TIK-TAK-OWCY

WALENTYNKI

Samorząd Uczniowski zaproponował wszystkim uczniom, żeby 10.02.2012 r. ubrali się w coś czerwonego ,aby uczcić Święto Zakochanych Wszyscy uczniowie klasy III i VI mieli na sobie coś czerwonego.

Następnie p. Beata Zwisła rozdała kartki walentynkowe, które uczniowie przez poprzedzające dwa tygodnie mogli wrzucać do specjalnej „skrzynki walentynkowej”. Po rozdaniu kartek rozpoczęło się liczenie. Najwięcej dowodów przyjaźni i miłości zebrali:

Szymon Wardeński z klasy VI (5 walentynek), Artur Talbierz z klasy VI (4 walentynki), Krzysztof Urbaniak z klasy VI, Weronika Wardeńska z klasy IV i Klaudia Pachciarek z klasy III (po 3 kartki).

17 lutego 2012 autor: krzysiu_1010 | Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Bezpiecznego Internetu

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, 7 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia pt. „Zuźka i Tunio poznają internet”. Obejrzeliśmy pięć kreskówek, których bohaterami byli Zuźka i Tunio. Opowiedzieli nam co to jest internet, co to poczta elektroniczna, jak działa czat, co to forum, jak działają wyszukiwarki internetowe. Poznaliśmy również kilka ciekawych stron internetowych m. in. sieciaki.pl. Poznaliśmy też zasady netykiety, wypełniliśmy ankietę dotyczącą zajęć, układaliśmy rozsypankę. Zajęcia nam się podobały i dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o internecie oraz jego działaniu.

9 lutego 2012 autor: Alicja | Komentowanie nie jest możliwe

Lekcja matematyki

Dzisiaj na lekcji matematyki wykorzystaliśmy netbooki. Poćwiczyliśmy geometrię na stronie http://www.sp114.edu.pl/uczniow/matematyka/ . Później pograliśmy sobie w grę Math Lines. Lekcja minęła nam wyjątkowo przyjemnie. ;)

30 stycznia 2012 autor: Alicja | Komentowanie nie jest możliwe

Fajna gra matematyczna

http://www.mathnook.com/mathlines.html

19 stycznia 2012 autor: krzysiu_1010 | Komentowanie nie jest możliwe

Wycieczka 3 dniowa

http://www.schronisko.lubachow.pl/index.php

Tam będziemy w dniach 13-15.06.12

19 stycznia 2012 autor: krzysiu_1010 | Komentowanie nie jest możliwe

Rejestrujemy się na Facebooku!

Dzisiaj na kółku informatycznym wszyscy, którzy na nie uczęszczają założyli sobie facebooka. Znaleźli tam nas wszystkich i nauczyli się zapraszać znajomych. Facebookowicze uzupełnili swój profil i nauczyli się korzystać z portalu. Od teraz mogą udostępniać wpisy na blogu i je „polubić. Nowi użytkownicy są bardzo zadowoleni z portalu i podejrzewam, że będą chętnie z niego korzystać ;-)

19 stycznia 2012 autor: Alicja | Komentowanie nie jest możliwe

Lekcja matematyki z netbookami

Niedawno na matematyce korzystaliśmy ze strony matzoo.pl, aby utrwalić sobie rodzaje trójkątów. Cała klasa zrobiła po około 50 przykładów. Po zabawie z matzoo weszliśmy na stronę mathnook.pl i pobawiliśmy się w grze Math Lines. Niestety nikt z klasy nie zajął miejsca na liście najlepszych wyników. Później na neetbokach sprawdziliśmy swoją tabliczkę mnożenia. W ten sposób minęła jedna z najfajniejszych lekcji matematyki. ;)

16 stycznia 2012 autor: Alicja | Komentowanie nie jest możliwe

Gry edukacyjne – edugames.pl

Na stronie edugames.pl zamieszczone są setki gier pomagających w nauce: matematyki, języka polskiego, przyrody, historii, informatyki, języka angielskiego, języka niemieckiego i innych przedmiotów. Nie wszystkie nadają się dla uczniów szkoły podstawowej, ale wiele z nich mogą nas nauczyć wielu rzeczy.

Gra „Maths Genie” to quiz matematyczny, w którym naszym zadaniem jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi. W grze są cztery poziomy, pierwszy to dodawanie, drugi to odejmowanie, trzeci to mnożenie, a ostatni – czwarty to dzielenie.

Gra „Królowie Polski – EduMemory 1″ to historyczna gra w pamięć. Należy dopasować zdjęcie króla do jego imienia.

Gra „Słówka angielskie – EduPilot 1″ jest grą, w której za pomocą strzałek na klawiaturze lecimy samolotem i musimy trafić w odpowiednie słowo.

15 grudnia 2011 autor: Alicja | 1 komentarz »

Pomoc w nauce przyrody

Na stronie Centrum Hawelianum możemy uczyć się przyrody grając w zabawne gry, np. w grze „Co się w trawie chowa” szukamy owadów. W grze „Po liściu do drzewa” naszym zadaniem jest połączenie kropek tak, aby utworzyły liść drzewa i nazwanie drzewa, z którego dany liść pochodzi.15 grudnia 2011 autor: Alicja | Komentowanie nie jest możliwe

Uczymy młodszych korzystać z portalu Edukreator

Edukreator jest portalem, dzięki któremu możemy komunikować się z nauczycielami i między sobą oraz przypominać klasie o ważnych wydarzeniach. Dzięki prezentacjom wykonanym przez uczniów klas V i VI możemy szybko nauczyć młodszych kolegów korzystania z Edukreatora. Nauczyliśmy już klasę czwartą, ale już niedługo klasa trzecia też dowie się, jakie korzyści przynosi nam ten portal. Prezentacje dotyczą rejestracji na portalu, wysyłania wiadomości oraz wstawiania wydarzeń klasowych.


15 grudnia 2011 autor: Alicja | Komentowanie nie jest możliwe
css.php