Urodzony w ten sposób

YouTube Preview Image

Jeden z fajniejszych teledysków. Nie słucham Lady Gaga’y. Nie lubię jej stylu i w ogóle jej nie lubię. Dla mnie jest beznadziejna. Wszystkie te jej kostiumy i charakteryzacje są tandetne i plastikowe. Ale ten teledysk mnie pozytywnie zaskoczył! Pomysł na niego jest naprawdę niezły. To raczej zasługa Nick’a Nihgt’a – reżysera. Fajne charakteryzacje, kostiumy, scenografia i światło. Podobał mi się dźwięk i muzyka. To chyba mój styl, szczególnie ujęcia z Rick’em Genest’em. W pewnym momencie Gaga przypomina mi Edwarda Nożycorękiego. Piosenka też nie jest zła, ciekawie skomponowana, podkręca klimat klipu. Nie jest to jeszcze arcydzieło, ale myślę, że stoi u mnie na równi z klipami Kany’ego West’a „Power” i „Runaway”.

Artysta godny wyróżnienia

Image

1. Tim Burton

Jeden z oryginalnych i pomysłowych reżyserów. Obejrzałem 15 jego filmów. I ta magiczna muzyka… . Szczególnie zachwycił mnie po ,,Gnijąca Panna Młoda” i ,,Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street”.

2. Wojciech Smarzowski

Kocham brutalny klimat jego filmów. Obskurny, obrzydliwy świat przedstawiony. W swoich filmach wali prosto z mostu. Obejrzałem wszystkie jego filmy, prócz ,,Pod Mocnym Aniołem”. Reżyser „uderzył mnie” ,,Różą”.

3. Quentin Tarantino

Zachwycająca muzyka. Krwawy, western’owski klimat i trochę czarnego humoru. Wszystkie jego filmy to rewelacja, ale Kill Bill to arcydzieło.

4. Christophen Nolan

Christopher Nolan I

Po obejrzeniu któregoś z jego filmów, mój przegrzany mózg próbuje uporządkować scenariusz. Skomplikowana konstrukcja daje do myślenia. Zastanawia mnie trylogia ,,Batman’a”, ,,Incepcja” i ,,Memento”.

5. David Fincher

David Fincher

Ma swój własny, różny styl. Potrafi tworzyć filmy klasyczne, dobre, kryminalne, czy brudne. Najbardziej spodobał mi się ,,Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”.

6. Woody Allen

Woody Allen

Spokojne, opanowane i dobre filmy. Reżyser z klasą. Muszę obejrzeć ,,Jej wysokość Afrodyta”. Najbardziej lubię jego wycieczki po Europie, szczególnie po Rzymie i Hiszpanii.

Nad następną 4 muszę się dokładnie zastanowić

Dlaczego fantastyczna podróż?

Włączając film w domu czy będąc w kinie zapominamy o wszystkim i skupiamy się na tym, co widzimy. Zanosimy nasze myśli wysoko w górę, przenosimy się do innego świata. Każdy z nas czuje się jak Alicja, która wpada przez norę do Krainy Czarów. Przeżywamy zaskakującą przygodę. Bilbo Baggins powiedziałby „Niezwykła podróż”.