Klasa V d rozpoczyna przygodę z Muuvit :)

W dniu 27 XI 2013 r. dołączyliśmy do 1100 klas z całej Polski, biorących udział w projekcie o nazwie „Muuvit- Ruszaj się z klasą”. Jest to projekt bezpłatny, mający na celu promocję zdrowego stylu życia i umożliwiający interaktywne wycieczki po Europie. 13 lat temu powstał w Finlandii, a od roku jest realizowany w Polsce. Otrzymaliśmy już komplet materiałów umożliwiający po­zna­nie za­sad pracy z apli­ka­cją Mu­uvit: karty dla uczniów, smycze, informatory dla rodziców i nauczyciela, mapę przygody oraz dyplomy ( rozdane zostaną na zakończenie programu). Projekt może być prowadzony przez nauczycieli różnych przedmiotów, nie tylko wychowania fizycznego czy przyrody.

Korzyści z uczestnictwa:

 • Promocja aktywności ruchowej uczniów
 • Nowoczesne nauczanie
 • Współdziałanie w zespole
 • Kontakty ze szkołami partnerskimi

Realizacja projektu nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Polega na sumowaniu punktów za każdą, codzienną aktywność ruchową wszystkich uczniów, które są potem przeliczane na mile. Po przebyciu określonej liczby mil uczniowie odbywają wirtualne podróże. Mogą też rywalizować z innymi drużynami z Europy , tworzyć krajowe lub międzynarodowe zespoły.

Nasza drużyna ma nazwę„ Ciekawi świata”, bo rzeczywiście mamy ochotę poznawać kulturę i dorobek innych narodów, odkrywać nieznane nam tereny.  Przygodę zaczynamy od Warszawy, następne wybrane przez nas miasto do zwiedzania – Berlin.

Więcej in­for­ma­cji o projekcie na stro­nach www.muuvit.pl i www.muuvit.com/pl

Już wkrótce pojawią się nasze relacje w „Strefie przyrodnika” :)

 

Zespół ds. promocji zdrowia

2 thoughts on “Klasa V d rozpoczyna przygodę z Muuvit :)

 1. Witam serdecznie!

  Czy ta cisza na blogu oznacza wytężoną pracę w szkole? Mam taką nadzieję! :)
  Jestem bardzo ciekawa co dzieje się w Waszej szkole! Koniecznie dajcie znać jakie działania planujecie w tym semestrze w ramach naszego programu!

  Ze sportowym pozdrowieniem
  Martyna
  WF z Klasą

  • Witam

   Ma pani rację. Trochę się działo i dzieje w dalszym ciągu.
   Kilka relacji z naszych działań postaram się zamieścić na blogu

   Pozdrawiam Andrzej J

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge