Twór IV

Nasze marzenie o gotowaniu rozkwita. Wciąż rozwijamy nasze niezwykłe kulinarne zdolności i właśnie doszłyśmy do poziomu MIKROFALÓWKI. Tak, tak, dobrze przeczytaliście. Jesteśmy  na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi. Z okazji nowego roku trzeba było zaszaleć!

Twór II

Chyba nie miałyśmy jeszcze okazji wspomnieć  tym, że tworzymy w naszym gimnazjum szkolną telewizję o nazwie 26TV – Telewizja Niebieskich Mundurków. Jest to nasz autorski projekt, który zainicjowałyśmy w maju zeszłego roku szkolnego. Właśnie ukazał się nowy odcinek. Jest on nieco inny niż poprzednie. Oprócz normalnych szkolnych spraw, uchylamy widzom również kawałek naszego świata, pozwalając spojrzeć na tworzenie szkolnej telewizji z innej perspektywy.
Zapraszamy do oglądania:

Twór I: „Kżyrzacy”

Przyszedł czas, żeby zaprezentować Wam nasze najnowsze dzieło. To jeszcze wprawdzie nie „Choregresja”, którą będziemy kręcić dopiero po świętach, ale coś równie ciekawego. :)
A mianowicie „KŻYRZACY” – filmowa parodia pierwszych dwóch rozdziałów słynnej książki Henryka Sienkiewicza. Wczoraj odbyła się oficjalna premiera w naszej szkole, na którą przybyło około 60 osób! Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Serdecznie zapraszamy do oglądania:

Etap IV: Poznajcie głębie naszych dusz!

Pragniemy zaprezentować inspirujące nas teledyski.

Ola i Ania:

Mogłoby się wydawać, że inspirujące materiały to tylko te dzieła, które są powszechnie uznawane przez krytyków i intelektualistów za „dobre” i „ponadczasowe”. Często też określa się je mianem „klasyków”. Najczęściej do tego opatrzone są one epitetami takimi, jak „głębokie”, „autorskie” czy „alternatywne”. My na nasz inspirujący teledysk wybrałyśmy coś, co nawet w najmniejszym stopniu nie zgadza się z powyższą definicją.
Teledysk, który w ostatnim czasie bardzo przypadł nam do gustu, to wycinek z filmu „High School Musical 3″. Tak, dobrze przeczytaliście. Konkretnie mamy na myśli piosenkę „I want it all” wykonywają przez filmowych Sharpey i Ryana.

Wybrałyśmy ją, ponieważ jest napełniona pozytywna energią i (wstyd się przyznać) mówi o tym, czego my same chcemy od życia. Jest lekka i niewymagająca, tekst ujmuje swoją prostotą, a jego autor naiwnością. Piosenka nie jest może wytrawnym utworem muzycznym, ale ma swoje plusy. Melodia jest chwytliwa, trudno nie dać się jej porwać. Miło od czasu do czasu zamknąć oczy i  dać się ponieść marzeniom. Bo, mówiąc szczerze, chyba każdy z nas cicho marzy o sławie i fortunie.
Sam teledysk również ujmuje. Widać, że zostało w niego włożone mnóstwo pracy. Tańczyć i śpiewać w brew pozorom wcale nie jest łatwo, a wyglądać przy tym zjawiskowo to dopiero sztuka! Filmik jest zabawny i pełen dosłownie wszystkiego. Jego bohaterzy są w swoim małym świecie, gdzie mają wszytko o czym marzą. To jest ich małe show pełne pragnień. Jak dla nas: bomba!

Niestety w internecie nigdzie nie mogłyśmy znaleźć pełnej wersji teledysku, dlatego zamieszczamy samą piosenkę. Polecamy wszystkim wygrzebanie tego Disneyowskiego filmu, choćby tylko dla tej jednej sceny. :)

 

Agata postanowiła nic nie wstawiać, gdyż jej żaden teledysk nie inspiruje. Trzeba przyznać jej rację. Teledyski, mimo świetnego podkładu muzycznego, często wychodzą beznadziejnie. Może jak ją dopadnie natchnienie, to coś tu dokleimy. :)

 

Pozdrawiamy naszych wyznawców!

Etap II: Zdecyduj, kto byłby godny z tobą współpracować.

Przedstwiamy Top 10 naszych  ulubionych reżyserów:

1. Christopher Kezelos („The Maker”)

2. Charlie Chaplin („Brzdąc”)

3. Juliusz Machulski („Seksmisja”, „Kiler”)

4. Olivier Nakache, Eric Toledano („Nietykalni”)

5. Alfred Hitchcock („Psychoza”, „Starsza Pani Znika”)

6. George Lucas („Gwiezdne Wojny”)

7. Krzysztof Kieślowski („Gadające głowy”)

8. David Croft („Allo, allo!”)

9. Hilly i Hannah Hindi (<klik>)

10. Jurek Bogajewicz („Kasia i Tomek”)