Nocny  rajd zimowy

W piątkowy wieczór 20 lutego, członkowie koła turystycznego z klas piątych wybrali się na nocną wędrówkę leśnymi ścieżkami Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Tym razem trasa wiodła przez trzy miejscowości Odrzykoń, Czarnorzeki i Korczynę, gdzie rajd na skraju lasu  zakończyliśmy ogniskiem. Dzisiaj były z nami Panie Elżbieta Tkaczyk i Lucyna Czernatowicz, którym bardzo serdecznie dziękujemy za opiekę, a na pytanie jak było?, odpowiadamy: „Chodźcie z nami to zobaczycie…” Wszystkich zapraszamy na relację z rajdu, a przeżycia i widok oświetlonego miasta zostawiamy dla siebie…

YouTube Preview Image
Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Podium naszych lekkoatletek!

Trójbój lekkoatletyczny to kolejne zawody Szkolnego Związku Sportowego zaliczane do punktacji sportowej szkól. W zawodach tych wzięło udział osiem krośnieńskich Szkół Podstawowych. Do rywalizacji zaliczane są takie konkurencje jak bieg na 60 metrów, skok w dal ze strefy oraz rzut piłeczką palantową.

2014-06-09Naszą szkołę reprezentowały uczennice Klas IV: Gabriela Pelczar, Zuzanna Patejko, Wiktoria Łukaszek, Patrycja Maciejowska, Sara Kopacz i Kornelia Dziki.
Dziewczyny zdobyły 348 punktów wielobojowych ustępując jedynie Sp 14 i SP 7.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

WF z Klasą i Rodziną – Lokalna Akcja Sportowa

Zapraszamy do obejrzenia filmu

z Festynu Rodzinnego

Pod takim hasłem spotkaliśmy się wszyscy to  jest uczniowie, rodzice, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie a także nasi goście z sąsiedzkiej Szkoły Podstawowej nr 12.  To właśnie wtedy 24 maja, w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Organizatorami Festynu połączonego z Lokalna Akcją Sportową była Rada Rodziców, Dyrekcja i Nauczyciele.

Rodzice zajęli się sprawami organizacyjnymi to znaczy organizacją bufetu, kawiarenka, pomoc w organizacji zabaw dla najmłodszych itp. Nauczyciele byli odpowiedzialni za przygotowanie części artystycznej, sportowo-rekreacyjnej oraz pozostałe sprawy porządkowe jak chociażby wystrój sal czy dekoracja.

W akcję przygotowawczą włączyli się również bardzo aktywnie uczniowie!!!

Celem głównym Festynu Rodzinnego była aktywizacja dzieci i ich rodziców, wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu wraz z zaproszonymi gośćmi.

Pierwsza część imprezy rozpoczęła się marszami na orientację po naszej dzielnicy, później o godzinie 12:00 miało miejsce oficjalne rozpoczęcie Festynu połączone z częścią artystyczną i prezentacją programu Wf z Klasą w naszej szkole. Około godz 13 rozpoczęła się trzecia część, to jest gry i zabawy dla najmłodszych, zawody na torze rowerowym, konkursy plastyczne, karaoke. Na koniec podsumowaliśmy całość, wręczyliśmy upominki i nagrody w konkurencjach sportowych i artystycznych. O 16 zakończyliśmy Festyn.

Organizacja całości wymagała dość dużo przygotowań, najwięcej czasu poświęciliśmy marszom na orientację, które trwały ok 2 godziny. W marszach wystąpiło w sumie 6 grup 5 osobowych w tym 2 ze szkoły zaproszonej. Każda grupa miała do dyspozycji mapę oraz kartę startową z zadaniami do wykonania. Mapy udało nam się uzyskać z wydziału  geodezji, po niewielkich przeróbkach były super. Tutaj bardzo pomogli nam rodzice, którzy uczestniczyli z grupami w marszu a także byli obecni na niektórych punktach. Myślimy, że to był świetny pomysł, a dzieciaki były zadowolone. Oczywiście prowadziliśmy klasyfikację punktową ale każdy uczestnik został nagrodzony medalem wykonanym specjalnie na tą okazję przez Pana Tomasz Leśniaka za co serdecznie dziękujemy.

2014-06-10

Tor rowerowy to też nowość w naszej szkole, przygotowanie go nie wymagało wiele pracy. Zaprosiliśmy do współpracy nauczyciela z pobliskiej szkoły Pana Krzysztofa Gierlasińskiego, który pomógł nam przygotować i przeprowadzić zawody. Również uzyskaliśmy wsparcie ze strony WORD-u Krosno, który przekazał dla każdego uczestnika opaski odblaskowe a przedstawiciel ośrodka był obecny na Festynie i przedstawił podstawowe wiadomości w zakresie bezpieczeństwa w ruch drogowym. Najlepsi uczniowie i rodzice zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi (kaski i rękawiczki rowerowe).

Dla najmłodszych przygotowaliśmy zabawy na boisku trawiastym, tu też pomagali rodzice podobnie jak w przygotowaniu poczęstunku, prowadzeniu kawiarenki, bufetu, malowaniu twarzy i wielu innych atrakcji. Nasi najmłodsi mogli zbierać specjalnie przygotowane pieczątki za udział w zabawach, z których na koniec została wylosowana nagroda Dyrektora Szkoły. Środki na organizację festynu pochodziły z sprzedaży pierników w okresie świątecznym  oraz dofinansowania przez Gminę Krosno.

Imprezę trzeba uznać za bardzo udaną, frekwencja była całkiem spora, rodzice włączyli się bardzo chętnie do organizacji i pomocy. No i najważniejsze, że pogoda się udała, o którą martwiła się Pani Zuzanna- Dziękujemy!!!  

Mamy swoje przemyślenia na przyszłość, organizacyjne i formalne, z których na pewno wyciągniemy wnioski. Nie jesteśmy pewni czy przygotowaliśmy atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, szczególnie jeżeli chodzi o dziewczęta z klas V i VI. Musimy też bardziej popracować nad rozreklamowaniem imprezy w środowisku.

Polecamy marsze na orientację, młodzież to bardzo lubi. Nieznane wcześniej zadania, atrakcje na trasie. Liczy się pomysłowość ale ważne jest także bezpieczeństwo, o które trzeba zadbać w sposób szczególny!!!

A tak wyglądało to na żywo:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posted in Bez kategorii | 3 Comments

Wiosenny rajd rowerowy

W ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniów organizujemy rajdy rowerowe. Cieszy nas chęć udziału młodzieży w tego typu zajęciach. Dzisiaj przede wszystkim coraz mniej otrzymujemy  pytań z rodzaju: „Czy proszę pana trzeba kask rowerowy na rajd?” Początki były trudne pod tym … Continue reading

More Galleries | 5 Comments

Lekcja wychowania fizycznego nieco inaczej

Czy lekcja wychowania fizycznego może wyglądać inaczej ?

Według nas może!!!

Prezentujemy wybrane elementy naszej lekcji:

Uczniowie po rozgrzewce zostali zapoznani z celami lekcji oraz ze metodą w jakiej będzie się ona odbywać. Kolejno otrzymywali mapy na których były naniesione i ponumerowane punkty, które należało odszukać na sali w kolejności od 1-10.

Gdyby mapy były takie same to byłoby prosto, tu jednak mieliśmy wiele różnego rodzaju map, co zwiększało trudność zadania.

Uczniowie wspaniale odnajdowali się na swojej sali, którą przecież znają od lat…… Wszystkim gratulujemy, jak widać bawiliśmy się wspaniale

Film z lekcji

Marsze i biegi na orientację to wspaniała dyscyplina sportu oraz świetna zabawa. Lekcje inne niż wszystkie to to, co młodzież lubi najbardziej. Można wprowadzać modyfikację do map np inna kolejność punktów do odszukania, albo kilka osób ćwiczy jednocześnie, bądź większa ilość punktów na sali niż na mapie. To wszystko jeszcze przed nami.

Zachęcamy do tego typu zajęć!

Orientacja na tak małej sali wydaje się bardzo prosta a jednak….

Takiego rodzaju ćwiczenia są wstępem do prawdziwych biegów czy marszy na orientację.

A te jak nasi uczniowie wiedzą, już 24 maja podczas Lokalnej Akcji Sportowej.

Prezentacja zawiera również elementy gier zespołowych to znaczy mini „piłki chińskiej”. To wspaniała konkurencja rozwijająca wszechstronnie i pozwalająca dobrze się bawić zarówno „tym” dobrze grającym w piłką jak i „tym” słabiej. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim wcześniejszym przygotowaniu ramion i nadgarstków.

 

Posted in Bez kategorii | 2 Comments

Akcja Sportowa i Festyn Rodzinny

zaproszenie

 

24 maja w naszej szkole odbędzie się Lokalna Akcja Sportowa. Będzie to szereg atrakcji zarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli.

W programie

  • Marsze na orientację z rodzicami
  • Gry i zabawy dla najmłodszych
  • Turniej na torze rowerowym
  • Konkurs plastyczny
  • Prezentacja podsumowująca program „Wf z klasą
  • Program artystyczny
  • Aerobik
  • I wiele innych

Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy rodziców oraz uczniów z innej szkoły.

Mamy nadzieję na dobrą zabawę i pogodę!

Posted in Bez kategorii | 2 Comments

Kolejny rajd nocny

DSC_0338Bardzo gorąco polecamy rajdy nocne, to wspaniała przygoda i promocja ruchu na świeżym powietrzu.

Już po raz dziewiąty obchodzimy rocznicę śmierci Błogosławionego Jana Pawła II – papieża. Jak co roku, oddział krośnieński PTTK oraz koło przewodników górskich przy oddziale, zorganizowało rajd nocny pod nazwą „Płomień Pamięci” na górę Cergową w Dukli. Taka forma upamiętnienia śmierci najwybitniejszego Polaka, honorowego członka Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. W rajdzie tym uczestniczyła także grupa turystyczna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie, która wspólnie z blisko dwustu pięćdziesięcioma osobami późnym wieczorem 2 kwietnia 2014 roku rozpoczęła wspinaczkę na jeden z wierzchołków Wielkiej Góry (716 m n.p.m.). Pogoda tego dnia dopisywała, było umiarkowanie ciepło i niemal bezwietrznie. Grupa turystów rozciągniętych w ciemnym lesie z latarkami zdawała się nie mieć końca. Po ponad godzinnym marszu na cergowskim szczycie, gdzie przed laty wędrował nasz papież Jan Paweł II, księża z parafii z Rogów i Zręcina odprawili mszę świętą przy polowym ołtarzu. Po zakończeni mszy św. dokładnie w godzinę śmierci papieża o 21:37 zapłonęło ognisko – „Płomień Pamięci”. Płomień, który gromadzi ludzi kochających Jana Pawła II oraz przyrodę i góry. Ludzi, którzy doskonale zapamiętali słowa Ojca Świętego: „Pilnujcie tych szlaków”.

DSC_0283 DSC_0288 DSC_0293 DSC_0297 DSC_0300 DSC_0303 DSC_0306 DSC_0307 DSC_0309 DSC_0310 DSC_0313 DSC_0315 DSC_0316 DSC_0317 DSC_0318 DSC_0319 DSC_0324 DSC_0328 DSC_0331 DSC_0334 DSC_0335 DSC_0338

“A Cergowa patrzy i myśli, co się tu dzieje” Jan Paweł II – 09.06.1997

Posted in Bez kategorii, WF z klasą - edycja 2013/14 | 5 Comments