Likwidacja bloga

Witam.

Decyzją CEO wszystkie blogi zakładane w Szkole z Klasą 2.0 z dniem 22.01.2018 r. zostaną zlikwidowane.

Pozostanie Państwu – tak licznie odwiedzającym ten blog zaglądanie na naszą internetową stronę szkolną.

http://zpolipnik.pl/zpo/zpo_aktualnosci_2017_18/

Pozdrawiam.

90 lat LOP

Liga Ochrony Przyrody to najstarsza organizacja przyrodnicza w kraju. Jej rola jest nie do przecenienia, bowiem to jej członkowie dbają o naszą piękną florę i faunę. Na cześć LOP ustanowiono święto, a jego data przypomina o historycznym zjeździe organizacyjnym, który miał miejsce 9 stycznia 1928 roku.

Liga Ochrony Przyrody (LOP) została utworzona z inicjatywy Władysława Szafera, wybitnego polskiego uczonego, profesora botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Przewodniczącego Państwowej Rady Ochrony Przyrody.

https://www.lop.org.pl/k%C4%85cik-fotograficzny—grudzie%C5%84

https://www.kalbi.pl/dzien-ligi-ochrony-przyrody

O wielkiej mocy muzyki

 

” (…)Ubogaca naszą codzienność. Dostarcza moc wzruszeń i doznań. Utrwala wspomnienia pięknych chwil. Czy może także zmieniać nasze życie? Jak najbardziej – udowadnia to Anna Czerwińska-Rydel w swojej opowieści o sympatycznej, ale odrobinę nieszczęśliwej Matyldzie(…)”

cytat ze strony

 

http://bibliotekainspiracji.pl/o-wielkiej-mocy-muzyki/ 

- wspaniała, godna polecenia strona internetowa, poświęcona literaturze i autorom.

Uwaga: aktualny konkurs na stronie do 16.01.2018 r. - można wygrać książkę rozbudzającą zainteresowanie matematyką „Pan Kartezjusz gra w statki czyli podróże do krainy matematyki” Anny Carasoli.

Zakończenie akcji Rodacy Bohaterom

Wiadomość oryginalna ze szkolnej poczty internetowej:

 

Podziękowanie

Szanowni Państwo

16 grudnia 2017 roku miało miejsce zakończenie prowadzonej w Myślenicach akcji Rodacy Bohaterom, polegającej na zbiórce żywności dla Polaków żyjących w trudnych warunkach na Kresach – szczególnie dla rodzin polskich żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej.

Przesłaniem akcji jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a po wojnie z różnych przyczyn pozostali za wschodnią granicą. Osoby te oraz ich potomkowie pielęgnują pamięć o bohaterach oraz przekazują kolejnym pokoleniom polską tradycję i tożsamość. Inicjatorem i organizatorem ogólnopolskim akcji, która trwa już 10 rok, jest Stowarzyszenie Odra-Niemen. W Myślenicach zbiórkę żywności koordynowali przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK oraz poseł Jarosław Szlachetka.

Dzięki wspólnym staraniom zebranych zostało ponad 40 paczek darów. Zespół Placówek Oświatowych w Lipniku, razem ze Szkołą Podstawową nr 3 w Pcimiu i Parafią Podniesienia Krzyża Św. w Jaworniku, uzyskał najlepszy wynik. Gratulujemy zaangażowania i w imieniu Kresowiaków dziękujemy!

Organizatorzy bardzo dziękują za włączenie się w pomoc i liczą na współpracę przy kolejnych edycjach akcji.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie

i pozdrawiam serdecznie,

Maja Ingarden

Światowy Związek Armii Żołnierzy Armii Krajowej Myślenice

64 rocznica śmierci Juliana Tuwima…

YouTube Preview Image

Tuwim w muzyce

http://www.tuwim.org/index.php?s=9

 

Życzenia od PTEM

inline

Życzenia od PTEM, którego jestem członkiem :)

APEL POLICJI

http://www.dziennikpolski24.pl/region/region-myslenicki/a/raciechowice-nieznajomy-probowal-namowic-dzieci-aby-wsiadly-do-jego-auta,12790506/

Wyjazd do MBP w Myślenicach – realizacja zadań projektów edukacyjnych w klasie II Gim.

pizap.com15130637752251

„Góry inspirują naszą wyższą jaźń. Gdy trafiamy na nie na odludziu, osiągamy szczyt własnej pokory. Niezależnie czy stoimy na wierzchołku, czy też składamy im hołd z nizin, ogarnia nas bezgraniczny podziw”

T. T. Williams

 

            6.12.2017 r. dwie grupy projektowe z kl. II Gim. wraz z opiekunką udały się do MBP w Myślenicach. Tam w czytelni  uczniowie zapoznali się z bogatą literaturą turystyczną i krajoznawczą dotyczącą naszego regionu. Następnie  udali się na interesującą prelekcję o turystyce górskiej, wzbogaconą filmem, dokumentacją fotograficzną i folderami. Mogli też przejrzeć specjalistyczne pisma dotyczące wyżej wymienionej tematyki. Organizatorzy podziękowali uczniom za przybycie i zaprosili na kolejne spotkanie z tego cyklu  w styczniu.

T. Bobowska

Turystyka to nasza pasja

znak_pttk_jpg[1] „Trzeba ludzi uczyć w granicach możliwie najszerszych, nie tylko z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków”

Jan Amos Komeński

5.12.2017 r. w ZPO w Lipniku gościliśmy  P. Mateusza Murzyna –  prezesa  myślenickiego oddziału PTTK „Lubomir” w ramach realizacji zadań projektowych dotyczących regionalizmu i turystyki. Pochodzący z Lipnika miłośnik turystyki i krajoznawstwa, przodownik turystyki górskiej w myślenickim Oddziale PTTK, założyciel grupy Towarzystwo Górskie bez wątpienia może być dla młodzieży autorytetem. Zakochany w górach, najczęściej odwiedza bliskie Tatry i pasma Karpat słowackich, które upodobał sobie na plenery fotograficzne wschodów słońca. W swoich górskich wędrówkach odwiedził też między innymi nadbajkalskie Góry Chamar – daban i Sajan Wschodni, Alpy Rodniańskie oraz Czarnohorę. Zawsze jednak wraca do ojczystych Beskidów, bo nie ma jak w domu. Przedstawiona przez niego prezentacja / na prośbę T. Bobowskiej/ dotyczyła przede wszystkim piękna naszej małej Ojczyzny – powiatu myślenickiego. Inne jego wyprawy turystyczne można poznać poprzez  prelekcje i dokumentację filmową oraz fotograficzną   w spotkaniach organizowanych przez PTTK w MBP w Myślenicach.

Uczestnicy dwóch grup projektowych z klasy II Gim. podziękowali P. Mateuszowi zaprojektowanym na tę okazję dyplomem.

 

 

Świetlicowe Mikołajki z pamiętnikiem św. Mikołaja

6 grudnia 2017 r. na zajęciach świetlicowych gościliśmy św. Mikołaja, który poprzez czytanie fascynującej lektury /nowości wydawniczej z bieżącego roku / – „7 tajemnic św. Mikołaja” A. Zabokrzyckiego, odkrywał tajniki swojej ciężkiej pracy przez cały rok. Święty Mikołaj to najwierniejszy przyjaciel z lat dziecięcych. Według autora książki ma ponad tysiąc siedemset lat, a mimo to jest bardzo postępowy, za pan brat z najnowszymi cudeńkami technicznymi takimi jak: GPS, Smartfon, laptop czy inne wynalazki. Książka – pięknie ilustrowana, napisana jest z fantazją i humorem, a jej tematyka dotyczy polskich realiów świąt. Na koniec Mikołaj rozdał dzieciom słodkie upominki oraz zakładki do książek. Dzieci chętnie zatrzymałyby tak sympatycznego gościa na dłużej.

 

css.php