To też jest ważne!

Dzisiaj obchodzimy Dzień Książki i Praw Autorskich. Został on ustanowiony w 1995 roku. Jest to doroczne święto, które ma na celu promocję czytelnictwa i co najważniejsze (szczególnie dla osób w moim wieku) ochrony swojej własności intelektualnej w sieci. Pewnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy i nie zwraca na to uwagi, czy pobiera np. muzykę legalnie, bądź nie. Szczególnie nastolatki, takie jak my robi wiele głupstw w internecie. Przypuszczam, że dużo osób nie wie co to są licencje. W zeszłym roku Ania z bloga Czworo nas robiła prezentację o licencjach Creative Commons, oto link dla przypomnienia licencji KLIK.

Nie jestem wielką fanką czytania książek, ale gdy nie mam co robić idę do biblioteki i wypożyczam książkę najczęściej przygodową, ponieważ uważam, że czytanie książek, czy to będzie fantastyczna, czy historyczna, czy jeszcze inna to i tak warto. Wzbogacają one nasze słownictwo, popełniamy mniej błędów ortograficznych i językowych.

Podsumowując należy pamiętać o prawach autorskich i o czytaniu książek.

Pozdrawiam Kinga ;)

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii. Dodaj do zakładek ten link.

5 Responses to To też jest ważne!

 1. Dziewczyny sp6 powiedział:

  Jutro idziemy złożyć podania! :) :D Dziękuję za odwiedzenia naszego boga i zapraszam do pisania komentarzy. :) Gratuluje odznak! Dziękuję za wszystkie komentarze. :D :)
  Oliwia z bloga ,,Matematyczny TIK”.
  Dziewczyny sp6 ostatnio opublikował..Mamy cel! :) My Profile

 2. Szymon powiedział:

  To bardzo ważne święto. Wszystkich zachęcam do czytania książek. :)
  Szymon ostatnio opublikował..III edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Sport mam we krwi”My Profile

 3. Oskar i Tomek powiedział:

  Nawet nie wiedziałem że takie święto w ogóle istnieje. Dobrze że teraz już wiem. Fajny blog sobie prowadzicie.

 4. Oskar i Tomek powiedział:

  To dobre święto, które promuje ochronę własnej licencji. No takie coś to super pomysł. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jego licencja może być w jakikolwiek sposób zagrożona.

 5. Oskar i Tomek powiedział:

  Bardzo fajny rysunek. Bardzo pasuje do tego właśnie święta. Tylko ten kolor napisu mógł być niebieski, bo ten tak wtapia się w tło. Niebieski albo zielony byłby wyrażniejszy.

Komentowanie wyłączono.