Kodeks 2.0 wchodzi w życie.

Debata przebiegła pomyślnie, były argumenty „za” i „przeciw”, gorącym dyskusjom nie było końca, ale w efekcie wszystko wspólnie ustaliliśmy. Teraz trzeba kodeks wprowadzić w życie szkoły :)

Od września zeszłego roku w naszej szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny, każdy uczeń ma dostęp do swoich ocen, frekwencji, uwag nauczycieli a także tego jak średnia z jego przedmiotów wypada na tle klasy. 16 punkt kodeksu brzmi  „Każdy uczeń naszej szkoły ma dostęp do swoich ocen i uwag nauczycieli w elektronicznym dzienniku.” i jest co do joty spełniony ;)

Dostęp do dziennika mają również rodzice, czy uczeń, czy rodzic- każdy ma swoje indywidualne konto. Do założenia jego wystarczy adres @-mail, jednak nie wszyscy rodzice mają adresy @-mail, czasami nawet jeżeli mają to nie do końca wiedzą jak mają się zalogować na dziennik czy też jak z niego korzystać. Aby nie było żadnych problemów związanych z dziennikiem, tym samym komunikacją rodzic- nauczyciel uczniowie klasy matematyczno-informatyczno- fizycznej zorganizowali szkolenie dla rodziców. Punkt nr 8 zaliczony z powodzeniem! :) „Uczniowie będą prowadzili zajęcia dla rodziców jak korzystać z Internetu, jak założyć i korzystać z adresu @-mail.”

Każda sala lekcyjna wyposażona jest w komputer podłączony do internetu oraz rzutnik, kilka klas wyposażonych jest również w tablicę interaktywną. Możemy dzięki temu na języku polskim wyświetlać wiersze, których nie mamy w podręczniku, robić zadania bez użycia kredy i mazaków na matematyce, oglądać filmiki specjalnie przygotowane przez naszego ukochanego Pana Kuchtę, nauczyciela WOSu, także historii, a na innych przedmiotach po prostu wyświetlać prezentację. 4 punkt kodeksu już dawno został wprowadzony ;) „Nauczyciele jak najczęściej korzystali z komputera, Internetu, rzutnika i tablicy interaktywnej w prowadzeniu zajęć.”

Nasza polonistka, Pani Aneta Bokuniewicz nigdy nie problemów z tym, że lektur słuchamy w formie audiobooków, teraz dzięki „Szkole z klasą 2.0″ wszystkie polonistki w naszej szkole myślą na ten temat tak samo :D Punkt 6 kodeksu- „Uczniowie mogli słuchać lektur w formie audiobooków.”

Reszta punktów została albo w najbliższym czasie zostanie przeprowadzona. A internet dostępny dla uczniów będzie już niebawem ;)

Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi uwagami co do kodeksu.

Pozdrawiam, Marta! ;)

O youaie

Uczennica Rybnickiego LO, najmłodsza w klasie ;), zwykle optymistycznie nastawiona do życia.
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13, TIK z tagami: , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

3 Responses to Kodeks 2.0 wchodzi w życie.

 1. Macie świetnie wyposażoną szkołę, pozazdrościć!
  Też chciałabym dziennik elektroniczny w mojej szkole, ale ciągle wszystko rozbija się o brak sprzętu niestety.
  Super pomysł a audiobookami, i w ogóle macie TIKujących nauczycieli sporo, fajnie!
  Ja z uczniami kręcimy serię filmów dotyczącą naszego kodeksu, zapraszam do obejrzenia, choć to dopiero początek:
  http://blogiceo.nq.pl/matematycznyblog/prace-uczniow/film/kodeks-2-0/
  Pozdrawiam!
  Agnieszka Rudzik-Sawicka ostatnio opublikował..Czy macie talent czy dobrą minę?My Profile

 2. Hej!
  Bardzo ciekawy wpis o debacie i Kodeksie 2.0 w Waszej szkole:)
  Ciekawy jest punkt 6., ten o audibookach.
  Pozdrawiamy
  P.S.Czy zmieniliście skórkę w Waszej witrynie? mamy wrażenie, że jesteśmy pierwszy raz gośćmi u Was!
  Pięknie jest teraz!:)
  Trzeci@ki z SP1 w Piszu ostatnio opublikował..Ankieta :) My Profile

Komentowanie wyłączono.