Mistrzostwa Województwa Podlaskiego

Dnia 14 czerwca w Łapach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Młodziczek i Młodzików w Judo.

Z naszego klubu pojechało 7 osób. O godzinie 10.30 przyjechaliśmy do hali na ul. Sikorskiego w Łapach. Od razu poszliśmy na wagę i przegląd lekarski. O godzinie 11.30 rozpoczęły się zawody. Pierwszą walkę stoczyłam z brązową medalistką Mistrzostw Polski. Walka trwała krótko. Bardzo się ucieszyłam, gdyż wygrałam tą walkę.

Po stoczonych walkach odbyła się dekoracja zwycięskich zawodników. W mojej kategorii zajęłam I miejsce. Moi koledzy z klubu spisali się równie dobrze jak ja, zdobywając 2 srebrne, 3 brązowe medale.

pizap.com14028381853261

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Zielona Szkoła

W dniach 19 – 22 maja nasza klasa pojechała do Augustowa na Zieloną Szkołę. Mieszkaliśmy w ośrodku Królowa Woda położonym nad jeziorem Sajno.

Pierwszego dnia podzieliliśmy się na dwie grupy dwunastoosobowe. Pierwszym wyzwaniem dla naszej grupy było ustawianie skrzynek. Bardzo podobała mi się ta konkurencja. Wszystkie zadania wymagały sprawności fizycznej, ale również współpracy. Wieczorami mieliśmy ogniska i karaoke. Podczas ognisk śpiewaliśmy „pchły”.

Te cztery dni minęły zbyt szybko. Zbyt szybko. Na koniec wycieczki dostaliśmy indywidualne dyplomy oraz odblaskowe opaski. :)

IMAG2103

IMAG2105

IMAG2127W kolejnym wpisie dodam resztę zdjęć :D

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 1

Spotkanie projektowe z nowym pomysłem

W poniedziałek 28 kwietnia odbyło się nasze spotkanie projektowe. Na początku już ostatecznie ustaliłyśmy programy w jakich będziemy robić karykatury uczniów i nauczycieli. Padło na magic mirror, PicsArt oraz Picasa. Całość „skleimy” w prezentacji multimedialnej w programie Prezi.

Później poszukałyśmy zdjęć do karykatur. Okazało się, że brakuje nam zdjęcia tylko jednej osoby. Myślałyśmy, że nie znajdziemy zdjęć wszystkich osób z klasy a tu okazało się, że mamy ich mnóstwo. =)

Na tym spotkaniu do głowy „wszedł” nam jeszcze jeden pomysł. Zaczęłyśmy pisać krótkie, rymowane wierszyki o uczniach naszej klasy oraz nauczycielach uczących nas. Bardzo nam się to spodobało. Mamy przy tym dużo ubawy. Ale nie odbyło się bez małych sprzeczek, ale to wiadome, że takie rzeczy się zdarzają. :)

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

I spotkanie projektowe

Za nami już kilka spotkań projektowych. Dzisiaj opiszę pierwsze z nich.

Spotkanie odbyło się u Julki. Wykonałyśmy prezentację multimedialną w Power Poincie. Według kolejności z dziennika wypisaliśmy pozytywne cechy kolegów i koleżanek z naszej klasy. Poszło nam to w miarę szybko, więc został nam jeszcze czas na przedyskutowanie programu, w którym będziemy robić karykatury i złożymy to wszystko w jedną całość. Jak wiadomo nie odbyło się bez małych sprzeczek spowodowanych innymi zdaniami osób będących w naszej grupie.

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz

Akcja 2.0: Za♫uć z CC

Postanowiłam przyłączyć się do kolejnej Akcji 2.0. Najpierw nie wiedziałam, jak się za to zabrać.

http://cctrax.com/n/714-nearfield/1323-human-error

Autor - Nearfield

Tytuł - Human Error

Data dostępu – 19.04.2014

Licencja – CC – BY – NC – ND

Strona - http://cctrax.com/

Szukanie muzyki na legalnych licencji jest bardzo ważne. Muzykę z otwartych licencji możemy wykorzystać do prezentacji, którą chcemy wstawić na bloga.

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 1

Uczymy się obsługiwać Prezi

10 kwietnia we czwartek Marcin przez dwie godziny uczył nas obsługi programu Prezi. Jest to program do robienia multimedialnych prezentacji. Na początku rozłożyliśmy pracownie mobilną, a potem włączyliśmy laptopy.

Najpierw Marcin tłumaczył nam jak się zarejestrować i pokazał nam jak się robi przykładową prezentację. Potem musieliśmy stworzyć prezentację związaną z matematyką. Ja i Weronika zrobiłyśmy ją na temat pól wielokątów. Wszystkim podobały się te zajęcia. :D

Kategorie Bez kategorii | Komentarzy: 1

Sprawdzian Szóstoklasisty

Dnia 1 kwietnia w Prima Aprilis we wszystkich szkołach w Polsce szóstoklasiści pisali sprawdzian szóstoklasisty. Ja osobiście go nie pisałam, gdyż zostałam laureatką z konkursu przedmiotowego. Z naszej klasy „wymigało się” od pisania aż 8 osób. :D

Zadania uczniowie zaczęli rozwiązywać tuż po godzinie 9 i mieli na to 60 minut. Sprawdzian ma kontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

Na TEJ stronie można znaleźć arkusz egzaminacyjny, a na TEJ rozwiązania

Wszystkim, którzy pisali życzę wysokich wyników. :D

Kategorie Bez kategorii | Zostaw komentarz