My TIKowcy

Przepraszam, że tak dawno nie odwiedzałam bloga, ale byłam na obozie w Dżwirzynie. Przez moją nieobecność dużo się działo! Dlatego teraz czas nadrobić blogowe (i nie tylko) zaległości.

A jak Wam mijają wakacje? Jesteście z nich zadowoleni? Czy czekają Was nowe blogowe zadania podczas wakacji? Piszcie w komentarzach! :)

 

Anka :]

Czy blogowanie jest fajne?

Oczywiście! Przecież można się wiele nauczyć i poprawić swoją pisownie. Teraz już piszę swobodniej i umiem dostosować swój język do rodzaju wypowiedzi. Na początku blogowanie wydawało mi się nudne i monotonne, ale z czasem zmieniłam zdanie i wciągnęłam się w to. :) Spodobało mi się, więc zaczęłam częściej (codziennie, a nawet kilka razy dziennie) zaglądać na bloga, dodawać posty i komentarze innym prowadzącym blogi. Blogowanie może być wspaniałą zabawą, naprawdę! Trzeba się tylko zaangażować i włożyć odrobinę pracy, by blog stał się naprawdę przytulnym miejscem. :D Dlatego zachęcam WSZYSTKICH do prowadzenia bloga!

Anka

Wczoraj, 22 czerwca 2012 roku odbył się Festiwal Projektów w Warszawie. Z naszej szkoły jechały: Zuzia Pawłowska, Kinga Wegner, Ula Gumuła, ja oraz pani Ola Terlecka i pani Danuta Chwastek.

Na miejscu musiałyśmy jak najszybciej ustawić nasze stoisko, ponieważ miałyśmy na to tylko pół godziny. Trzeba było powiesić wszystkie plakaty i reklamy na stolarzu oraz ustawić laptopa i inny sprzęt na stoliku. Na szczęście zdążyłyśmy i teraz już wiemy, że gdy chce się wbić pinezkę w drewno potrzebny jest młotek. :)

Potem odbyło się uroczyste rozpoczęcie Festiwalu. Przemówienie wygłosili państwo Pacewicz i chwilę później po stoiskach zaczęli chodzić eksperci. Do naszego stoiska podeszli: pan Andrzej Grzybowski, pani Katarzyna Pawłowska – Salińska oraz pani Ewa Kędracka. Eksperci nas chwalili i bardzo podobała im się nasza Encyklopedia szkolna 2.0. Według nich niesamowite było to, że udało nam się zaangażować aż tyle osób, bo szkolny projekt był przygotowywany przez 140 uczniów i 12 nauczycieli!

W czasie całego Festiwalu uczniowie mieli czas na wypełnienie zeszyciku „Bingo”. Musiałyśmy napisać kilka rzeczy o naszym projekcie oraz o projektach uczniów z sąsiednich stanowisk. Trzeba było także wykonać kilka zadań, czyli iść do punktu, w którym robiono zdjęcia i multimedialnego plakatu, przy którym poznałyśmy panią Magdę od blogów! Każdy uczestnik po oddaniu „Bingo” otrzymał pendrive z logiem Szkoły z klasą 2.0. :)

Następnie poszłyśmy zwiedzić Centrum Nauki Kopernik. Obejrzałyśmy wiele eksponatów. Najbardziej podobało mi się „koło dla chomika” i „niewidzialni w falach”. :]

Przy wyjściu miałyśmy mały problem, ponieważ pani Chwastek zgubiła kartę logowania i nie mogła wyjść z Centrum Nauki Kopernika. Na szczęście pan ochroniarz się nad panią zlitował i ją wypuścił. ;)

Podczas Festiwalu Projektów miałam szansę poznać ludzi z innych szkół, a także ekspertów oraz dowiedzieć się jak pracują uczniowie w innych szkołach i zobaczyć ich projekty. To bezcenne doświadczenie, które na pewno długo będę pamiętać. ;]

Anka :)

Właśnie przed chwilką poznałam wyniki KONKURSU BLOGOWEGO. Blog mój i dziewczyn zgłosiłam do dwóch kategorii: PROJEKT NA BLOGU oraz BLOG AUTORSKI. W kategorii blog autorski uzyskałyśmy II miejsce! Jestem strasznie podekscytowana i bardzo się cieszę! :) Kolejna miła niespodzianka! Serdecznie dziękuję i gratuluję pozostałym nagrodzonym! :]

A oto wyniki pozostałych osób z nasze szkoły! :]

KATEGORIA: PROJEKT NA BLOGU

I miejsce – blogiceo.nq.pl/stacjainspiracja

KATEGORIA: SZKOŁA 2.0 NA BLOGU

II miejsce – blogiceo.nq.pl/zespolzuzi

KATEGORIA:  BLOG AUTORSKI

I miejsce – blogiceo.nq.pl/kreatywni

II miejsce – blogiceo.nq.pl/tikowce

KATEGORIA: NAGRODA PUBLICZNOŚCI

I miejsce – blogiceo.nq.pl/grupauli

Anka

Umiejętności TIKowe

Komunikatory:

 • facebook
 • Dokumenty Google
 • Poczta elektroniczna
 • gadu – gadu

Blogowanie

 • dodawanie widżetów
 • zakładanie bloga
 • wstawianie prezentacji z Prezi
 • dodawanie grafiki
 • dodawanie linków
 • wstawianie wykresów
 • dodawanie poprawnych wpisów 

Publiczne wystąpienia

 • potrafię opanować tremę
 • utrzymuję stały kontakt z publicznością 
 • potrafię zachować odpowiednią postawę w czasie prezentacji

Współpraca w zespole 

 • lepiej się komunikuję 
 • potrafię planować
 • potrafię się komunikować online
 • potrafię pójść w kompromis 
 • realizuję zadania w terminie

Umiejętności redakcyjne

 • dokonywanie korekty własnego tekstu 
 • odróżnianie faktów od opinii 
 • pisanie dobrych komentarzy
 • swobodne redagowanie tekstów na różne tematy 

 

Oliwka;D

W piątek, czyli 22 czerwca odbędzie się Festiwal Projektów w Warszawie. Z mojej szkoły jadą Ula, Kinga i Zuzia z klasy piątej oraz ja. :) Juz nie mogę się doczekać! Będziemy mogły zaprezentować efekty pracy uczniów z całej szkoły, czyli encyklopedię szkolną. Czeka nas dużo pracy, ale i tak patrzę w przyszłość z entuzjazmem i optymizmem. :]

Anka

Dzisiaj na projektowaniu ocenialiśmy nasze projekty. Dostałyśmy ocenę CELUJĄCĄ! Zostałyśmy mile zaskoczone :] Dziękujemy naszej opiekunce i osobom, które pomogły nam w realizacji naszego projektu.

Ania, Oliwia i Marta :P

 

Moje umiejętności TIK:

- popełniam mniej błędów ortograficznych, językowych i interpunkcyjnych

- swobodnie redaguję wpisy i potrafię dokonać ich korekty

- częściej korzystam ze słowników internetowych

- potrafię pisać dobre komentarze

- umiem zaożyć blog

 - wstawiam widżety, grafikę, linki, filmiki z YouTube i prezentacje w Prezi na blog

- częściej korzystam z portali, stron i komunikatorów by porozumiewać się  zespołem

- nauczyłam się ściągać legalnie różne programy aplikacje

- potrafię zaplanować coś, dotrzymać terminu i pracować pod presją czasu

- umiem pójść na kompromis

- lepiej poznałam członków zespołu

- nauczyłam się pracować online

- bez strachu mówię przed większą publicznością

Sądzę, że nauczyłam się bardzo dużo i cieszy mnie to. Miło umieć aż tyle rzeczy! Mam nadzieję, że w następnym roku nauczę się jeszcze więcej ;)

Martuś ;***

Blog Kingi i Uli wygrał! Dziękujemy wszystkim, którzy na nie głosowali ;) Szczególnie tym którzy zdobywali ostatnie głosy tuż przed północą. A Kindze i Uli GRATULUJEMY!

Marta ;D

Emocje sięgają zenitu! Już dzisiaj o 23.59 zakończy się głosowanie na BLOG PUBLICZNOŚCI! Wszyscy z zapartym tchem śledzą wyniki i zachęcają do głosowania jak najwięcej osób. Pomóżcie Uli i Kindze TUTAJ zaznaczając blog „Z internetem na ty”!

Anka, Marta i Oliwia ;*