Wygrana!!!

Wył.

Hejka! Dzisiaj dowiedziałam się, że ten blog został wyróżniony na najlepszy blog 2011 roku. Bardzo dziękuję za wyróżnienie. Jednak nie tylko mi należy się ta nagroda, bo i Weronice, Oli i Oliwi! Dzięki dziewczyny!

Z pozdrowieniami, Ada :)

NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ PRZEZ INTERNET!

 • Nie otwieraj podejrzanych maili! Gdy bank prowadzi korespondencje z klientem, używa formy grzecznościowej z imieniem i nazwiskiem. dLatego też nie należy ufać animowanemu naddawcy. Poanad 95% ataków hakerów odbywa się za pośrednictwem podrobionych lub skradzionych adresów e-maili!
 • Nie ufaj! Pod żądnym pozorem nie można wysyłać pocztą elektroniczną danych osobistych: numerów kart kredytowych, haseł, numerów PIN, itp.
 • Sprawdź, czy to właściwa strona. Adres strony internetowej banku powinien zaczynać się od https. Na ekranie szukaj symbolu kłódki, co oznacza połączenie szyfrowane.

POZDRAWIAM, ADA!

SONDY

Wył.

Hej! Sondy internetowe to jedne z wielu rozrywek czyhających w sieci. Dziś chciałabym przedstawić Wam jak odpowiadacie na zadawane pytania. Takie sondy możecie znaleźć na stronie www.sieciaki.pl

Na początek:
Jakiego zagrożenia w sieci boicie się najbardziej?:
12%…. Trafienie na nieodpowiednie strony… 133 głosy
12%…. Uzależnienie… 139 głosy
18%…. Pisania z nieznajomym… 203 głosy
23%…. Włamania się do komputera… 257 głosy
35%…. Wirusy… 402 głosy

Czy twoi rodzice wiedzą o tym co robisz w sieci?:
55%…. Tak, wie…660 głosów
18%…. Tak myślę…258 głosów
22%…. Coś tam wie… 326 głosów
6%…. Nie… 82 głosy

Co najczęściej robicie w sieci?:
11%…. Słucham muzyki…333 głosy
21%…. Uczę się… 633 głosy
30%…. Odwiedzam strony WWW… 887 głosów
16%…. Rozmawiam przez komunikatory… 402 głosów

Polecam sondy internetowe. Jest przy nich wiele zabawy. Wera.  

Internet to rzecz niezła, możesz w gry grać, ale rozumu tam nie trać!!!

Witam! Jak wiemy,  internet jest źródłem wiedzy, a także rozrywki. Dzieci i młodzież w czasie wolnym, np. od szkoły bardzo często grają w nim w rożne gierki.  Niestety, najczęściej są to gry wojenne, różnego rodzaju „zabijanki”, polegające na zabiciu wirtualnego wroga w celu zwycięstwa. Na graniu spędzają nawet kilka godzin, co często odzwierciedla się w normalnym życiu.

Przykład: Mój kolega  jest fanem gier wojennych i przeznacza na nie praktycznie cały swój wolny czas, czego skutkiem jest to, że nie odróznia świata wirtualnego od rzeczywistego. Często wyobraża sobie, że jest średniowiecznym wojownikiem i wydaje z siebie różne straszne odgłosy i krzyki, a także próbuje się z innymi bić.

Innym skutkiem przeznaczania na gry bardzo długiego czasu jest uzależnienie, co może skończyć  się tragicznie, nawet chorobą, np. z powodu  ogromnego wycieńczenia.

Moim zdaniem granie w gry komputerowe jest bardzo dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, pod warunkiem, że sa to gry edukacyjne i pouczające, a nie takie, w których zabijamy innych ludzi. Po drugie, musimy kontrolować czas, jaki poświęcamy na tą rozrywkę, aby nie był zbyt długi.

Pozdrawiam, Oliwia:*

Internet bezpieczna zabawa, gdy ściągam z legalnych stron gry java.

Wył.

Hej! ;)

Wiele z nas ściąga wiele rzeczy na swój komputer, np. piosenki, filmy, obrazki, tapety, gry, itp. Jednak duża część internautów robi to wszystko nielegalnie. Dlaczego?
Powody są proste: przeważnie to wszystko jest za darmo i o wiele szybsze.
Ja jednak proponuję trochę dłużej poczekać na upragnione pliki ściągając wszystko legalnie. I znów nasuwa nam się pytanie: Dlaczego?
Otóż teraz jest to karalne, a z XXI wieczną technologią policja sprawdzi kto, kiedy i gdzie „ukradł” daną rzecz. Jest to o tyle niebezpieczne, gdy mamy tzw. program iTunes (służy on do przegrywania plików na, np. iPoda), który sprawdza skąd pobieraliśmy plik. Jeśli jest to nielegalne jesteśmy „wkopani”!

Wniosek jest tylko jeden. Wszystko ściągajmy legalnie, gdyż może nam to grozić karą, a także dodatkowym wirusem na komputerze. Jest wiele stron, które proponują nam swoje usługi w całości zgodne z prawem!

Pozdawiam,
Ola :)

Uważajcie na czacie, bo nie wiecie z kim gadacie.!

Wył.

Witajcie,  dziś chciałabym poruszyć jakże niezwykle ważny temat, mianowicie rozmowa z nieznajomym w sieci. Jak wiemy, internet stał się już rzeczą bardzo powszechną  i niemal wszyscy mają do niego dostęp. Korzystają z niego dorośli, ludzie starsi, jednak najbardziej chyba dzieci i młodzież. Skoro posiadają internet, to mają także dostęp do różnych portali społecznościowych, np. nasza-klasa czy  facebook. W dużej ilości korzystają także z gadu-gadu (gg).Najczęściej  dzieci czy młodzież, dzięki tym portalom na przykład poszukują nowych znajomych w sieci lub nowej sympatii. Zaczynają pisać z osobą, której nie znają, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wielkie to niebezpieczeństwo. Po drugiej stronie komputera może być, nie piękny i przystojny chłopak pełny wdzięku i uroku, lecz zła osoba, która chce wyrządzić nam krzywdę.  Dochodzi w końcu do tego, że ( w przypadku dziewczyny) chce się  z nim porozmawiać już nie poprzez gadu- gadu czy nk, lecz w rzeczywistości. Często te spotkania kończą sie tragicznie, zostają wykorzystane i oszukane.

Moja Rada:  Fakt faktem , złe nie jest to , że posiadamy konta na różnych portalach społecznościowych, jest to na pewno rozrywka, lecz nie zachęcam do szukania na nich nowych przyjaciół czy sympatii, bo w rzeczywistości w naszym otoczeniu  możemy spotkać kogoś równie fajnego i sympatycznego:-)

Pozdrawiam, Oliwia

Kto nie ochrania swojego komputera, ten zaprasza do siebie hakera.!

Wył.

Haker – osoba, która szuka i ewentualnie wykorzystuje dziury bezpieczeństwa w oprogramowaniu komputerowym. Może też dzięki nim uzyskiwać dostęp do zabezpieczonych zasobów. To tzw. definicja „hakera” od „cioci wiki” i „wujka google”.

Dla nas, jednak jest to osoba, która włamuje się do naszych komputerów w celu, np.:

 1. Zostawieniu u nas wirusa.
 2. Okradania nas.
 3. Zabraniu nam haseł do różnych portali społecznościowych.

Najczęściej hakerzy włamują się do nas, gdy np. jesteśmy w internecie. Mogą się, także dostać do nas po przez wysyłanie na nasze skrzynki e-mailowe różne podejrzane wiadomości. Mozemy się przednimi uchronić (nie zawsze w 100% pewności) instalując programy antywirusowe i szpiegowskie.

Pozdrowienia, Ola! ;)

Wiele ludzi, jedna sieć – uważaj na obraźliwą treść!

Wył.

    Cześć! W internecie pojawia się coraz więcej stron społecznościowych i takich, gdzie możemy się udzielać, np. przez dodawanie komentarzy. Niestety nie wszyscy traktują to jako zamieszczenie w sieci swoich poglądów an sprawę, ale jako „pole do popisu”. Wypisują obraźliwe komentarze, używają nieodpowiednich słów, aby tylko zwrócić na nich uwagę. Często to lekceważymy. W XXI praktycznie na wszystkich portalach można zamieszczać swoje zdjęcia. Internauci mogą je oglądać i oceniać. Niektórzy zostawiają komentarze, które sprawiają nam przykrość, lub są wulgarne i obraźliwe. Większość użytkowników takich stron nie przejmuje się tym i usuwa daną treść. Jest to najczęściej używana i nieodpowiednia metoda zwalczania problemu.
    W takiej sytuacji powinno się skonsultować z właścicielem strony i zgłosić problem. 
   
Pozdrawiam, Wera :)

Dużo ludzi, jedna sieć, więc uważaj, bo pedofil chce cię ZJEŚĆ!!

Wył.

    Cześć. Temat o pedofilach jest jednym z tych tematów, które często są omijane i lekceważone. Najczęściej nie rozmawiamy o tym, bo wsydzimy się i nie jesteśmy świadomi jak poważny to problem. Często zadajemy pytania: Kto to?, Jak się przed nim uchronić? Skąd się bierze ta przemoc?…
Otóż pedofil to człowiek (najczęściej mężczyzna), który wykorzystuje dzieci do zaspokajania swoich potrzeb seksualnych. Namawia nas przez internet (często udając rówieśnika) do spotkań, które nieprzyjemnie się kończą.  
     Jak się przed nimi chronić? Oczywiście… być czujnym. Nie umawiać się z osobami dopiero poznanymi w sieci. PAMIĘTAJCIE! Zawsze zapytajcie rodziców! Nawet, gdy idziecie na spotkanie z kimś dość dobrze znanym.

Nie życzę wam kontaktu z taką osobą… Wera <33

Siedząc w necie 12 godzin w lecie pamiętaj o całym świecie!

Wył.

Siemka. :)

Może ten slogan w temacie wielu się nie podoba. Niestety taka jest prawda, że wiele nastolatków uzależnia się od komputera i internetu. Wszyscy myślą, iż to nic takiego, ale to poważna sprawa. Przez takie uzależnienie może dojść do różnych nieszczęść, uszczerbkach na zdrowiu, a nawet śmierci. Starajmy się, więc grać na komputerze z rozsądkiem i małymi przerwami. :)
Jeżeli grasz po kilkanaście godzin dziennie, codziennie i nikt nie może Cię oderwać od gry może to oznaczać, że się uzależniłeś. W tym momencie nie powinieneś się tego wstydzić, tylko sprawdzić u specjalisty, czy nie jesteś uzależniony. To poważny problem w świecie nastolatków!

Pozdrawiam, Ola :)

 • Program

 • Szkoła

  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu "Obroża" AK w Legionowie, Legionowo
  • Uczeń
 • Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 372 razy
 • Lista blogów użytkownika

 • Komentarze

 • Wyszukiwarka

 • Informuj o wpisach


 • css.php