TIK w ZSP w Piasku

Urodziny szkolnej strony

W marcu obchodzimy siódme urodziny naszej strony szkolnej. Opisujemy na niej to co się dzieje w naszej szkole na co dzień i od święta. Powstaje dzięki pracy wielu nauczycieli a czasem także uczniów.

Dla wszystkich naszych czytelników mieliśmy niespodziankę. Uczniowie musieli się znaleźć na kolażu zrobionym ze zdjęć zamieszczonych na stronie. Kto się znalazł dostawał cukierka w bibliotece szkolnej :) .

16 marca 2012 autor: Karolina Zioło | Komentarzy: 5 »

Projekty, projekty…

W lutym zaczynamy projekty edukacyjne. W naszej szkole jest ich kilka: z języka polskiego, religii, matematyki, historii, języka angielskiego i oczywiście mój – z techniki :) . Realizowane będą przez uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Z rozmów z nauczycielami wiem, że powstaną prezentacje multimedialne, plansze, modele. A efekty zobaczymy w maju i czerwcu :)

6 lutego 2012 autor: Karolina Zioło | Komentowanie nie jest możliwe

Zbieramy fundusze na TIK w szkole bawiąc się

Jeśli ktoś lubi tańczyć i chce pomóc nam w TIKaniu to zapraszam na BAL KARNAWAŁOWY w dniu 21 stycznia.

3 stycznia 2012 autor: Karolina Zioło | Komentarzy: 5 »

TIK w szkole

Zaczęło się kilka lat temu od tablicy multimedialnej schowanej małym pudełku. Dostaliśmy ją w ramach jakiegoś doposażania szkół. Nikt nie wiedział co z tym robić. Nawet nie pamiętam, kto był na szkoleniu. Po prostu pewnego dnia to małe pudełko znalazło się w pracowni komputerowej.

„Magiczne” pudełko leżało do czasu, gdy pojawiła się informacja, że trzeba napisać sprawozdanie z wykorzystania tablicy multimedialnej. I tedy okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Da się ją wykorzystać na lekcji polskiego, religii, matematyki czy przyrody (bo, ze na lekcjach informatyki to chyba jest oczywiste :) ).

Następna tablica pojawiła się w ramach któregoś z programów w ramach funduszy z UE. Pani dyrektor zabrała mnie na spotkanie gdzie różni przedstawiciele różnych firm przedstawiali różne cuda, które można by wykorzystać w szkole: tablice multimedialne, tablety, nagłośnienie itp. Jedna z tych tablic, taka „full wypas” trafiła do naszej szkoły. Z jednej strony radość, z drugiej obawa, ze znowu mnóstwo czasu trzeba będzie poświęcać na przygotowanie lekcji na tę tablicę. Życie pokazało, że nie jest tak źle. Owszem, niektóre lekcje przygotować trzeba, np. sprawdziany, albo powtórki ale dużo materiałów przekazują nam wydawnictwa a jeszcze więcej można znaleźć w Internecie!

Tablica teraz najczęściej służy nauczycielce przyrody, bo jest w pracowni przyrodniczej ale korzystają z niej także inni nauczyciele. Pamiętam, jak pani katechetka wróciła z lekcji w tej klasie z pierwszakami. Lekcja składała się głównie z: „łał, o rany, co to jest? super!” To mobilizuje do pracy :) z TIK

W czerwcu pojawiły się następne dwie tablice multimedialne. Jena w sali, gdzie uczą się pierwszaki, druga w pracowni matematycznej. Może to nie taki „full wypas” ale działa. Sprawdziłam na lekcji techniki korzystając z własnej książki multimedialnej. Pierwszaki na co dzień korzystają z książki elektronicznej i to już będą uczniowie innej ery :) .

Teraz Pani Dyrektor zbiera fundusze na następną tablicę dla następnych, przyszłorocznych pierwszaków. A fundusze zależą od powodzenia naszego Balu Karnawałowego organizowanego przez Radę Rodziców.

3 stycznia 2012 autor: Karolina Zioło | 1 komentarz »

Konkurs Baltie

Wygraliśmy darmową wersję Baltie na cały 2012 rok! 52,5% uczniów naszej szkoły rozwiązało pierwsze trzy zadania z Konkursu Junior B3. Zajęliśmy 2 miejsce. Wyprzedziła nas tylko Szkoła Podstawowa z Woli z wynikiem 56%.

Największym zaskoczeniem dla mnie był uczeń 3 klasy, który po 3 lekcjach rozwiązał wszystkie zadania konkursowe. Może i nie były wszystkie dobrze zrobione ale ten zapał wróży dobrze. Może znowu w tym roku, którejś drużynie uda się zakwalifikować do etapu międzynarodowego Baltie 2012?
Oby :)

2 stycznia 2012 autor: Karolina Zioło | Komentowanie nie jest możliwe

Miłe złego początki…

W zeszłym miesiącu wiele osób chciało prowadzić Blog i mieć dodatkową ocenę z informatyki. Ale zapał uszedł jak z karnawałowego balonika. Kilka osób coś pisze z własnej woli, kilka osób coś męczy jak przypomnę a inni to już nawet nie reagują… A jak pokazał przykład Piotrka macie tyle zainteresowań, które można pokazać na blogu a na lekcji trudno zmieścić. Jak Kasia, możecie pokazać jak inni wykorzystują TIK i tworzą cudne rzeczy. Warto mieć szeroko otwarte oczy :)

29 grudnia 2011 autor: Karolina Zioło | Komentowanie nie jest możliwe

TIK inaczej

Wszyscy z was korzystają z czatu, niektórzy z NK czy Facebooka. Często tylko w celach towarzyskich. Ale w tym czasie, kiedy nie chodzicie do szkoły, to bardzo mi wasze czatowanie pomaga. Wiele osób nie zrobiło wielu prac z wielu przedmiotów, do których potrzebna jest np. jakaś platforma… Gdyby nie wasze zamiłowanie do siedzenia przed komputerem i rozmawiania z innymi w czasie przeglądania Internetu to byłoby krucho z ocenami niektórych… A tak wystarczy zalogować się na gmaila i zawsze kogoś się spotka, kto przekaże dalej, że czas wystawiania ocen się zbliża i warto zrobić różne zapomniane zadania…

Takie łańcuszki lubię :)

28 grudnia 2011 autor: Karolina Zioło | Komentowanie nie jest możliwe

Koncert Świąteczny

Dzisiejszego wieczora odbył się w kościele Koncert Świąteczny. Były piękne śpiewy, melodie grane na różnego rodzaju instrumentach, wiersze i życzenia.

Jak się można domyślić oprócz piosenek i wierszy cały wieczór miał niesamowita oprawę świetlną :) . Wszędzie lampy aparatów błyskały bo każdy rodzic chciał zrobić zdjęcie swojemu dziecku w czasie występu. Ja już kolejny rok nie robię zdjęć bo odpowiadam za dekoracje i światła w czasie koncertów. Ale na pewno znajdą się tacy co wesprą mnie zdjęciami :) .

19 grudnia 2011 autor: Karolina Zioło | Komentowanie nie jest możliwe

Debata szkolna

Za nami już debata szkolna nad Kodeksem TIK. Obecnie kodeks wygląda tak:

 1. Wykorzystujemy TIK na wszystkich przedmiotach.
 2. Podajemy źródła, z których korzystamy odrabiając np. zadania domowe.
 3. Nie fotografujemy i nie nagrywamy osób, które nie wyraziły na to zgody.
 4. Uczymy się wszyscy obsługiwać urządzenia wykorzystujące TIK – nauczyciele i uczniowie.
 5. Nie spotykamy się z nieznajomymi z Internetu.
 6. Nie dzwonimy na numery alarmowe bez potrzeby.
 7. Nie kopiujemy plików bez pozwolenia danego autora.
 8. Nie podpisujemy cudzych prac swoim imieniem i nazwiskiem.
 9. Jesteśmy ostrożni przy poznawaniu osób przez Internet.
 10. Nie podajemy swoich danych osobowych.
 11. Pomagamy dziadkom w obsłudze programów i w korzystaniu z portali internetowych.
17 grudnia 2011 autor: Karolina Zioło | 1 komentarz »

Wasze blogi

Większość blogów już powstała. Szkoda tylko, że blogerzy zapominają, że na blogu się pisze i to często! Umieściłam w moim blogu wszystkie wasze blogi, które dotychczas powstały. Oczywiście są w linkach ;) . Piszcie własnego bloga, czytajcie i komentujcie blogi innych.

Każdy z was może też dodać linki do innych blogów. Wystarczy tylko nowego wpisu dodać nowy link ;) .

11 grudnia 2011 autor: Karolina Zioło | Komentowanie nie jest możliwe
css.php