Ogień i wysokie temperatury w przyrodzie

Kolejnym tematem zajęć Klubu Czterech Żywiołów był OGIEŃ. Pani Natalia za pomocą tablicy interaktywnej  pokazała nam jak wygląda wulkan. Poznaliśmy też rodzaje wulkanów oraz ich budowę. Mieliśmy również okazję obejrzeć zdjęcia erupcji wulkanów. 

Najbardziej pasjonujący był jednak kolejny etap zajęć, ponieważ budowaliśmy swoje wulkany. Przy pomocy plasteliny, sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego powstały wspaniałe modele wulkanów. Jak powiedziała pani Natalia w ten prosty sposób zaprezentowaliśmy jak wydobywa się lawa z wulkanu, ale i dowiedzieliśmy się dlaczego ciasto rośnie podczas pieczenia? ;)

Byliśmy wprost zachwyceni efektem. ;)

Na koniec pani Natalia jak zwykle rozdała nam zadania na kolejny tydzień. Tym razem będziemy zdobywać odznakę „Ogniomistrza”.

Mamy niezwykłą motywację do pracy ponieważ będziemy się starać wziąć  udział w Ogólnopolskim Festiwalu SzK 2.0. Jak nam się uda to szansę na wizytę w Centrum Nauki Kopernik będą miały najaktywniejsze osoby naszego klasowego  Klubu Czterech Żywiołów.

 

Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge