Nasz blog 2.0

Na naszym blogu będziemy opisywali i komentowali działania podejmowane w związku z realizacją zadań Szkoły z klasą 2.0

Jak się zeprezentowałyśmy ?

Wyniki swojej pracy nad projektem- W kręgu małej Ojczyzny zaprezentowałyśmy podczas szkolnego festiwalu projektów. W naszej szkole festiwal odbył się w dwóch etapach.Pierwszy etap festiwalu odbył się 18 maja. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz naszej gminy – Burmistrz p. J. Zuba, p. J. Wiącek, Wicestarosta powiatu p. Wojciech Cebula, Przewodniczący Rady Gminy p. J. Fryc, Poseł na Sejm RP p. Z. Chmielowiec, Dyrektor PPP w Kolbuszowej p. E. Mikołajczyk, informatyk p. Lucjan Maciąg, władze naszej wsi Sołtys p. H. Majka, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i wszyscy uczniowie naszej szkoły. Drugi etap festiwalu odbył się 26 maja i był połączony z Dniem Matki i Dniem Ojca. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Na początku p. dyrektor powitała wszystkich gości, nauczycieli, uczniów a później klasy młodsze przedstawiły przygotowany program artystyczny. Na festiwalu został również rozstrzygnięty wcześniej ogłoszony konkurs na prezentację multimedialną naszego Kodeksu 2.0 i zostały zaprezentowane wyróżnione prezentacje .Prezentacje naszych projektów odbywały się w klasach. My już wcześniej przygotowałyśmy naszą klasę polonistyczną do prezentacji. Przygotowałyśmy wystawę, gazetki obrazujące nasza pracę nad projektem. Zrobiłyśmy również gazetkę na której zamieściłyśmy nasze blogowe wpisy co wzbudziło zainteresowanie oglądających. Po przybyciu gości do naszej klasy zaprezentowałyśmy rezultaty swojej pracy: przygotowaną wystawę, prezentacje multimedialną oraz odpowiadałyśmy na pytania dotyczące realizacji naszego projektu.Każda grupa prezentowała swoją pracę (W. Starzec -Moja Wieś, P. Mastalerz -Moja Gmina, K. Medygrał i K. Rząsa – Mój Powiat, K.Gul i E. Zuber -Moje Województwo).Trochę się denerwowałyśmy, ale wszystko nam się udało i nasz projekt się wszystkim podobał.

autor: pawel25 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Wnioski na przyszłość

Praca nad projektem była dla nas nowym doświadczeniem. Długo współpracowałyśmy w grupach, nauczyłyśmy się współpracy i teraz wiemy, że podejmując się wykonywania zadania musimy być odpowiedzialne za to co robimy i wywiązywać się z zadań, bo ma to wpływ na wynik całego zespołu. Pracując nad projektem bardzo dużo dowiedziałyśmy się o naszej wsi, gminie, powiecie i województwie. Wiadomości, te na pewno wykorzystamy w przyszłości. Podczas realizacji projektu korzystałyśmy z różnorodnych narzędzi TIK, poznałyśmy również nowe i dużo się nauczyłyśmy co zamierzamy wykorzystać nie tylko w dalszych latach naszej nauki, ale i w codziennym życiu. Uważamy, że ukończony projekt to nasz wspólny sukces. Udało się nam zgromadzić różnorodne materiały i wiadomości, przygotowaliśmy prezentację multimedialną i wystawę. Nasz projekt wzbudził zainteresowanie. Po realizacji i prezentacji projektu jesteśmy bardziej pewne siebie, nie boimy się pracy w grupach i podejmowania nowych trudnych zadań.

autor: pawel25 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe

Narzędzia TIK w realizacji naszego projektu

Narzędzia TIK z których korzystałyśmy w trakcie realizacji projektu – W kręgu małej Ojczyzny:
- aparaty cyfrowe,
- komputery,
- programy: Word Art, Word,Power Point,
- Internet,
- Poczta elektroniczna,
- skanery,
- drukarki,
- telefony komórkowe, dyktafon,
- rzutnik multimedialny

autor: pawel25 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Czego nauczyłyśmy się w trakcie realizacji projektu?

Praca przy realizacji projektu wymagała od nas samodyscypliny i właściwej organizacji pracy. Poprzez pracę nad projektem nauczyłyśmy się :
- współpracować w zespole oraz odpowiedzialności za powierzone zadanie,
-właściwej selekcji materiału,
- umiejętności właściwego doboru materiału z Internetu,
-obsługi komputera w połączeniu z urządzeniem wielofunkcyjnym,
-doskonaliłyśmy umiejętność wykonywania prezentacji multimedialnej,
- posługiwać dyktafonem w telefonie komórkowym i przenosić zapis dźwiękowy na płytę.

autor: pawel25 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentowanie nie jest możliwe
css.php