Ziemia w Układzie Słonecznym

Kolejny żywioł, który omawialiśmy to ZIEMIA. Dokładnie zajmowaliśmy się Układem Słonecznym. Pani Natalia zaprezentowała nam na tablicy interaktywnej wszystkie planety wchodzące w skład Układu Słonecznego. Obejrzeliśmy ciekawy film, dzięki któremu uzyskaliśmy odpowiedzi na dręczące nas pytania np.:Co to są ciała niebieskie? Ile Księżyców jest  w Układzie Słonecznym? ZOBACZ FILM

Poznaliśmy wiele ciekawych informacji o wszystkich planetach. Pani Natalia zaprezentowała nam również budowę wnętrza Ziemi.

Podczas spotkania nie zabrakło wzmianki o wielkim polskim astronomie Mikołaju Koperniku, który udowodnił, że Ziemia i inne planety krążą wokół Słońca. Czy o Neilu Armstrongu pierwszym człowieku, który stanął na Księżycu.

Mówiliśmy o kosmosie, fazach księżyca. Poznaliśmy nowe pojęcia: obserwatorium astronomiczne, wszechświat,  planetarium. Wykonaliśmy ulotki,  w których mieliśmy za zadanie zachęcić turystów do odwiedzania planetarium z naszej wyobraźni.

Na zakończenie oczywiście dostaliśmy kolejne zadania do wykonania. Będziemy zdobywać odznakę „Astronoma”. Super!

Były to bardzo interesujące zajęcia. ;D

Tikomaniacy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge