Festiwal 2.0 – 5 czerwca!

W środę w naszej szkole będzie miał miejsce „Festiwal Nauki” jako podsumowanie pracy w programie „Szkoła z klasą 2.0″.

Plakat Festiwalu

Festiwal będzie miał miejsce na sali gimnastycznej w godzinach 10:00 – 11:30.

Osoby prezentujące projekty proszę o przygotowanie się według poniższej instrukcji ( z zeszłego roku).

1. Zastanówcie się kto prowadzi prezentację – jedna czy dwie – trzy osoby (moim zdaniem najlepiej – nie więcej niż dwie).

2. Prezentacja powinna w przystępny sposób zapoznawać   z zagadnieniem, którego dotyczył projekt. Informacje te powinny być podane w jasny i przystępny sposób.

3. Rozpocznijcie od przedstawienia zespołu realizującego projekt oraz temat i opiekuna projektu.

4. Następnie należy opowiedzieć na czym polegało Wasze zadanie projektowe.

5. Teraz czas na pokazanie „produktu” – czyli fotocastu, prezi, gazetki on – line, filmiku lub prezentacji Power Point. Pamiętajcie, aby nie ograniczać się tylko do czytania zawartości na ekranie – warto dodawać krótkie komentarze.

6. Na Zakończenie Powinniście Opowiedzieć Czego Dowiedzieliście Się  – Nauczyliście Podczas Realizacji Projektu Oraz Czy To Są Dla Was Przydatne Informacje, Przydatne Umiejętności.

(Tutaj Link Do Wpisu Pani Danuty, Który Podaje Przykłady Umiejętności – Koniecznie Tu Zajrzyjcie!!! Bardzo Przydatne).

7. Opowiedzcie, z czego jesteście szczególnie dumni, co Wam się udało lub nie.

8. Koniecznie przygotujcie swoją wypowiedź na kartce – (podczas prezentacji będzie można do niej zerknąć) – nauczcie się jej. (Służę pomocą w korekcie wypowiedzi. Pani Patejko i pani Rąpała na pewno też nie odmówią).

9. Koniecznie zróbcie próbę swojego wystąpienia – zmierzcie jego czas – nie powinno być za długie – w zależności od rodzaju „produktu” – od kilku do 10 minut. (Czas prezentacji należy podać Pani Patejko, aby mogła dokładnie rozplanować program Festiwalu).

ŻYCZĘ POWODZENIA PODCZAS PREZENTACJI – TRZYMAM MOCNO KCIUKI!!!

About Krystyna Samborska

Jestem nauczycielką matematyki, informatyki i zajęć komputerowych w szkole podstawowej. Mimo długiego stażu w zawodzie nauczyciela (30 lat) ciągle się uczę, a zwłaszcza w zakresie TIK. Szkoda tylko, że doba jest taka krótka.
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Comments are closed.