agatą. Na pewno skorzystamy z propozycji jakie nam zaproponowała do wykorzystania na naszych zajęciach w szkole. ;) Dziękujemy !

DSC00148Oprócz Ekspertów nasze stanowisko odwiedzali również goście, nauczyciele, organizatorzy oraz inni uczniowie. Nasz robot zrobił wrażenie. I spisał się na medal- oczyszczał wodę krystalicznie.

Za przygotowanie i prezentację eksponatu nasza szkoła otrzymała specjalny DYPLOM.

skanowanie0003I tak drugi dzień dobiegł końca. Uczestniczyliśmy jeszcze w uroczystym finale Festiwalu, na którym każdy mógł wyrazić swoje zdanie na temat programu Szkoła z Klasą 2.0.

Dla nas była to super zabawa, ciekawe doświadczenie, ale i dużo ciężkiej pracy.  „Daj mi działać, a zrozumiem”- tak jest u nas w szkole. Najpierw coś robimy sami, doświadczamy- żeby lepiej zrozumieć dane zagadnienie czy problem. Nauka przez zabawę, doświadczenia- wszystkimi zmysłami.

Na zakończenie chcielibyśmy dodać, że cieszymy się ogromnie, że my uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Obrze, która liczy zaledwie 65 uczniów. Mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu. Nasz szkoła choć wiejska i bardzo mała jest dla nas wspaniała. Często uczestniczmy w różnych konkursach i zdobywamy wysokie miejsca. A docenienie naszego trudu i wysiłku poprzez udział w Ogólnopolskim Festiwalu 2.0 w Warszawie dodało nam jeszcze więcej sił, energii i motywacji do ciężkiej pracy, która jak widać popłaca. ;)

DZIĘKUJEMY !!!

 

  Malwinka, Mateusz, Bartek

Ogólnopolski Festiwal Projektów w Warszawie- DZIEŃ I

17 czerwca długo oczekiwany  wyjazd do Warszawy !

Pobudka 3.00. Po 6 godzinach  podróży byliśmy w stolicy.

Na początku zarejestrowaliśmy się i otrzymaliśmy identyfikatory z nazwą zespołu oraz naszymi imionami i nazwiskami, a także całym dwudniowym harmonogramem zajęć jakie miały się  odbyć w CNK.

DSC09924Po długiej drodze skorzystaliśmy z poczęstunku, który czekał na nas w CNK. W tym samym czasie nasza pani Natalia zaprezentowała nam Katalog Festiwalu, w którym były opisane wszystkie stoiska, które będą się prezentowały podczas drugiego dnia Festiwalu.

Następnie odbyło się powitanie wszystkich 50 zespołów, które przybyły z całej Polski.  Mogliśmy zobaczyć i porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za program Szkoła z Klasą 2.0. W tym samym czasie zostaliśmy podzieleni na grupy warsztatowe. Naszym opiekunem była pani Basia, z którą udaliśmy się do naszej sali.

Na warsztatach było super! Graliśmy  w różne gry i zabawy, robiliśmy plakaty. Przede wszystkim  przygotowywaliśmy się do prezentacji swoich działań i zastanawialiśmy  się m.in., jakie cechy powinien posiadać idealny prezenter. Dodamy, że w tym samym czasie nasza pani Natalia, również  uczestniczyła w warsztatach dla nauczycieli.

Po kilkugodzinnych warsztatach przyszedł czas na zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji i wiele ciekawych eksponatów, z których mogliśmy skorzystać.  Spędziliśmy tam dwie godziny, ale i tak chyba nie udało nam się wszystkiego zobaczyć.

Po zwiedzeniu CNK udaliśmy się na kolację do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Po posiłku czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka od pani Natalii. Byliśmy zobaczyć stadion narodowy.  Jest to ogroooomny budynek. A gdy staliśmy pod stadionem to czuliśmy się jak „mrówki”.

Po wielu atrakcjach zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do hotelu.

I tak wyglądał nasz pierwszy emocjonujący dzień w stolicy !

Malwinka, Mateusz, Bartek

I miejsce na Dniach Koźmina !!!

IMG_5973ZOBACZ FILM PREZENTUJĄCY NASZ UDZIAŁ W OBCHODACH DNI KOŹMINA ;)

Dziś 40 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięło udział w  obchodach 10lecia Polski w Unii Europejskiej. Impreza odbyła się w Koźminie Wlkp.

Naszą klasę reprezentowali: Weronika, Natalia K., Wiktoria, Mikołaj, Jakub W., Iza oraz Eliza.

Jak co roku na początku czerwca miasto obchodzi tzw. „Dni Koźmina”. Jest to 3-dniowa impreza podczas której swój dorobek prezentują wszystkie szkoły z naszej gminy, występują wielkie gwiazdy, a także odbywają się liczne zawody sportowe.

W tym roku z okazji Jubileuszu wstąpienia Polski do UE pierwszą atrakcją Dni Koźmina był korowód dzieci i młodzieży ulicami miasta. Każda szkoła prezentowała dwa państwa należące do UE.  Nasza szkoła zaprezentowała Grecję i Bułgarię.  Wymarsz odbył się z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy na boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca. Następnie odbyło się spotkanie „Obywatele Europy” gdzie prezentowały się wybrane kraje UE.

Zarówno korowód jak i prezentacje państw członkowskich UE oceniało JURY. Zadaniem sędziów było wyłonić szkołę, która najlepiej przygotowała uczniów do zaprezentowania danego państwa.

ZWYCIĘŻYŁA NASZA SZKOŁA- ZAJĘLIŚMY I MIEJSCE !!! BRAWO!

JEDZIEMY NA OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL DO WARSZAWY

DSC04268„Żywiołowi TIKOMANIACY” górą!!! :D

Już 17-18 czerwca będziemy mieć okazję uczestniczyć w Ogólnopolskim Festiwalu 2.0 w Warszawie. Cieszymy się ogromnie i już nie możemy doczekać pobytu  w stolicy. Będziemy prezentować nasz eksponat „Robota do oczyszczania wody”.                          Ciekawi jesteśmy co zaprezentują uczniowie z innych szkół.

Na pewno podzielimy się wrażeniami po powrocie.

Malwina, Mateusz, Bartek

SZKOLNY FESTIWAL 2.0

IMG_5929

Dziś w Naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal 2.0 połączony z obchodami Dnia Dziecka. Wszyscy czekaliśmy na ten dzień by móc zaprezentować gościom i rodzicom efekty swojej całorocznej pracy.

Cała uroczystość odbyła się w trzech miejscach: na sali gimnastycznej, w szkole(klasach) oraz na boisku szkolnym. Cała szkoła była świetnie przygotowana do tego przedsięwzięcia. ;)

Na imprezę przybyli liczni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.-Maciej Bratborski, Radny Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.-Janusz Burdziąg, Proboszcz Parafii pw Narodzenia Najświętszej Mari Panny w Wałkowie- Jacek Pochanke, Prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Przyszłość” w Starej Obrze- Roman Marszałek, Bibliotekarka Biblioteki Publicznej  w Starej Obrze – Wanda Bachorz, przedstawiciel prasy lokalnej- Liliana Trawińska oraz nasi rodzice.

Część oficjalną  prowadziła nasza wychowawczyni, pani Natalia Szajber oraz pani ucząca języka polskiego  w klasach starszych, pani Dorota Krawczyk. Panie prowadzące na wstępie wyjaśniły wszystkim obecnym co to jest Szkoła z Klasą 2.0 oraz w skrócie zaprezentowały jak szkoła pracowała przez cały rok wykorzystując  narzędzia TIK.

Nie zabrakło też nagród i wyróżnień. Najaktywniejsi w całej szkole okazaliśmy się właśnie MY- TIKomaniacy ;D

Bartek Waśkowiak otrzymał nagrodę za najlepsza prezentację multimedialna o Naszej szkole, która mieliśmy przyjemność wszyscy obejrzeć.

Następnie cała nasza klasa otrzymał dyplomy za aktywne prowadzenie bloga i zdobycie wielu odznak.

6 uczniów z naszej klasy: Bartek, Mateusz, Jakub N., Malwina, Jakub W., Weronika zostali zwycięzcami Klubu Czterech Żywiołów. Trójka z nich pojedzie na Ogólnopolski Festiwal 2.0 do Warszawy!!! Cieszymy się ogromnie! ;D

Na sali gimnastycznej swoje projekty zaprezentowała klasa III i Oddział Przedszkolny oraz starsi uczniowie zaśpiewali specjalnie przygotowaną na Festiwal piosenkę pt.: „My Obrzanie”.;D

ZOBACZ PROJEKT KLASY III pt.”Owieczki w sieci”- OBEJRZYJ FILM !!!

Na zakończenie panie nauczycielki zrobiły nam ogromną niespodziankę i przygotowały „Pokaz modu uczniowskiej”- SUPER!!!

Po prezentacji pierwszych projektów wszyscy obecni mogli przejść do FOTOGALERII, gdzie można było podziwiać wszystkie wydarzenia z bieżącego roku szkolnego.

Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie czekały kolejne projekty, między innym nasz ;D U nas można było poszerzyć swoja wiedzę o żywiołach oraz wykonać ciekawe doświadczenia. W klasie I była kraina Pszczół i degustacja miodu. Klasa V zamieniła się w Krainę Mitów, a klasa VI promowała zdrowe odżywianie. Na korytarzu zaprezentowaliśmy nasze projekty z języka angielskiego.

Po wielu wrażeniach czekała na nas jeszcze atrakcja pt.”Cała szkoła biega”. Wszyscy stratowaliśmy w zawodach, a zwycięzcy stanęli na podium  zdobywając medale.:) W naszej klasie Wiktoria zdobyła złoto, a Weronika brąz.Wśród chłopców Mikołaj zdobył srebro. Gratulujemy !

Był to dla nas bardzo emocjonujący dzień. Nasz klasowy projekt podobał się wszystkim odwiedzającym naszą salę. Jesteśmy dumni z naszych projektów!!!

 

 

Nasze projekty z języka angielskiego !

Mamy przyjemność zaprezentować nasze projekty  z języka angielskiego. Pokażemy również projekty naszych starszych i młodszych kolegów z klasy III i I. ;D

 

Projekty klasy III

 

Projekty klasy I

 

DZIEŃ MAMY

DSC04221Dziś  w szkole obchodziliśmy DZIEŃ MAMY. Na świetlicy szkolnej zgromadziły się wszystkie mamy uczniów klas I-III.  Wspólnie  z naszą panią Natalią oraz panią Renatką i panią Dorotką przygotowaliśmy krótki występ dla naszych mam. Nie zabrakło wierszy, piosenek oraz śmiesznych anegdot. Klasa VI zaprezentowała grę na fletach. Na mamy czekały również ciekawe konkurencje podczas których świetnie dały sobie radę.

Na zakończenie wszyscy wręczyliśmy mamom własnoręcznie zrobione upominki, zaśpiewaliśmy 100 lat i  wspólnie zatańczyliśmy. :)

Konkurs ortograficzny

Dziś u nas w szkole odbył się konkurs ortograficzny. Zdobyliśmy I MIEJSCE  w kategorii klas młodszych. ;D KONKURS ORTOGRAFICZNY                                                                                                        Eliza, Weronika, Bartek

Internetowy teatr TVP dla szkół „Malutka czarownica”

Kolejny raz skorzystaliśmy z projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”.

DSC04064

14 maja obejrzeliśmy  spektakl „Malutka Czarownica” z Teatru Groteska w Krakowie.         W sumie spektakl obejrzało 43 tys. uczniów z 718 szkół w Polsce.

To nowy rekord Internetowego Teatru TVP dla Szkół.

Malutka Czarownica to pełna perypetii opowieść o przyjaźni, wytrwałości, drodze do doskonałości i wreszcie umiejętności przeciwstawienia się złu. Malutka Czarownica tak potrafi wykorzystać magiczne zaklęcia, aby służyły nie tylko jej, ale wszystkim, którzy znajdują się w potrzebie. Jej moc potrafi zmienić złe intencje innych, a także wymierzyć karę tym, którzy nie mają litości dla słabszych.