„Poszukiwacze skarbów”

poszukiwacze skarbówW październiku na zebraniu z rodzicami i wychowawcą klasy II- panią Natalią Szajber, padł pomysł na stworzenie ciekawych zajęć dla dzieci. Polegało to na tym by rodzice wymyślili temat zajęć i formę ich przeprowadzenia. W tym samym dniu wspólnie z wychowawca klasy II stworzyliśmy harmonogram „Lekcji marzeń”- bo tak zostały nazwane zajęcia prowadzone przez rodziców. Według ustalonej kolejności  raz w miesiącu powinny odbyć się zajęcia prowadzone przez rodziców dla uczniów klasy II.

Na miesiąc listopad zadanie przypadło mnie, czyli mamie Malwinki. Dołączyła do mnie również mama Mateusza oraz mama Wiktorii. Wspólnie wymyśliłyśmy konkurs „Poszukiwacze skarbów”. Zabawa polegała na tym, by rodzice wspólnie  z dziećmi i panią Natalką odpowiedziały na wymyślone zadania, podając prawidłowe odpowiedzi. Po wykonaniu zadań i sprawdzeniu wiedzy dzieci, innych rodziców i oczywiście pani Natalii, dzieci otrzymały dyplomy, z których były bardzo dumne. Oczywiście nie obyło się bez pięknych fotografii wykonanych przez panią Natalię. Zabawa była wspaniała, gdyż odbyła się na świeżym powietrzu- co sprawiło ogromną radość wszystkim . Tym bardziej, że pogoda dopisała. Punktem kulminacyjnym było odnalezienie SKRZYNI ZE SKARBAMI. Dzieci podekscytowane długo szukały ukrytego skarbu na terenie szkoły. Po długich poszukiwaniach skrzynia znalazła się w rękach dzieci.;) Po otwarciu czekał nasze pociechy zobaczyły słodki skarb.

Zabawa wspólnie z dziećmi, rodzicami i wychowawczynią klasy II  była wspaniała. Wszyscy świetnie się bawili i byli zadowoleni..

Jako rodzic stwierdzam by takich zabaw wspólnie  z dziećmi było jak najwięcej. :)

mama Malwinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge