Games Night II

Wczoraj w naszej szkole odbyła się druga edycja „Nocy Gier”. Szczerze powiedziawszy, pierwszy raz wzięłam udział w takiej imprezie szkolnej i nie żałuję! Miłośnicy gier mogli zmierzyć się ze sobą w różnych konkurencjach: bijatyka(Mortal Kombat), wyścigówka(Gran Tursimo 5), piłka nożna(Fifa13), taniec, rzut oszczepem, skok w dal oraz siatkówka(wszystko to dzięki kontrolerowi ruchu – KINECT). Odbył się także finał ligi League Legends, drużyny konkurowały ze sobą od 18 marca.

Agnieszka. ;)

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Podsumowanie projektu

07.06. 2013r. – podczas spotkania zespołu – podsumowaliśmy przebieg projektu. Odwołaliśmy się przy tym do początkowych ustaleń i celów projektu. Każdy z uczestników wypowiedział się na temat swojej pracy, pracy w zespole oraz realizowanego zadania.

Okazało się, że w każdym praktycznie domu mieszkają „pożeracze” energii, które dzień po dniu przyczyniają się do niepotrzebnego zużywania energii elektrycznej, a tym samym zasobów naturalnych surowców energetycznych (węgla, drzew). Ponadto, te same „pożeracze” wygryzają dziury w rodzinnych portfelach – gdyż sprawiają, że rachunki za energię elektryczną są niepotrzebnie zawyżone. Bardzo dobrze pokazuje to film Mateusza i Szymona.

Projekt „Na tropie domowych pożeraczy energii” uświadomił nam, że tak naprawdę nie trzeba wiele, by zadbać o domowy budżet i środowisko naturalne. Nauczyliśmy się współpracować ze sobą nie tylko w ramach zespołu, ale także w rodzinie. Realizacja projektu wymagała współpracy wszystkich domowników. Co prawda, zmiana przyzwyczajeń i nawyków nie jest sprawą łatwą, ale nie jest też niemożliwa. Szczególnie wtedy, gdy ma się dobrą motywację. Postanowiliśmy porozmawiać z rodzicami o przeznaczeniu ewentualnych oszczędności.

Wspólny wyjazd, czy wyjście całą rodziną jest bardzo dobrym pomysłem, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy z powodu braku czasu, a niekiedy i środków finansowych, tak naprawdę niewiele czasu spędzamy z naszymi rodzicami na swobodnej rozmowie i zabawie.

TAK WŁAŚNIE!!! NA ZABAWIE!!!

Pomimo pełnoletności osiągniętej lub już niedalekiej to my tak naprawdę jesteśmy dziećmi :) i lubimy się bawić :D

Ten projekt bardzo nam się spodobał. Dotyczył spraw bliskich każdemu z nas. Na dodatek pokazywał sposoby rozwiązania przynajmniej kilku problemów dnia codziennego. Chętnie weźmiemy udział w podobnym  projekcie w kolejnym roku szkolnym.

Powyższe zdjęcie pochodzi ze strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Piaskownica i jest udostępnione na licencji CC.

Pozdrawiam wszystkich, którzy zaglądają na nasz blog :)

Posted in Bez kategorii, Projekt 2.0, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | Tagged , , , | Komentowanie nie jest możliwe

Szkolny Festiwal 2.0

  • FESTIWAL 2.0 w naszej szkole był elementem obchodów DNIA ABSOLWENTA ZSG i ZSZ, obchodzonego 31.05.2013r.

W ramach Festiwalu odbyły się prezentacje projektów realizowanych przez poszczególne zespoły uczestniczące w projekcie Szkoła z Klasą 2.0. W tym prezentacja naszego projektu – „Na tropie domowych pożeraczy energii”.

Po oficjalnym otwarciu obchodów oraz po pierwszym punkcie programu, którym był Bieg Uliczny, rozpoczął się Festiwal 2.0.

Prezentacja odbyła się w auli szkolnej przy wykorzystaniu rzutnika multimedialnego i dużego ekranu. Odbiorcami byli uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście – absolwenci naszej szkoły.

   

    

Razem z Anitą przedstawiłyśmy efekty pracy naszego zespołu . Najpierw ogólnie przedstawiłyśmy program Szkoły z klasą 2.0, a następnie opowiedziałyśmy zebranym o założeniach naszego projektu „Na tropie domowych pożeraczy energii”.

    

Opowiadałyśmy też o tym, jak przebiegała praca zespołu, jakie zadanie realizował każdy biorący udział w projekcie. Z humorem przedstawiłyśmy ciężką pracę, jaką wykonał każdy członek zespołu, szczególnie, by nakłonić rodzinę do wdrożenia programu oszczędnościowego energii elektrycznej.

Wszystkim uczestnikom bardzo podobał się film Mateusza i Szymona, bo w przedstawianych sytuacjach każdy mógł odnaleźć siebie.

Jak wynikało z wyliczeń – tygodniowe oszczędności nie były zbyt wielkie.

Jednak kwota możliwa do zaoszczędzenia w  skali roku – kilkaset złotych – jest kwotą wartą zainteresowania.

Można ja przeznaczyć na realizację hobby, czy chociażby wspólny jednodniowy rodzinny wyjazd.

Nasza prezentacja trwała Ok. 20 min.

W przerwach wszyscy mogli wysłuchać koncertu szkolnego zespołu.

Napić się kawy lub herbaty, a także zjeść ciastko. O ten aspekt imprezy zadbały nasze opiekunki projektu – p. Maria i p. Dorota.

    

Początkowo odczuwałyśmy tremę przed wystąpieniem przed tak dużą grupą nieznajomych osób, ale atmosfera była tak przyjazna, że bardzo szybko opanowałyśmy strach. Dużą pomocą było to, że omawiałyśmy realizację naszego projektu na zmianę z Anitą, więc żadna z nas nie była przytłoczona zbyt długim wystąpieniem. Poza tym członkowie naszego zespołu czynnie zaangażowali się w prezentację – chętnie dzielili się swoimi uwagami, problemami i sukcesami.

   

Do przygotowania prezentacji skorzystaliśmy z programów: Excel, Calc, Power Point, Ifran Viev, przeglądarek cenowych Ceneo, Skąpiec i Nokaut. Korzystaliśmy również z telefonów komórkowych i aparatów cyfrowych.

Do przedstawienia prezentacji skorzystaliśmy z rzutnika multimedialnego, a także z tablicy interaktywnej, przy pomocy Mateusza i Szymona – obsługa tych sprzętów okazała się prosta.

Realizując projekt i przygotowując się do prezentacji nauczyliśmy się współpracować ze sobą – dzielić pracę, wymieniać się  informacjami, dzielić się swoją wiedzą np. w zakresie obsługi programów.

Ten projekt to był naprawdę SUPER POMYSŁ!!!

DZIĘKUJEMY!!!

 

Posted in Bez kategorii, Projekt 2.0, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | Tagged , , , | Komentowanie nie jest możliwe

Karta projektu – wreszcie sukces

Wreszcie!!!

Udało się!!!

Po zaledwie 14 podejściu od początku realizacji projektu ;) wreszcie udało się zapisać KARTĘ PROJEKTU. Grunt to się nie zrażać :)

Bardzo zależało mi na zrobieniu Karty Projektu, a ona, była bardzo kapryśna. A to nie chciała dodać kolejnego zadania głównego, a to zadanie główne przeniosła jako zadanie szczegółowe do innego zadania głównego, a to przy kolejnej aktualizacji zniknęły niektóre zapisy, a to po wciśnięciu przycisku „zapisz” strona blogu okazywała się niedostępna (internet działał poprawnie), a to strona blogu się otwierała, ale panel logowania już nie…

Zaczęłam się zastanawiać, czy sprzęty mogą się stać złośliwe. Ale cierpliwość i upór zostały nagrodzone :D

Jutro zestawienie wyników i podsumowanie projektu :)

Posted in Bez kategorii, Projekt 2.0, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 1 Comment

Projekt 2.0 – The final coutdown

Końcowe odliczanie :)

Żeby milej się czytało ten post – przebój zespołu Europe:

YouTube Preview Image

Już powoli widać efekty naszego tropienia:

Ja i Anita przeszukałyśmy zasoby internetu, żeby znaleźć wartość (w złotówkach) 1 kWh, gdyż w takich jednostkach odczytuje się zużycie energii elektrycznej.

Potrzebne nam informacje znalazłyśmy tutaj. Ustaliliśmy, że wszelkie przeliczenia będziemy robić dla wartości 0,59 zł – średniej krajowej dla Polski.

Nie wiem, czy wiecie, ale my właśnie się dowiedzieliśmy, że:

1kWh = 3.600.000 J!!!

To taka ilość energii, która wystarcza do tego, by samochód osobowy o masie 1 tony wtransportować na wysokość 360 metrów – czyli na około 120 piętro !!! jeśli przyjmiemy, że wysokość jednej kondygnacji wynosi 3 metry. Dla porównania – wysokość Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wynosi 231 metrów.

Chłopcy, z kolei, wyszukiwali ceny żarówek energooszczędnych. Postanowiliśmy się ograniczyć do dwóch najbardziej znanych firm: OSRAM i PHILIPS – spiralnych i rurkowych. Bardzo pomocna okazała się strona internetowa www.kupujemy.pl, chociaż korzystali również z porównywarek cenowych: ceneo, nokaut, skąpiec.

Teraz już szybkimi krokami: podsumowanie i prezentacja projektu oraz podsumowanie.

Pozdrawiamy :)

Posted in Bez kategorii, Projekt 2.0, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | Tagged , , , | Komentowanie nie jest możliwe

Wycieczka – Wrocław

Nasza szkoła zorganizowała wycieczkę do Wrocławia. Szóstego maja, punkt szósta, wyjechaliśmy spod szkoły autokarem. Droga była długa i męcząca, mimo to było warto wstać rano i pojechać, pogoda była piękna. Około godziny dziesiątej dojechaliśmy na miejsce. Po Wrocławiu oprowadzała nas przewodniczka, która fachowo opowiedziała nam o historii tego miasta.

O trzynastej mieliśmy rezerwację w restauracji Sphinx. Po pysznym obiedzie mogliśmy przez godzinę pozwiedzać Rynek Wrocławski. O godzinie piętnastej wybraliśmy się na widokowy rejs statkiem po Odrze. Towarzyszyła nam pani przewodnik, która omówiła nam mijane budynki i mosty. Pogoda tego dnia sprzyjała wycieczce.

O godzinie szesnastej opuściła nas przewodniczka i mieliśmy czas wolny na zakupy w Centrum Handlowym. Niestety wycieczka szybko dobiegła końca i około godziny osiemnastej wyruszyliśmy w kierunku Bogatyni. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i mamy ogromną nadzieję na częstsze tego typu wycieczki.

Anita i Aga.

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Projekt 2.0 – „Z tarczą czy na tarczy?”

Z powodów losowych (opiekun projektu się rozchorował) spotkanie zespołu odbyło się 16 kwietnia. Porównywaliśmy nasze obserwacje i … ZADZIAŁAŁO!!!

     

We WSZYSTKICH zestawieniach obserwacji!!!

Zredukowaliśmy czas pracy urządzeń.

To prawda, że wcale nie było łatwo. Zmienić swoje nawyki jest trudno, a zmienić nawyki wszystkich domowników w tak krótkim czasie???

Ale na wzór rycerzy – wyszliśmy z tarczą :D

Przed nami kolejne działania:

1. przygotować zestawienie wyników obserwacji w arkuszu kalkulacyjnym (Excell lub Calk), ustalić moc znamionową urządzeń – wykonać zdjęcie; zestawienie i zdjęcie wysłać mailem do opiekunów projektu

2. dowiedzieć się, jaki jest koszt brutto 1kWh w przeciętnym gospodarstwie domowym (to zadanie dla mnie i Anity)
3. ustalić ceny żarówek tradycyjnych i energooszczędnych najbardziej popularnych firm (pozostali członkowie zespołu)

Posted in Bez kategorii, Projekt 2.0, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | Tagged , , , | 2 Comments

Projekt 2.0 – malutki spot reklamowy

Mateusz i Szymon przygotowali krótki film na temat walki z domowymi „pożeraczami” energii.

Oto on:

YouTube Preview Image

Uzupełniamy też na bieżąco karty działania :D

Posted in Bez kategorii, Projekt 2.0, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | Tagged , , , | 1 Comment