Klasa VI NA STRZELNICY

1 grudnia klasa VI odwiedziła gimnazjum Jana Pawła II i zapoznała się z ofertą szkoły, w której uczniowie będą mogli kontynuować naukę od przyszłego roku szkolnego. Szóstoklasiści mieli okazję wziąć udział w lekcji geografii, przedmiotu, którego jeszcze się nie uczyli. Mogli również zwiedzić szkołę oraz skorzystać ze strzelnicy, która okazała się najciekawszym punktem programu.
w gimnazjum_02 w gimnazjum_01

LEKCJA PRZYRODY W KLASIE 5

26 listopada 2014 roku lekcja przyrody dla uczniów klasy V odbyła się w Parku Miejskim. Pomimo późnej jesieni park jest ciekawym miejscem obserwacji. Uczniowie poznali różnorodną florę parku oraz  dowiedzieli się, gdzie znajdują się drzewa – pomniki przyrody. Obserwowali i nazywali ptaki licznie bytujące w parku. Zdobytą wiedzę sprawdzili podczas wypełniania kart pracy.
lekcja przyrody_kl.5_06 lekcja przyrody_kl.5_02 lekcja przyrody_kl.5_04

Z WIZYTĄ W MUZEUM

W dniach 26 – 28 listopada uczniowie klas IV – VI brali udział w lekcjach muzealnych w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Klasy starsze uczestniczyły w spotkaniu zatytułowanym „Republika Ostrowska i powrót Wielkopolski do Rzeczpospolitej”.
kl. 5_ w muzeum kl (2)

ZAJĘCIA NA BASENIE

W każdy poniedziałek 6-latki, które wyrażają chęć biorą udział w zajęciach odbywających się na basenie „Delfin”. Dzieci pod okiem instruktora oraz ratownika korzystają z atrakcji wodnych. Podczas zajęć 6-latki oswajają się z wodą oraz uczą się pływać. Ćwiczenia wpływają pozytywnie na psychoruchowy rozwój dziecka ale przede wszystkim mali uczestnicy czerpią z nich wiele radości.
na basenie (6) na basenie (1) na basenie (3)

Projekt „Śniadanie daje moc”

Śniadanie to pierwszy posiłek po najdłuższym okresie odpoczynku w ciągu doby, tak więc konieczne jest dostarczenie energii oraz niezbędnych składników pożywienia, aby przygotować organizm do ciężkiej pracy. Nauka to naprawdę ciężka praca. Dzień 7 listopada b.r. obchodzony jest w naszym kraju jako dzień zdrowego śniadania.
Akcja „Śniadanie daje moc” w Szkole Podstawowej nr 13 została przeprowadzona w
- oddziałach zerówkowych i klasach 1 – 3 – dzieci wykonały: kanapki, desery z jogurtów, mussli i owoców, sałatki owocowe, szaszłyki warzywne i owocowe.

FILM Z AKCJI: https://www.youtube.com/watch?v=ujzQe3DjAEQ
7 5 6

„Najdłuższa i najzdrowsza kanapka”

Pytaniem: Jak rozumiecie powiedzenie: „Śniadanie zjedz sam, obiadem się podziel, a kolację możesz oddać”? rozpoczęty został projekt zdrowego żywienia.Na porannych zajęciach uczniowie przygotowywali smaczne i zdrowe kanapki w oparciu o zasady żywienia i piramidę zdrowia. Obliczali kalorie swoich potraw – indywidualnie i klasowo.
Akcja z projektu „Aktywna szkoła, aktywny uczeń” na „Najdłuższą i najzdrowszą kanapkę” została przeprowadzona w klasach 4 – 6. Kanapki ułożono na stołach o długości kilkunastu metrów. Akcję wsparli rodzice uczniów wszystkich uczniów klasy 4 i 5.
najdłuzsza kanapka_4 najdłuzsza kanapka_1

PIŁKARSKIE EMOCJE

29 października 2014 r. mieliśmy okazję oglądać mecz 1/8 Pucharu Polski.  Kibicowaliśmy  oczywiście naszej lokalnej drużynie  piłki nożnej. Ta niecodzienna uczta sportowa odbyła się na Stadionie Miejskim, gdzie zmierzyły się: TP Ostrovia 1909 – Cracovia Kraków.
Mimo, że nie udało się piłkarskiej Ostrovii sprawić kolejnej niespodzianki i awansować do ćwierćfinału Pucharu Polski, to i tak  uważamy, że nasi piłkarze dostarczyli nam niemałą dawkę sportowych emocji.
Po tych emocjach, czekały nas jeszcze turnieje piłkarskie, w których występowaliśmy już jako zawodnicy.
W środę 5 listopada uczniowie klasy IV i V  wzięli udział w  XV Turnieju  Z  podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, którego organizatorem jest  Polski Związek Piłki Nożnej. Eliminacje miejskie odbyły się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1.
W czwartek 6 listopada na Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 7, odbyły się  Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Halowej Piłce Nożnej. Zarówno w jednym jak i w drugim turnieju zaznaczyliśmy swój udział. Poziom był bardzo wyrównany.
piłka nożna_07 piłka nożna_04 piłka nożna_06