szóstaki

Co dalej?

Szkolny Festiwal Nauki za nami i rok szkolny za nami. A teraz wakacje, cudownie gorące i beztroskie. Co będzie  przyszłym roku? Gimnazjum z pewnością i może dalsza edycja Szkoły z klasą 2.0. Bardzo byśmy chcieli. Tymczasem pozdrawiamy blogowiczów z upalnego Podkarpacia.

10 lipca 2012 autor: weronikaszelest | Komentowanie nie jest możliwe

Szkolny Festiwal Nauki

4 czerwca , na świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Festiwal Nauki. Prezentowały się na nim wszystkie grupy, które brały udział w programie ” Szkoła z klasą 2.0″. Byli to uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. My reprezentowałyśmy naszą grupę. Najpierw jednak głos zabrała pani koordynator. Powitała wszystkich i podsumowała naszą pracę w I semestrze. Powiedziała o debatach klasowych i szkolnej, o kodeksie, o naszych lekcjach z TIK. Następnie poprosiła reprezentant,ów grup o sprawozdanie z realizacji projektów. My mówiłyśmy o naszej e-gazetce ” Jadwiżanka”. Opowiedziałyśmy skąd wziął się pomysł, jak zarejestrowaliśmy się na Junior Media, jak spotykaliśmy się po lekcjach i czego dotyczyły spotkania i wreszcie zaprezentowałyśmy nasze czasopismo. W tym celu pokazałyśmy stronę internetową szkoły, na której jest nasza zakładka. Spotkanie podsumowała pani koordynator, a pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za wytrwałą i owocną pracę. Życzyła nam też dalszych sukcesów.

  

10 czerwca 2012 autor: weronikaszelest | Komentowanie nie jest możliwe

Prezi

Nasze aktualne prezi.redagujemy e-gazetkę ” Jadwiżanka”

3 czerwca 2012 autor: weronikaszelest | Komentarzy: 2 »

Wszystko co dobre, szybko się kończy

Niestety zbliżamy się ku końcowi naszych zmagań w Szkole z klasa 2.0. Wiele w tym czasie wydarzyło się. W I semestrze ułożyliśmy swój Kodeks, pracowaliśmy ucząc innych, a teraz zrealizowaliśmy projekt ” Redagujemy e-gazetkę JADWIŻANKA”.  Spotykaliśmy się codziennie w szkole, a w miarę potrzeb i poza nią. Dyskutowaliśmy nad naszymi artykułami, zdjęciami do gazetki, w ogóle nad jej wyglądem. Cały czas pomagał nam w tym Internet i nasza pani koordynatorka. Podsuwała nam nowe pomysły, prosiła byśmy często zaglądali na główny blog programu i czytali o nowościach w TIK. Ostatnio pokazała nam wpis reklamujący portal World Wonders Project. Obiecaliśmy , że przejrzymy go i podyskutujemy o możliwościach jego wykorzystania. W czasie realizacji zadań naszego projektu zarejestrowaliśmy się na portalu Junior Media i tutaj tworzymy nasze czasopismo. Piszemy o wszystkim: o tym co nowego w szkole, we wsi i w TIK. Uczestniczyliśmy w warsztatach dziennikarskich, które zorganizowała nasza pani koordynatorka i jednocześnie polonistka. Nauczyliśmy się pisać artykuły, notatki prasowe, wywiady. Naszym osiągnięciem jest już trzeci numer ” Jadwiżanki” i CERTYFIKAT JUNIOR MEDIA. Trudności jako takich nie było. Cały czas wspierała nas pani i nauczyciele informatycy, pani dyrektor. Nauczyliśmy się współpracy, systematyczności i obowiązkowości. Trzeba było się wywiązywać z ustalonych terminów. Korzystaliśmy z wielu narzędzi TIK. Z tablicy interaktywnej, rzutnika, laptopa, Internetu. Wykorzystywaliśmy do swoich prac Word, Power Point, Paint i nowo poznany prezi. Polecamy ten program, bo jest łatwo go obsługiwać, a może być fajnym narzędziem do robienia np. prac domowych, powtórek. Szkolny Festiwal Nauki przed nami ( 4 czerwca). Na świetlicy szkolnej przedstawimy naszą pracę całej społeczności szkolnej. Trzymajcie za nas kciuki.

3 czerwca 2012 autor: weronikaszelest | Komentowanie nie jest możliwe

Wycieczka do Nowin Rzeszowskich

25 maja byliśmy na fajnej wycieczce. Był to jeden z zaplanowanych przez nas elementów naszego projektu. Nowiny Rzeszowskie to profesjonalna gazeta naszego regionu, Podkarpacia. Chcieliśmy zwiedzić miejsce pracy dziennikarzy i dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje znane wszystkim czasopismo. Okazało się, ze do redagowania gazety nie potrzeba wielu pomieszczeń. Redakcja gazety znajduje się na niewielu metrach kwadratowych, ale potrzebuje dziennikarzy, fotoreporterów, sekretariat itp. Bardzo sympatyczna pani oprowadziła nas po redakcji, opowiedziała o zadaniach dziennikarzy, mogliśmy porozmawiać z panem, który zajmuje się robieniem zdjęć i ich obróbką na potrzeby gazety. Nie wiedzieliśmy natomiast, że dziennikarze pracują też w niedzielę, by na poniedziałek rano w kioskach i sklepach pojawił się najświeższy numer gazety. Drugim elementem naszej wycieczki była Telewizja Polska. To też miejsce gdzie wykorzystuje się nowocześnie TIK. Tutaj mogliśmy wejść do reżyserki i dowiedzieć się kto pracuje nad realizacją programu telewizyjnego, byliśmy w sali, gdzie pracuje prezenter i mogliśmy usiąść za jego pięknym stołem. Nasz kolega Szymek mógł też pokamerować troszeczkę. Zwiedziliśmy archiwum i obejrzeliśmy film ” Podkarpackie skarby”.

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 maja 2012 autor: weronikaszelest | Komentarzy: 2 »

Nasza prezentacja

Przygotowujemy się do Szkolnego Festiwalu Nauki i zrobiliśmy krótką prezentację w prezi o naszym projekcie.Jadwiżanka

24 maja 2012 autor: weronikaszelest | Komentowanie nie jest możliwe

Finiszujemy

Nasz projekt właściwie dobiega końca. Gazetka zredagowana, a my mamy wciąż niedosyt. Lubimy te nasze spotkania, dyskusje, pisanie. W piątek jedziemy na zaległą wycieczkę do Nowin Rzeszowskich. Spotkamy sie tam z redaktorem naczelnym, panem Sową. Nie możemy się doczekać, a Nowiny to jedna z bardziej prestiżowych gazet w naszym regionie. Natomiast 1 czerwca mamy Szkolny Festiwal Nauki. Co to będzie?

22 maja 2012 autor: weronikaszelest | Komentowanie nie jest możliwe

Zmiany na lepsze

Chciałyśmy Wam powiedzieć, że w naszej szkole zaszło w ostatnim czasie wiele zmian, na lepsze. A to dzięki programowi ” szkoła z klasą 2.0″. Dlaczego? Teraz częściej niż dotychczas korzystamy z TIK i to w każdej możliwej sytuacji. Na lekcjach pracujemy przy komputerach, używamy tablicy interaktywnej i rzutnika. Sami też eksperymentujemy z różnymi programami. By powtórzyć wiadomości z części mowy, pani poleciła nam Prezi. Mieliśmy wykonać prezentację. Teraz redagujemy gazetkę internetową na Junior Media i świetnie nam to idzie.  Tablica interaktywna zaś uatrakcyjnia nasze lekcje z polskiego i nie tylko. Ponadto na stronie szkoły mamy czat i możemy rozmawiać ze sobą, ale i też z panią od np. j.polskiego, która w określonych godzinach czuwa przy komputerze, by odpowiedzieć na nasze pytania. Możemy też wykorzystywać do tego e-maile. A co u Was zmieniło TIK? Piszcie.

9 maja 2012 autor: weronikaszelest | 1 komentarz »

Warsztaty dziennikarskie

Dzisiaj odbyły się warsztaty dziennikarskie. Pani Zofia Wojnowska przekonywała nas, że przy odrobinie starań napiszemy ciekawe teksty, które trafią do gazetki szkolnej. Nasza przygoda z gazetką internetową zaczyna więc nabierać rumieńców. Dzisiaj dostaliśmy słowniczek dziennikarski i schemat makiet do gazety. Dowiedzieliśmy się co to jest apla, kolumna, layout, lid, łam winieta, pagina, szpalta itp.  Wiemy już też co to jest notatka prasowa. Więcej przed nami.

24 kwietnia 2012 autor: weronikaszelest | Komentarzy: 2 »

Spotkanie redakcji

Za nami kolejne spotkanie redakcji gazetki. Gromadzimy materiały do kolejnego numeru, bo nasza gazetka ukazała się!!!!! Czytajcie na http://www.szkoladydnia.republika.pl/ w zakładce szkoła z klasą lub szukajcie nas na http://press.juniormedia.pl/paper/newspapers/thumb/

14 kwietnia 2012 autor: weronikaszelest | Komentarzy: 3 »
css.php