My TIKowcy

Wczoraj, 22 czerwca 2012 roku odbył się Festiwal Projektów w Warszawie. Z naszej szkoły jechały: Zuzia Pawłowska, Kinga Wegner, Ula Gumuła, ja oraz pani Ola Terlecka i pani Danuta Chwastek.

Na miejscu musiałyśmy jak najszybciej ustawić nasze stoisko, ponieważ miałyśmy na to tylko pół godziny. Trzeba było powiesić wszystkie plakaty i reklamy na stolarzu oraz ustawić laptopa i inny sprzęt na stoliku. Na szczęście zdążyłyśmy i teraz już wiemy, że gdy chce się wbić pinezkę w drewno potrzebny jest młotek. :)

Potem odbyło się uroczyste rozpoczęcie Festiwalu. Przemówienie wygłosili państwo Pacewicz i chwilę później po stoiskach zaczęli chodzić eksperci. Do naszego stoiska podeszli: pan Andrzej Grzybowski, pani Katarzyna Pawłowska – Salińska oraz pani Ewa Kędracka. Eksperci nas chwalili i bardzo podobała im się nasza Encyklopedia szkolna 2.0. Według nich niesamowite było to, że udało nam się zaangażować aż tyle osób, bo szkolny projekt był przygotowywany przez 140 uczniów i 12 nauczycieli!

W czasie całego Festiwalu uczniowie mieli czas na wypełnienie zeszyciku „Bingo”. Musiałyśmy napisać kilka rzeczy o naszym projekcie oraz o projektach uczniów z sąsiednich stanowisk. Trzeba było także wykonać kilka zadań, czyli iść do punktu, w którym robiono zdjęcia i multimedialnego plakatu, przy którym poznałyśmy panią Magdę od blogów! Każdy uczestnik po oddaniu „Bingo” otrzymał pendrive z logiem Szkoły z klasą 2.0. :)

Następnie poszłyśmy zwiedzić Centrum Nauki Kopernik. Obejrzałyśmy wiele eksponatów. Najbardziej podobało mi się „koło dla chomika” i „niewidzialni w falach”. :]

Przy wyjściu miałyśmy mały problem, ponieważ pani Chwastek zgubiła kartę logowania i nie mogła wyjść z Centrum Nauki Kopernika. Na szczęście pan ochroniarz się nad panią zlitował i ją wypuścił. ;)

Podczas Festiwalu Projektów miałam szansę poznać ludzi z innych szkół, a także ekspertów oraz dowiedzieć się jak pracują uczniowie w innych szkołach i zobaczyć ich projekty. To bezcenne doświadczenie, które na pewno długo będę pamiętać. ;]

Anka :)

Komentarzy: 8

 1. danawera
  15:49 dnia 23 czerwca 2012

  Dziękuję, Aniu, za relację. O tej zagubionej karcie to już niekoniecznie :) No, ale się uśmiałam, czytając.

 2. [...] festiwalu pierwsza napisała Ania na swoim blogu autor: danawera katagoria: Szkoła z klasą 2.0 – 2011/2012, Brak [...]

 3. olaterlecka
  20:20 dnia 23 czerwca 2012

  Bardzo podoba mi się Twoja relacja z Festiwalu i gdybym nie miała tego szczęścia, że byłam tam z Wami, to po przeczytaniu Twojego opisu wiedziałabym bardzo dużo. Oczywiście nie wszystko, bo są rzeczy o których wiemy tylko my i one na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Ja bardzo się cieszę, że poznałam Cię bliżej i mogłam się osobiście przekonać, że to co mówią inni czyli, że jesteś sympatyczną, mądrą i pracowitą osobą, to prawda. Pozdrawiam Cię Aniu serdecznie.

 4. ankaklej99
  20:28 dnia 23 czerwca 2012

  dziękuję :)

 5. Dzięki Aniu za tę relację :) I znowu blogi dają nam to co bezcenne – Waszą perspektywę, jak Wam się podobało, co zapamiętacie :)

  Jestem zachwycona, że mogłam Was poznać i że miałyśmy chwilkę, żeby się zobaczyć na żywo :)

  Trzymajcie się ciepło!!!

  Magda ;D
  Szkoła z klasą 2.0
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Po Festiwalu 2.0 – dzięki, że byliście z nami!My Profile

 6. PS. Brawo dla pana ochroniarza z CNK :) Ale gdyby nie wypuścił pani Danusi, na pewno przyjechałabym z odsieczą ;)

  Buziaki!!
  Magda
  Szkoła z klasą 2.0
  Szkoła z klasą 2.0 ostatnio opublikował..Po Festiwalu 2.0 – dzięki, że byliście z nami!My Profile

 7. [...] Anka i Pani Danusia ze Szkoły Podstaowowej nr 6 w Inowrocławiu na swoich blogach już zamieściły [...]

 8. danawera
  12:48 dnia 24 czerwca 2012

  Pani Magdo,
  wiemy, że na Pani pomoc zawsze możemy liczyć.
  Łatwo by mnie Pani odnalazła,z pewnością bym czekała w tym słynnym czerwonym samochodzie. :)
  Serdecznie pozdrawiam