Niepubliczne Gimnazjum nr 3

Sieć się rozwija

W szkole rozpoczęły się przygotowania do sieci WiFi dostępnej dla uczniów. Zakupiono już drugi access point.Będzie on stał na II piętrze, bo sygnał z I jest za słaby. Nauczyciele informatyki tworzą regulamin korzystania z WiFi. Pierwsi uczniowie się zapisują. Wszystko powoli się rozkręca. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości cała szkoła będzie się kąpać w blasku internetu.

autor: niunio13.11 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (2)

Szkolny kodeks 2.0

Szkolny kodeks 2.0 ma regulować zasady korzystania z nowych technologii komunikacyjnych w naszej szkole. Dość komórek dzwoniących na lekcji. Jak razem uzgodnimy zasady, to głupio będzie ich potem nie przestrzegać.

W każdej klasie odbywają się debaty na ten temat. w naszej rozmawialiśmy w ostatni czwartek.Wszyscy zgodziliśmy się, że nowe technologie powinny być wykorzystywane jak najczęściej-tego wymagają współczesne czasy. Nauczyciele wszystkich przedmiotów i uczniowie powinni korzystać w wolnym czasie ze szkolnego sprzętu komputerowego. Nauczyciele mogą korzystać z rad uczniów, a uczniowie słuchać sugestii nauczycieli.Wspólnie będziemy wybierać najbardziej wartościowe internetowe narzędzia, strony, filmy itp. ułatwiające uczenie się poszczególnych przedmiotów.

Telefony komórkowe to wazne urządzenia do natychmiastowej komunikacji. Jednak aby nie dezorganizować zajęć, komórki nauczycieli i uczniów są w czasie lekcji wyciszone.

Elektroniczny dziennik-własne oceny i uwagi nauczycieli są dostępne zawsze dla każdego ucznia.

Tyle udało nam się ustalićw naszej klasie. Dyskusja była gorąca, ale pod tymi punktami podpisujemy się wszyscy.

autor: niunio13.11 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Zaczęło się

W naszej szkole wystartował  program „Szkoła z klasą 2.0” !!!

Już jakiś czas temu, bo 9 listopada – dyrektor i zaangażowani nauczyciele odbyli spotkanie organizacyjne, na którym omówiono plan działania na pierwszy semestr.

Ze strony nauczycieli w programie uczestniczą: mgr Paweł Kopaczek (koordynator, informatyka), mgr Tomasz Morawski (j. angielski), mgr Bartłomiej Glapa (j. niemiecki).

Po pierwsze – stawiamy na nowoczesność! „Szkoła w sieci” to podstawa. Pan Kopaczek zmodyfikuje szkolną stronę internetową, aby mogła być lepiej wykorzystywana do codziennej komunikacji między szkołą, a uczniami i rodzicami.  Chętni uczniowie też mogą pomagać. Razem dopracujemy stronę, aby była ładna, ciekawa i zawierała wszystkie aktualne informacje. Te ważne i te troszkę mniej.

Po drugie: „Speeches student presentation on a chosen topic”. Każdy z uczniów pana Morawskiego  przygotuje i przedstawi prezentację w języku angielskim na wybrany przez siebie temat. Liczę na to, że nie będzie nudno.

Po trzecie: odbędzie się „Tatsachen über Deutschland” – quiz, konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Przygotuje go pan Glapa, a każdy uczeń będzie mógł wziąć w nim udział.

Będzie się działo! J Kolejna relacja wkrótce.

autor: niunio13.11 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)
css.php