Ogólnopolski Festiwal Projektów w Warszawie- DZIEŃ II

DSC00059Dziś wielki dzień. Zaprezentujemy efekt swojej całorocznej pracy. Wiele wysiłku i czasu poświęcaliśmy na wykonywanie naszych klasowych projektów i eksponatów, ale było warto gdyż jesteśmy w 50 najlepszych szkół z Polski. Hurra!!!

Drugi dzień Festiwalu rozpoczął się od wykwaterowania  z hotelu i przejazdu do CNK. Gdzie zaraz po przyjeździe przygotowywaliśmy swoje stanowisko o nazwie ŻYWIOŁOWI TIKOMANIACY.  Naszym  głównym eksponatem , który zaprezentowaliśmy był Robot do oczyszczania wody” oraz kilka innych eksponatów, które wykonywaliśmy  w ciągu całego roku szkolnego.

Gdy już wszystkie stanowiska były gotowe odbyło się uroczyste rozpoczęcie Festiwalu.

Jako pierwsze zaprezentowały się UFoNy- czyli wystąpienia uczniów. Jesteśmy pod wrażeniem  4 wystąpień. Nasi koledzy w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali 4 ciekawe tematy. Od tej pory będziemy już wiedzieć, że biedronek jest więcej niż jeden rodzaj ;) A ciemności nie ma co się obawiać ;)

Po wystąpieniach uczniów przyszedł czas na TARGI-czyli spotkania uczniów z ekspertami. My zaprezentowaliśmy jeden z 4 eksponatów, które można było podziwiać na Festiwalu.  Nasze stanowisko miało numer 4. Do każdego stanowiska podchodziło dwóch Ekspertów, którzy rozmawiali z uczniami na temat eksponatu czy projektu.

Pierwszym Ekspertem który odwiedził nasze stanowisko był  dr TAKAO ISHIKAWA, który jest adiunktem w Zakładzie Biologii Molekularnej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania naukowe dotyczą wpływu struktury białek. Dr Ishikawa to niezwykle sympatyczna i uśmiechniętą osoba.

DSC00110Drugim Ekspertem, a raczej Ekspertką, która odwiedziła nasze stoisko to pani AGATA WILAM- współzałożycielka i prezes Uniwersytet Dzieci, największego w Polsce akademickiego projektu dla dzieci. Z wykształcenia teatrolog. Bardzo miło rozmawiało nam się z p. Agatą. Na pewno skorzystamy z propozycji jakie nam zaproponowała do wykorzystania na naszych zajęciach w szkole. ;) Dziękujemy !

DSC00148Oprócz Ekspertów nasze stanowisko odwiedzali również goście, nauczyciele, organizatorzy oraz inni uczniowie. Nasz robot zrobił wrażenie. I spisał się na medal- oczyszczał wodę krystalicznie.

Za przygotowanie i prezentację eksponatu nasza szkoła otrzymała specjalny DYPLOM.

skanowanie0003I tak drugi dzień dobiegł końca. Uczestniczyliśmy jeszcze w uroczystym finale Festiwalu, na którym każdy mógł wyrazić swoje zdanie na temat programu Szkoła z Klasą 2.0.

Dla nas była to super zabawa, ciekawe doświadczenie, ale i dużo ciężkiej pracy.  „Daj mi działać, a zrozumiem”- tak jest u nas w szkole. Najpierw coś robimy sami, doświadczamy- żeby lepiej zrozumieć dane zagadnienie czy problem. Nauka przez zabawę, doświadczenia- wszystkimi zmysłami.

Na zakończenie chcielibyśmy dodać, że cieszymy się ogromnie, że my uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Obrze, która liczy zaledwie 65 uczniów. Mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu. Nasz szkoła choć wiejska i bardzo mała jest dla nas wspaniała. Często uczestniczmy w różnych konkursach i zdobywamy wysokie miejsca. A docenienie naszego trudu i wysiłku poprzez udział w Ogólnopolskim Festiwalu 2.0 w Warszawie dodało nam jeszcze więcej sił, energii i motywacji do ciężkiej pracy, która jak widać popłaca. ;)

DZIĘKUJEMY !!!

 

  Malwinka, Mateusz, Bartek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge