0

Witajcie.

Nasza przygoda z Projektem 2.0 dobiegła już końca. Już jutro 22 czerwca- dzień przez wszystkim dawno upragniony, dlatego też chciałam oficjalnie zakończyć bloga.
Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować
* p. Monice- opiekunowi projektu, za wsparcie i mobilizację do pracy
* współautorkom bloga- Klaudii, Mariannie, Oli, Paulinie i Milenie, za tworzenie początków
* organizatorom i koordynatorom, którzy dali nam możliwość: podzielenia się z innymi spostrzeżeniami, wyrażania swoich opinii i podszkolenia się z języka polskiego

Jeszcze raz Wszystkim i za wszystko dziękuję.

Do widzenia!. ;)

by Justyna


1

Hej.

Dzisiejsze zdjęcia są przedstawione w dość nietypowy sposób, bowiem postanowiłam się pobawić i zrobić dla Was kolaże ze zdjęć, aby pokazać wszystkie występujące osoby. Zostały one przerobione w prostym w obsłudze programie- Photoscape. Mam nadzieję, że Wam się spodobają ;)

Fot. p. Monika Jankowiak
p. Dorota Szostek

by Justyna


0

Cześć!
Zgłosiłyśmy się do konkursu na najlepszego bloga i 13 czerwca zostały ogłoszone wyniki. Nasz blog otrzymał wyróżnienie. Jesteśmy mile zaskoczone, gdyż w ogóle się tego nie spodziewałyśmy. Cieszymy się, że nasza praca została zauważona i doceniona. Gratulujemy również innym blogowiczom ;)

Justyna


0

Witajcie.

Dzisiejsze zdjęcia przedstawiają nasze zajęcia w pracowni komputerowej i wyróżnienie najaktywniejszych. Kolejna część, a zarazem ostania już jutro!

Fot. p.Monika Jankowiak
p. Dorota Szostek

by Justyna


0

Hej.

Pierwsza część zdjęć z festiwalu dotyczy wydarzeń na sali gimnastycznej. Kolejna już jutro!

Fot. p. Monika Jankowiak
p. Dorota Szostek

by Justyna


0

Cześć!

Dzisiaj obiecana relacja z naszego Festiwal Nauki. Dlatego nie będę przedłużać, tylko od razu przejdę do rzeczy. ;)

Dnia 09.06.2011 roku w Gimnazjum w Naratowie zorganizowaliśmy Drugi Szkolny Festiwal Nauki. Na tę uroczystość zaprosiliśmy ważne osobistości, ale także młodszych uczniów ze szkoły podstawowej wraz z opiekunami. Chcieliśmy bowiem przybliżyć im życie szkoły, ponieważ już za dwa miesiące zostaną gimnazjalistami.
Scenografia miała charakter filmowy, gdyż głównym motywem był właśnie świat filmu.
Na samym początku przedstawiliśmy opracowany przez nas Kodeks 2.0, którego poszczególne punkty wraz ze zdjęciami widniały na przygotowanych przez nasze koleżanki taśmach filmowych. Następnie zaprezentowaliśmy działalność projektu matematycznego, a mianowicie odbyła się premiera naszego filmu pt.: ,,Szkolni detektywi w akcji” (o którym wspomniałam w poprzedniej notce). Potem przedstawiliśmy efekty pracy w projekcie biologicznym, a było to przeprowadzenie lekcji TIK, ankiety na temat Internetu i prowadzenie bloga. Na koniec została Filmoteka Szkolna i tu puściliśmy projekcję filmu pt.: ,,Skarb”, który został stworzony przez nas na potrzeby konkursu.
Kolejny punkt programu dał nam możliwość zaprezentowania swoich umiejętności scenicznych, ponieważ odwzorowaliśmy galę rozdania Oscarów współczesną i w przyszłości, za 15 lat, gdzie nagrody odbierali nasi uczniowie.
W końcu przyszedł czas na najbardziej wyczekiwaną formę festiwalu i nasi goście rozeszli się kolejno do Świata Filmu, Krainy gier komputerowych oraz Świata chemicznych substancji i tam mieli okazję obejrzeć różne pokazy.
Do nas należała część z grami naukowymi. Przeprowadziłyśmy mini- konkurs, który polegał na jak najszybszym wykonaniu wyznaczonego zadania na komputerach, za co młodzież dostawała drobne upominki. Następnie wyświetliłyśmy na rzutniku mały quiz geograficzny, a zadaniem naszych „gości” było odpowiadanie na pytania dotyczące m.in. zwierząt, Polski, kontynentów oraz  mórz i oceanów. Byłyśmy mile zaskoczone poziomem wiedzy naszych młodszych kolegów, dlatego wyróżniłyśmy tych najaktywniejszych.
Na koniec odbyło się podsumowanie całego festiwalu na sali gimnastycznej.
Festiwal Nauki to naprawdę fajny sposób udowodnienia, że nauka nie musi być nudna i trudna. Choć wymagało to ogromnej pracy, wysiłku, zdyscyplinowania oraz poświęcenia z naszej strony, myślę, że było warto. I mam również nadzieję, jak podkreślił Pan Dyrektor, że ,, Festiwale Nauki staną się już chyba tradycją w naszej szkole”. ;)

Plany na przyszłe notki:
* zdjęcia z festiwalu

Pozdrawiam

Justyna


1

Witajcie!

Projekt Szkoła z klasą 2.0 to naprawdę fajny pomysł i dobra zabawa. I z tego powodu nasze uczestnictwo nie skończyło się na jednym projekcie, gdyż bierzemy udział zarówno w biologicznym jak i matematycznym oraz Filmotece Szkolnej.  Pod kierunkiem nauczycielki matematyki zgłosiliśmy się do konkursu ,,Akcja- cyfryzacja”, w którym musieliśmy napisać scenariusz do filmu promującego naszą szkołę. Ku naszemu zaskoczeniu byliśmy jedną z pięciu szkół, która wygrała, a w nagrodę otrzymaliśmy dla szkoły kamerę cyfrową. Jednak na scenariuszu się nie skończyło, ponieważ naszym kolejnym zadaniem było nagranie filmu na jego podstawie.
Zwartą grupą stawiliśmy temu czoła i tak oto powstał nasz, własny film. Świetnie się bawiliśmy, ale praca wymagała też od nas zdyscyplinowania. Było to niezwykłe doświadczenie, ponieważ nie na co dzień zostaje się reżyserem ;)   Na wyniki konkursu jeszcze czekamy, także trzymajcie kciuki!

Jeśli macie ochotę obejrzeć nasz film pt.:,, Szkolni detektywi w akcji”, proszę:

YouTube Preview Image

Swoje uwagi i zdanie na temat filmu zamieszczajcie w komentarzach. Będzie nam bardzo miło, jeżeli klikniecie również ,,Podoba mi się”, bo otrzymamy dowód, że nasza praca jest naprawdę doceniana ;)

P.S Już w następnej notce sprawozdanie z Festiwalu Nauki!  Także do zobaczenia! ;)

Cytat na czerwiec:

W sądzie:
- Po czym strona wnosi, że oskarżony się ukrywał?
- Miał w GG zawsze czerwone słoneczko.

By Justyna


1

Hej.

Nie lubimy siedzieć bezczynnie, dlatego też zaprojektowałyśmy dyplomy, które wręczyłyśmy dzisiaj na Festiwalu Nauki najaktywniejszym osobom, bo wykazały się naprawdę dużą wiedzą z różnych dziedzin nauki. Jesteśmy tak naTIKowane, że zrobiłyśmy szablon w najprostszym programie, a mianowicie w Wordzie;)
Efekt prezentuje się następująco:

Mam nadzieję, że Wam się podoba!

Justyna


0

Cześć!

Drugi Szkolny Festiwal Nauki już jutro, a my pełne zapału do pracy dążymy do postawionych sobie coraz to nowych celów  (wszystko jest ściśle związane z TIK!). Tym razem naszym  zadaniem było wykonanie zaproszenia dla młodszych kolegów ze szkoły podstawowej na festiwal. Efekty naszej pracy możecie zobaczyć poniżej:

P.S Już niedługo specjalne sprawozdanie z Festiwalu Nauki.
Nie możecie tego przegapić!.
Do zobaczenia!

Justyna


1

Witajcie.
Nie będę się dzisiaj rozpisywać, bo na pewno chcecie zobaczyć zdjęcia z naszej TIK-owej lekcji. Mam nadzieję, że Wam się spodobają. ;)

Fot. Klaudia

By Justyna