Moja pasja- Ulka ;3

Mam wiele pasji i zainteresowań. Lubię się uczyć, blogować, czytać, ale przede wszystkim grać w piłkę nożną
Piłkę nożną trenuję już 3 lata, ale moja przygoda ze sportem zaczęła się o wiele, wiele wcześniej. Trenowałam tenis ziemny. Chodziłam na treningi tylko dla rekreacji, nie miałam żadnych osiągnięć, ale bardzo lubiłam grać. Dopiero trzy lata temu zrozumiałam, że muszę się skupić na jednym sporcie i wybrałam piłkę nożną. 
Teraz jestem z tego bardzo zadowolona, moja drużyna ma na koncie wielokrotne mistrzostwo województwa, dwukrotne 8. miejsce w Polsce, a nasz największy sukces to drugie miejsce w Polsce.  Oczywiście, nie gram dla osiągnięć, tylko dla siebie. Uwielbiam to, co robię i z tego nie zrezygnuję.

Tak się zaczęło

Wszystko ma swój początek, ale nie każdy początek jest taki sam. Niektórzy chcą za wszelką cenę mieć pasję i próbują różnych rzeczy, np. kolekcjonowania znaczków, zdobywania wiedzy o zwierzętach, a czasami rysowania czy, malowania. Czasami przyjaciel zaraża pasją drugiego przyjaciela, a czasem, tak jak w moim przypadku pasja wciąga przez przypadek.

Trzy lata temu koleżanka z podwórka, powiedział mi, że trenuje piłkę nożną. Od razu pomyślałam, że to coś dla mnie. Gdy poinformowałam rodziców co planuję, byli zszokowani. Mama dość szybko poparła mój pomysł. Tata uważał, że piłka nożna jest dla facetów, w końcu się przełamał.

Początki nie były proste, byłam bardzo sztywna, nie miałam smykałki, jednak nie rezygnowałam. Chodziłam na każdy trening, cały czas o tym myślałam. Nie dałam za wygraną. Pamiętam moje pierwsze zawody. Było na nich tyle drużyn, tyle boisk, tyle piłek. Niespodziewanie moja drużyna wygrała, pierwszy raz w historii szkoły. W tym turnieju SP6 zajęło ósme miejsce w Polsce. To było coś. Pasmo zwycięstw się zaczęło, jednak to nie medale i podium trzyma mnie przy piłce nożnej, ja po prostu ją uwielbiam. :-)

Teraz i ja i rodzice uważamy, że była to świetna decyzja. Piłka nożna stała się moją wielką pasją. Nie wyobrażam sobie życia bez piłki nożnej. :-)

Piłki!

Piłka, jest najważniejszym przedmiotem do gry, tak jak pędzel i farby do malowania. W tej chwili można kupić tanio piłkę, nie tak jak dwadzieścia lat temu. W tamtych czasach gdy ktoś miał piłkę, to był królem podwórka. Ja problemu z piłkami nie mam żadnego, ponieważ posiadam 8 i każdą wygrałam w zawodach.

 Piłka z zawodów im. Marka Wielgusa. 

Piłka z zawodów Tymbark.

Piłka z zawodów Ząbkowia Cup.

Piłka z zawodów Ząbkowia Cup.

Piłka z zawodów im. Donalda Tuska.

Piłka z zawodów w Rypinie.

Piłka z zawodów im. Donalda Tuska.

Piłka z zawodów Real Junior Cup.

 

Medale

Mam ok 26 medali, niektóre są podobne, ale, każdy jeden ma inną historię. Gdybym fotografowała i opisywała wszystkie zajęło by to zbyt wiele pamięci, która jest ograniczona, postaram się pokazać jak najwięcej.:-)

Liga wojewódzka

Przez ostatni miesiąc, w każdą sobotę, drużyny z całego województwa walczyły o tytuł mistrza województwa. Zawody miały cztery tury. Pierwszą zwyciężył Orion Grudziądz (Ruda), za to drugą,trzecią i UKS6 Inowrocław(my). Za każdym razem zmierzyłyśmy się ze wspaniałymi drużynami, najpierw w grupie, a później poza nią. 

Najtrudniejsza była ostatnia tura, mimo, że byłyśmy w pełnym składzie miałyśmy duże problemy, ponieważ przegrałyśmy jeden mecz w grupie i wyszłyśmy z drugiego miejsca trafiając na Bydgoszcz. Na szczęście dostałyśmy się do finału. Walka był zacięta, mecz skończył się wynikiem 1- 1, co oznaczało, że będą karne.Trener wybrał trzy zawodniczki do strzelania, niestety strzeliły tyle samo goli co zawodniczki z Rudej. Kolejna dziewczyna musiała strzelić, wciąż remis. Trener jako piątą dziewczynę wybrał mnie. To były emocje, karny w finale. Trochę się stresowałam, ale wiedziałam co robić. Zaplanowałam, że strzelę w dolny róg. Wzięłam wielki rozbieg i nie skupiałam się na sile, tylko celności. Goool! Strzeliłam, byłam strasznie szczęśliwa. Zdobyłyśmy pierwsze miejsce w województwie!

Ulka :-)

12 Responses to Moja pasja- Ulka ;3

 1. Danawera powiedział:

  Czekam na więcej… na to, co napiszesz o swojej dyscyplinie :) Ciekawe, jak to pokażesz…
  Danawera ostatnio opublikował..Zimowe zadanie z łezką w okuMy Profile

 2. Blogujemyrazem powiedział:

  Bardzo ciekawa zakładka. Można się c z niej wiele nauczyć.

  Pozdrawiamy.
  Tomek, Kacper, Dominik, Mikołaj
  Blogujemyrazem ostatnio opublikował..Dokumenty GoogleMy Profile

 3. zuzula2011 powiedział:

  Bardzo podoba nam się twoja zakładka. Wiemy, że twoją pasją jest piłka nożna. A więc czekamy na dalsze wpisy o sporcie, który uprawiasz. Może więcej obrazków na ten temat? :)
  Pozdrawiamy Ania i Klaudia :D
  zuzula2011 ostatnio opublikował..Więcej o … grafice :) My Profile

 4. agaola powiedział:

  Chociaż nie do końca znam się na sporcie to bardzo dobrze opisujesz swoja pasję Ulka. :D
  Agata
  agaola ostatnio opublikował..Karnawał!My Profile

 5. FART 3a powiedział:

  W naszej klasie kilka osób pływa. Chłopaki grają w piłkę nożną w klubie, Szymon uprawia judo, a Julek karate. Wiktor tańczy. Cała klasa uwielbia dodatkowe zajęcia sportowe. Zdrowo mieć taką pasję. Życzymy sukcesów w sporcie. Pozdrawiamy http:/blogiceo.nq.pl/fart3a/
  FART 3a ostatnio opublikował..Książkowa propozycja na ferieMy Profile

 6. kzka11 powiedział:

  piłka nożna to moja pasja{Fajne fotki}fcb

 7. elchajda powiedział:

  Ja też bardzo lubię grać w piłkę nożną ;) A to niby czemu tylko chłopcy mają grać w piłkę ? Dziewczyny też nieźle grają ;) Ja nie należę do żadnego zespołu, ale od czasu do czasu gram w meczach. Mam taką prośbę, czy mogłabyś pokazać jakieś triki z piłką? Chciałabym się troszkę popisać na wf – fie ;D Bardzo podobają mi się twoje kolaże, zrobione w piZapie, prawda ?

  Pozdrawiam & Zapraszam do mnie:
  http://blogiceo.nq.pl/dobryadres/

 8. Dziewczyny sp6 powiedział:

  Kindze napisałam co ma jeszcze zrobić. Wiem, że ty już masz plan.
  Oliwia
  Dziewczyny sp6 ostatnio opublikował..Wczoraj był dzień kobietMy Profile

 9. Dziewczyny sp6 powiedział:

  Wkrótce może pojawić się jakiś komentarz od szkoły z klasą 2.0 i podać Ci więcej wskazówek do tej pasji. Jeszcze tylko medale. PS. Widać, że najbardziej lubisz grać tą pierwszą :)
  Powodzenia Oliwia
  Dziewczyny sp6 ostatnio opublikował..A komentarze?!My Profile

 10. Dziewczyny sp6 powiedział:

  Widzę, że wywiązałaś się z obietnicy i dodałaś zdjęcia medali. nawet jeden z nich rozpoznałam. Zdobyłaś go na biegu na 800m w zawodach imienia Tadeusza Kazimierskiego. :) Gratuluję zdobycia odznaki! Ps. masz duże osiągnięcia w piłce nożnej i nie tylko.
  Oliwia
  Dziewczyny sp6 ostatnio opublikował..Pizza…My Profile

 11. Weronika H. powiedział:

  Wow , bardzo ładna zakładka i dobre pomysły na grafikę ; ) ! . Gratuluję Ci osiągnięć z piłki nożnej ;) Pewnie będzie ich jeszcze więcej !! :) Powodzenia w dalszych osiągnięciach ! :*

 12. Witam, gratuluję pasji, takiego zaangażowania. Widać, że cieszy Cię to co robisz, a to najważniejsze, by czerpać radość ze swoich zainteresowań. Wspaniale, szczególnie, że sport to zdrowie.
  Życzę dalszych sukcesów, pozdrawiam :)
  dorota.stodolskazso2wejherowo.pl ostatnio opublikował..Odkrywanie zalet Prezi.My Profile

Dodaj komentarz