Zdjęcia z planu

DSCF1943

10

 

698Nasz film będzie opowiadał o historii człowieka, który mimo swojego wszechstronnego talentu wybrał skromne życie, nie korzystając ze swoich umiejętności, które mogły go zaprowadzić daleko. Powyżej zdjęcia z jego rodzimej miejscowości.

Ulubiony teledysk

Patti Smith People Have The Power

Wybraliśmy teledysk do utworu Patti Smith People Have The Power jako najlepszy, ponieważ uznaliśmy, że oddaje on w sposób najciekawszy treść utworu. Przedstawienie zwykłych ludzi, którzy żyją tak jak wszyscy inni, pokazuje, że to właśnie oni posiadają moc, jak śpiewa wokalistka. Patti, która od wielu lat udziela się także społecznie, mówi o tym, że czasy w których żyjemy, należą właśnie do ludzi. Teraz wszyscy możemy tworzyć, budować ale też i niszczyć. To od nas zależy jak nasz świat będzie wyglądał. Teledysk w swojej prostocie pokazuje to wszystko i jest niezwykle inspirujący. No i jak można się nie zakochać w oczach Patti ? :)

Perspektywy i plany

W filmie jak i w zdjęciach rozróżniamy kilka perspektyw i planów. Poniżej zaprezentujemy po dwa z nich. Do tego celu wykorzystamy Carlosa :)

 

Perspektywy:

 • ptasia – kamera skierowana w dół, postać jest w słabej pozycji – ulega

DSC059781

 

 • żabia – kamera skierowana w górę, postać ma silną pozycję – rządzi

DSC059791

 

 

Plany:

 • zbliżenie – wyłącznie twarz ludzka… albo psia :)

DSC059861

 

 • w planie bliskim - popiersie postaci, bez nóg

DSC059851

Top Ten

Filmy odgrywają szczególną rolę w naszym życiu. Dostrzegamy to, jak ogromne znaczenie ma reżyser i że to głównie od niego zależy efekt końcowy i jakie emocje dany film może u nas wywołać. Nie znamy wielu twórców filmowych, ale mimo to posiadamy swoich „ulubieńców”:

1.

.146350.1

Krzysztof Kieślowski

Dlaczego on? Ponieważ jego dorobek jest nam najbardziej znany. Przez to, że nasza szkoła nosi jego imię, często na lekcjach oglądamy jego filmy, a później je dokładnie analizujemy i wspólnie omawiamy. Dzięki temu rozumiemy je jeszcze lepiej. Filmy Kieślowskiego nie należą do filmów łatwych, są czasami trudne do samodzielnej interpretacji i wymagają zastanowienia. Jak mówi nasza nauczycielka od języka polskiego i etyki: „Kieślowski nie daje odpowiedzi, on zadaje trudne pytania.” I zgadzamy się  z tym całkowicie. Po obejrzeniu np.: jakiejkolwiek części Dekalogu, pozostajemy w zadumie i myślami przez długi czas jesteśmy z bohaterami. Szanujemy Kieślowskiego za jego wielki dorobek artystyczny i inspiruje on nas tym, że wierzył, że filmy mogą zmienić świat. Chcielibyśmy w przyszłości czuć podobnie i do końca pozostać wiernym i uczciwym w swoim powołaniu.

2.

ifellii001p1

Federico Fellini

Dlaczego? Bo jest legendą, a jego filmy należą do klasyki kina! Jego dzieła dopiero zaczynamy poznawać, ale już jesteśmy nimi zafascynowani. W filmie 8 i pół, pokazana jest historia reżysera, od którego możemy wiele się nauczyć; musimy wiedzieć co chcemy powiedzieć w filmie i nie próbować wszystkiego w nim umieścić, bo jak sam bohater powiedział – umrzemy zmęczeni ( nie jesteśmy pewni cytatu, ale sens jest na pewno ten sam). Jesteśmy przekonani, że wywarł on ogromny wpływ na dalszy rozwój kina i dał przykład nowych środków artystycznych i dlatego umieściliśmy go tak wysoko.

3.

david-fincher

David Fincher

Umieściliśmy go na tej liście, ponieważ jest dobrym przykładem współczesnego twórcy, przy czym  jest reżyserem filmów, które bardzo lubimy,np.: Fight Club, Siedem czy Obcy 3. Podziwiamy go za to, że pomimo tego że robi filmy przeznaczone dla mas, jest w nich coś wyjątkowego, czego nie potrafimy nazwać – może jest to po prostu talent :)

To była nasza „trójca”, dalej umieszczamy nazwiska równie lubianych przez nas reżyserów, ale ponieważ nie byliśmy w stanie dojść do porozumienia, którzy zasługują na miejsce wyżej, czy niżej, ułożyliśmy je w przypadkowej kolejności. Mamy nadzieję, że nasza mentorka nam to wybaczy :)

 •  Francis Ford Coppola
 • Joel i Ethan Coen
 • Stanley Kubrick
 • David Lynch
 • Ridley Scott
 • Quentin Tarantino
 • Christopher Nolan

Z powyższej listy wynika, że jesteśmy jednak fanami kina amerykańskiego, czego byśmy się aż tak nie spodziewali. Wynika to zapewne z tego, że filmy te są najbardziej popularne i to one trafiają do kin komercyjnych. Mamy jednak nadzieję, że niedługo nasze horyzonty filmowe się poszerzą :)