Narzędzia TIK.

Wył.

Podczas pracy przy projekcie korzystaliśmy z takich narzędzi TIK, jak : komputery, dwa laptopy, projektor i ekran. Korzystaliśmy również z programów Power Point, Paint, Logo Komeniusz i z strony www.sptrzesn.hekko.pl/moodle i tam możecie obejrzeć prace naszej klasy i innych uczniów szkoły. Klucz dostępu to „czytanka”. Bardzo wszystkim polecamy wymienione Narzędzia TIK!

Sposób prezentacji efektów.

Wył.

Nasze prezentacje zostały zaprezentowane za pomącą projektora i ekranu. Projektor rzucał obraz z laptopa :) .

Czego się nauczyłyśmy dzięki pracy nad projektem?

Wył.

Nauczyłyśmy się bardzo dużo, dzięki pracy przy projekcie : jak korzystać z Power Pointa, czyli jak zrobić pokaz slajdów, jak pokierować żółwiem w programie Logo Komeniusz, różnych sztuczek dzięki, którym potrafimy teraz ładniej rysować w programie Paint. Wiemy także teraz, jak fragment książki przeobrazić na komputerze w rysunki. :D

Wnioski.

Wył.

To już dwa lata odkąd pracujemy z blogami i bierzemy udział w programie Szkoła z klasą 2.0 :D . Pora, żeby napisać o tym co zrobiłyśmy lepiej i co się sprawdziło . Co zrobiłyśmy lepiej? Lepiej potrafimy się obsługiwać takimi programami,  jak Paint, Power Paint czy Logo Komeniusz , a także jak korzystać z platformy Moodle. Nauczyłyśmy się nowych opcji w tych programach. Co się sprawdziło? Oczywiście Szkoła z klasą 2.0! Bardzo lubimy prowadzić blogi i wiele nauczyłyśmy się dzięki   Szkole z klasą 2.0. Ładniej rysujemy w Paincie .Kiedyś wo gule  nie wiedziałyśmy, że Power Paint istnieje, a teraz nawet dobrze sobie z nim radzimy :) . Platforma Moodle też się bardzo sprawdziła, a najbardziej lubimy tam dyskutować na forum :D .

Osiągnięcia i trudności.

Wył.

Opiszemy nasze osiągnięcia i trudności podczas działania przy projekcie „Czytam ,bo lubię „. Podczas projektu miło spędzałyśmy czas ,ale także zmagałyśmy się z różnymi przeszkodami(trudnościami) .Tymi trudnościami  m.in. były rysowanie w Paincie, ponieważ malowanie rysunków zajęło nam większość czasu przy projekcie i nie zawsze mogłyśmy się porozumieć ,co ma się znaleźć na obrazku, ale doszłyśmy do porozumienia. Jak sobie z tym poradziłyśmy ?Dyskutowałyśmy o tym i też pani nam podpowiedziała co warto zrobić.Osiągnięciem były dwie prezentacje :D .

Dane

Wiele osób na różnorodnych portalach społecznościowych ujawnia swoje dane czyli nazwisko,datę urodzenia,adres zamieszkania,numer telefonu ,a czasami dla nas jest niebezpieczne nawet podanie e-mailu czy numeru GG. Gdy się z kimś zaprzyjaźnimy nie wiadomo czy osoba ,z którą rozmawiamy ma rzeczywiście np.12 lat czy 49 .Nie warto podawać swoich danych ,więc o tym pamiętajmy ;D.

Dzień Dziecka w naszej szkole :)

Wył.

W naszej szkole na początku klasy 4-6 śpiewały różne piosenki ,czyli karaoke :) .Później był pokaz mody ,w którym dziewczyny prezentowały swoje przebrania(jak kilka wpisów wcześniej napisałyśmy, musieliśmy się przebrać).Potem klasy 4-6 grały w dwa ognie. A przed Dniem Dziecka (czwartek) wszyscy uczniowie szkoły dostali lody :D .Zabawa była niesamowita.

Zbliża się koniec roku

Wył.

Zbliża się koniec roku szkolnego a również z nim wakacje . Jesteśmy ciekawi jakie przedstawienie wymyśli szósta klasa .Na razie nie chcą nam zdradzić ,ale  mówią ,że będzie bardzo fajne i śmieszne. Ciekawe czy dotrzymają słowa ;) .Na pewno tak ;)

Test kompetencji

Wył.

Jak co roku szóstoklasiści pisali test kompetencji .Szóstoklasiści z naszej szkoły byli najlepsi w gminie ,co nas bardzo cieszy;).Za rok również my będziemy podchodzi do tego egzaminu i mamy nadzieję,że pójdzie nam jak najlepiej ;) .

Przebrania

Wył.

W naszej szkole na Dzień Dziecka musimy się przebrać ze jakąś postać z bajki,książki,filmu itp. Siostra Wiktorii-Ewelina ,która chodzi do 6 klasy przebrała się za zombie .Ma na sobie podartą koszule,czarne spodnie i twarz pomalowaną na biało specjalną farbą .Mamy nadzieję,że się nikt jej nie przestraszy ;) .

css.php