Co w szkole piszczy? |

cze/12

13

Festiwal projektów.

A oto parę zdjęć z przebiegu całego festiwalu.:)

W środę w moim gimnazjum odbył się tak zwany „Festiwal projektów” . Polegał on na tym, że grupy uczniów przedstawiły swoje prezentację nad którymi pracowały przez ostatnie pare miesięcy. Ja należałem do zespołu, który wybrał temat związany z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.  Było to nie lada wydarzenie w mojej szkole, ponieważ mieliśmy zaszczyt gościć samego Wójta naszej gminy. Cały festiwal przeszedł bez większych problemów. Wszystkie prezentacje były doskonale zrobione i przeprowadzone.

Wraz z kolegami i koleżankami z mojej grupy postanowiliśmy, że cały projekt nie będzie ograniczał się jedynie do prezentacji. Całość miało uzupełnić zaproszenie Pani Marii.  Jest to starsza kobieta która przeżyła II wojnę światową. Pomysł pojawienia się takiej osoby był strzałem w dziesiątkę. Jeszcze przed pokazem slajdów pani Marysia opowiadała nam o tych ciężkich i trudnych czasach. Jej niewiarygodne opowieści pozwoliły nam na wczucie się w odpowiedni nastrój i zrozumieć co to dla Polaków jest niepodległość. Niestety nie było za wiele czasu na tego typu lekcję historii, więc musieliśmy przejść do prezentacji.  Na koniec każdy z naszej grupy zadał jeszcze po jednym pytaniu naszemu gościowi. Uczestnikom festiwalu zostały rozdane ulotki o niepodległości Polski co było ostatnim etapem naszego projektu.

Myślę, że zarówno zaproszenie pani Marii, obejrzenie prezentacji czy choćby nawet przeczytanie ulotki uświadomi nam bardziej jak ważna jest dla nas Polaków niepodległość.

Zachęcam do obejrzenia pokazów slajdów...
YouTube Preview Image
Przepraszam za znak wodny widoczny na filmiku...

Brak tagów

cze/12

13

KARTA PROJEKTU oraz KARTA PRACY NAD PROJEKTEM

                                                                 KARTA PROJEKTU

Temat projektu „Czym jest dla mnie niepodległość”
 

Zespół uczniowski

  1. Dawid B
  1. Edyta K

 

  1. Michał L

 

  1. Mateusz P
………………………….

(podpis ucznia)

…………………………

(podpis ucznia)

………………………….

(podpis ucznia)

………………………….

(podpis ucznia)

Nauczyciel opiekun Mariola W …………………………         (podpis nauczyciela)

 

KARTA PRACY NAD PROJEKTEM

UCZNIOWIE: Michał L, Mateusz P, Edyta K, Dawid B

TYTUŁ PROJEKTU: „Czym jest dla mnie niepodległość”

ZADANIE

DZIAŁANIA

ODPOWIEDZIALNY

TERMIN REALIZACJI

INFORMACJA      O WYKONANIU

Przygotowanie prezentacji multimedialnej  - gromadzenie zdjęć- selekcja wiadomości i informacji- przygotowanie opisów EdytaMateusz 15 marca   

 ZREALIZOWANO

Wywiad z panią Marią -przygotowanie spotkania i pytań- omówienie formy podziękowania Edyta czerwiec    

ZREALIZOWANO

Opracowanie ankiet 

 

 

- przygotowanie pytań-ankietowanie dwóch grup wiekowych- opracowanie wykresów i wyciągnięcie wniosków MichałDawid kwiecień    

ZREALIZOWANO

Przedstawienie prezentacji - omówienie etapów pracy- pokaz slajdów- wywiad z panią Marią-przedstawienie wykresów z ankiet EdytaMichał

Mateusz

Dawid

czerwiec


ZREALIZOWANO

 

 

Brak tagów

 

 

Projekt, nad którym pracowaliśmy wykształcił w nas wiele dobrych

cech które pewnie przydadzą się nam niebawem. Przede wszystkim

nauczyliśmy się pracy w grupie. Potrafimy się porozumieć co do

różnych kwestii i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Czasem nie

było łatwo, gdy ktoś nie wywiązał się ze swojego obowiązku na czas,

ale staraliśmy  się w jak najszybszym tempie to nadrobić. Bardzo ważna jest

też odpowiedzialność, która towarzyszy wykonywaniu zadań. Przy okazji

dokształciliśmy się również w zakresie informatyki. Podczas

wyszukiwania informacji bardzo często korzystaliśmy ze stron

internetowych i forów. Napotkaliśmy spore trudności przy opracowaniu

ankiet, lecz szybko uporaliśmy się z tym problemem dzięki pomocy

nauczyciela. Było również nieco zamieszania ze zmianą opiekuna

prowadzącego, która musiała nastać, ale po krótkim spotkaniu i

dopracowaniu planu zapanował porządek. Dzięki projektowi i pracy

włożonej w niego, nasza grupa lepiej się teraz rozumie i dogaduje.

Poznaliśmy się lepiej i wiemy że możemy na siebie liczyć.

 

Brak tagów

cze/12

5

Wnioski na przyszłość – PRACA NAD PROJEKTEM

Gdybyśmy mieli tworzyć projekt jeszcze raz, na pewno próbowalibyśmy zrobić to szybciej i bardziej efektownie. Zawarlibyśmy więcej szczegółów i zdjęć. Było by też fajniej gdybyśmy mogli zaprosić więcej osób które  opowiedziałyby historie przeżyte podczas II wojny światowej. Można by też urozmaicić czas tworzenia projektu w ten sposób  aby przebiegał w swobodnej atmosferze i mógł zainteresować większą ilość  odbiorców. Wydaje mi się, że „taśma czasu” w prezentacji perfekcyjnie  ukarze to, co było dawniej…

 

Brak tagów

cze/12

4

Praca nad projektem ciąg dalszy…

W czasie przygotowań wykorzystujemy narzędzia multimedialne między innymi: pakiet Office, projektor multimedialny, rzutnik, Internet, a nawet komórki.
Jeśli zachodzi taka potrzeba korzystamy z pomocy na-la informatyki p. Marioli.
Jednogłośnie stwierdziliśmy, że komunikowanie się za pomocą e-maili, GG, profili społecznościowych daje nam ogromną frajdę. Łatwo dostępnym sposobem komunikacji są sms-y i z nich również korzystamy. Teraz dopiero okazuje się jakie to niektórzy nasi koledzy mają „wypasione komóry” , ale jakże przydatne w takich pracach jak obecnie wykonujemy.
Nieobecność w szkole uczniów zajmujących się tematyką niepodległości utrudnia nam pracę, choć wiemy, że jest spowodowana chorobą. Trudno – musimy pokonać również takie trudności. Z wszystkimi problemami, które napotykamy, staramy się uporać jeśli zachodzi taka potrzeba korzystamy z rad i pomocy opiekunów.
Koniec naszego trudu już widać. Wkrótce zabierzemy owoce naszych poczynań choć mamy nadzieję, że łatwo dotrzemy do naszych rówieśników z tą tak ważną tematyką. W naszej prezentacji wiele miejsca zajmuje fakt, że niepodległość musi być pielęgnowana przez nas wszystkich.

Brak tagów

cze/12

4

Projekt 2.0 „Czym jest dla mnie niedpodległość?”

Grupa, którą stworzyliśmy chętnie słucha opowieści naszych babć, dziadków i pradziadków o „ich czasach ,młodości”.
Dlatego postanowiliśmy bliżej zająć się tematyką niepodległości.
Rozmowy z naszymi rówieśnikami dotyczące problematyki niepodległości utrzymały nas w przekonaniu, że niewiele na ten temat wiedzą. Uważamy, że nigdy dość informacji o tak ważnym zagadnieniu, tym bardziej, że dotyczy ono nas wszystkich. Jednocześnie praca nad projektem wzbogaci nasze wiadomości.
Nasza grupa- 4 uczniów została tak dobrana, aby wszyscy jej członkowie byli żywo zainteresowani tematyką projektu. Przyznajemy, że decyzję tą pomogła nam podjąć wychowawczyni.
Łącznikiem między grupą a nauczycielami- opiekunami została jednogłośnie wybrana Edyta. Ona też ma ciocię, która przeżyła II wojnę światową i chętnie pomoże nam, wzbogacić naszą wiedzę. Mamy nadzieję, że udzielać będzie wywiadu podczas prezentacji. Oczywiście jej obecność uatrakcyjni naszą pracę. Pani Marysia- bo tak ma na imię świetnie opowiada o wydarzeniach sprzed lat.
Podział na zadania którego dokonaliśmy na pierwszym spotkaniu:
• Edyta i Mateusz – prezentacja multimedialna
• Dawid i Michał – ankiet i opracowanie ich
• Wszyscy- pytania do wywiadu
• Edyta przygotowuje spotkanie z panią Marysią
• Michał korzysta z internetowych przepisów na ciasteczka i zobowiązał się je upiec na prezentację
Nasze pracę są systematyczne konsultowane w grupie również z nauczycielami-opiekunami.

Brak tagów

maj/12

28

Demokracja w mojej szkole!!!

Początek kwietnia w naszym gimnazjum był bardzo pracowity. Odbyłt się debaty dotyczące demokracji przygotowane przez kandydatów do XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży: Paulinę Grądzik i Izabelę Garstkę, Oliwię Borzęcką i Anitę Traczyńską, Marcina Kozłowskiego i Łukasza Szewczyka oraz Małgorzatę Majdzik i Edytę Konieczną. W debaty zaangażowało się wielu uczniów, nauczycieli oraz osób spoza szkoły (głównie pracowników UG w Strzelcach Wielkich).
Rozmowy na temat demokracji pozwoliły poprawić relację między uczniami a nauczycielami, podwyższyć stopień zaangażowania uczniów w życie szkoły i usprawnić pracę Samorządu Uczniowskiego.

Brak tagów

Na lekcji polskiego oglądaliśmy obraz „Walka karnawału z postem” i słuchaliśmy piosenki. Było super. Chciałabym więcej takich lekcji. Podczas tej lekcji dużo zrozumiałam. Wszystkie szczegóły były  dobrze widoczne na dużym ekranie.

Magdalena Woźniak

 

Dzisiejsza lekcja polskiego odbyła się  z pomocą komputera i Internetu. Były to ciekawe zajęcia, z których wiadomości zapadną nam na długo w pamięć. Poza tym jest to odejście od codziennej rutyny. Więc oby tak dalej. JJ

Julka

Brak tagów

maj/12

8

Egzaminy gimnazjalne

Witam

Ostatnio dość zaniedbałem mojego bloga. No ale niestety musiałem się przygotowywać do egzaminu którego jak wiecie ostatnio pisali gimnazjaliści z ostatnich klas. Ale teraz będę miał o wiele więcej czasu na dodawanie nowych wpisów na moim blogu więc postaram się częściej go odwiedzać  i podzielić się z wami nowymi wydarzeniami z życia mojej szkoły.

W szkole której się uczę egzamin przeszedł bez żadnych komplikacji. Moi koledzy i koleżanki stanęli na wysokości zadnia  i zachowali postawę godną ucznia trzeciej klasy gimnazjum. Oczywiście po egzaminie wszyscy odetchnęliśmy i z ulgą  w końcu od paru miesięcy mogliśmy odpocząć od nauki w zbliżającym się weekendzie majowym..

Brak tagów

 

 

 

Na lekcji historii w pracowni komputerowej podczas oglądania prezentacji o „Starożytnym Rzymie” było bardzo fajnie. Atmosfera była miła. Prace były bardzo ciekawe i inspirujące. Większość uczniów zabrała się do tego bardzo dobrze. Oby było więcej takich lekcji!!!

Tusia:*

 

 

Na lekcji historii robiliśmy prezentacje dotyczące starożytnego Rzymu. Zarówno przy tworzeniu jak i oglądaniu prezentacji panowała miła atmosfera:)

Andzia:)

 

Lekcje z wykorzystywaniem techniki multimedialnej są o wiele ciekawsze i przyjemniejsze niż w te przeprowadzane w standardowy sposób.

 

Uczeń klasy Ic

Na lekcji historii zostaliśmy podzieleni na grupy. Grupa w której się znajdowałam miała do wykonania pracę multimedialną na temat „ Podboje Rzymski”. Podczas tworzenia tej prezentacji całą grupa się świetnie bawiła, ale także ciężko pracowaliśmy. Przy wykorzystaniu odpowiednich programów komputerowych i stron internetowych stworzyliśmy bardzo interesującą prezentację:)

Daga

Prezentacja była bardzo ciekawa. Przy tworzeniu i jej oglądaniu świetnie się bawiliśmy:)

Jarek

Brak tagów

Older posts >>

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php