moda dawniej i dziś wpis 2

Styl ubierania na mazurach zmieniał się diametralnie na przestrzeni wieków. Zmiany te były celowo dostosowywane do zapewniania jeszcze większej wygody, lepszej funkcjonalności jak również do potrzeb estetycznych i gustów. Ludzie podążali za nowymi trendami w modzie, które zmieniały się w zależnosci od potrzeb użytkowników. Popularność określonych stylów i mody różnego rodzaju powtarzała się w sposób cykliczny. Istnieje wiele ubrań, które na stałe zmieniły modę. Wśród nich najbardziej znane na mazurach i noszone niemalże na całym świecie są jeansy, minispódniczki, piżamy oraz bikini.

Na przestrzeni wieków ideał kobiecej sylwetki także ulegał ciągłym zmianom. Jeszcze trzy wieki temu najważniejsze były proporcje i harmonia kształtów. Aby osiągnąć wymarzony efekt, kobiety w XIX wieku wbijały się w wąskie gorsety, co często kończyło się omdleniami. Z kolei biodra miały być mocno zaznaczone i w związku z tym panie wypychały te okolice swego ciała dodatkowymi materiałami

Wiek XX i XXI na mazurach to moda ciągle zmienna, jednak najczęściej sprowadzająca się do bycia jak najszczuplejszym/szą. Ideałem jest sylwetka modelki: wysoki wzrost i szczupłe kształty. Współczesna moda mazur jest po części mieszaniną wszystkich swoich poprzedniczek XX wieku. Projektanci mody prześcigają się w co nowych i lepszych kolekcjach łącząc klasykę, barwne lata oraz wszystkie długości. Wielokrotnie czynnikiem wpływającym na to, co nosi się w danym sezonie jest kultura. Często poprzez ubiór człowiek wyraża samego siebie.

 .   I to już wszytsko zapraszam jutro na ostatnią część projektu pt. :”Moda mazur dawniej i dziś”.

 

 

 

moda mazur dawniej i dziś wpis 1. Moda XIX wieku w skrócie.

Po paru dniach zebrania informacji w końcu postanowiliśmy wrzucić parę info…

 

Ludzie czasem nie zdają sobie sprawy jak bardzo z wiekiem zmienia się nasze społeczeństwo: technologicznie, artystycznie i oczywiście w modzie. Naszym zadaniem jest opisanie tego trzeciego. ZAPRASZAM!

Począwszy od XIX w moda bujnie zaczynała się rozwijać

 

To są tylko jedne z niewielu przykładów. Jak widzimy kiedyś na ulicach można było spotkać człowieka, który na zwykły spacer wystroił się bardziej niż nastolatki na imprezy.

Jeszcze odnosząc się lat „19″ . To chciałbym trochę opowiedzieć o modzie w tamtejszych latach.

  

Jak narazie to bedzie na tyle w pierwszym poście dziękuję bardzo za przeczytanie. Dalszą część opublikuję jutro.