Szkolny Festiwal Projektów


Projekt  „Jedz owoce i warzywa” został  w pełni zrealizowany. Uczestniczyła w nim klasa 0a i II c. Wszyscy aktywnie i chętnie uczestniczyli w zaplanowanych formach zajęć. Każdy uczeń samodzielnie zbierał informacje o zaletach warzyw i owoców w wyniku czego powstał album, który można było obejrzeć na Festiwalu oraz na prezentacji multimedialnej. Uczniowie ułożyli też dużo zagadek tematycznych, rymowanek a nawet krótkich wierszy oraz wykonali kilka plakatów. Klasy przygotowywała  scenografię i inscenizację baśni „O witaminkach zawartych w owocach i warzywach” . Główną  postacią baśni jest Baba Jaga, która ma dom nie z piernika lecz z owoców i warzyw. Zachęca też dzieci  do picia soków, spożywania owoców surowych oraz suszonych. W zespołach grupowych uczniowie opracowali Kodeks Żywienia.

Jak realizuje projekt klasa IIIa

Wył.

Realizując projekt w klasie nagrywaliśmy się do kamery. W domu musieliśmy zrobić prezentacje o sobie. jedni robili zdjęcia, drudzy rysowali w programie Paint, a jeszcze inni nagrywali się. Była fajna zabawa ale nie było łatwo. Przynieśliśmy nasze   prace nagrane na USB do pani. Film z nagraniami  pani podaruje nam na koniec roku szkolnego. Polecam, pomysł godny naśladowania, a jaka pamiątka!!

Tomek kl IIIa

 

Cześć

W naszej klasie wszystkie dzieci miały przygotować prezentację. Składała się ona z dwóch części. Najpierw była prezentacja ustna. W domu przygotowałem na kartce najważniejsze informacje dotyczące mnie: jak się nazywam, jakie jest moje hobby, co lubię. Potem w szkole nasza pani nagrywała te wypowiedzi na komputer. Trochę się obawiałem jak wypadnę i czy się nie pomylę, ale było fajnie, a nawet jakbym się pomylił to mogłem to jeszcze raz powtórzyć .. Druga część prezentacji polegała na przygotowaniu w domu krótkiego filmu lub zdjęć, a dotyczyła moich zainteresowań. To była dopiero fajna zabawa. Pomagał mi tata. Cały czas śmialiśmy się a szczególnie, gdy oglądaliśmy zdjęcia , które przedstawiały różne zabawne pozy. Ogólnie bardzo podobała mi się taka „praca domowa” . Mile ją wspominam i myślę, że kiedyś gdy będę oglądać całą prezentacje moją, moich kolegów i koleżanek przypomnę sobie radosne chwile, które spędziłem gdy byłem uczniem i chodziłem do trzeciej klasy.

Kacper kl IIIa

W przygotowaniach do projektu:)


Cześć!

Cała klasą układaliśmy rymowanki o warzywach i owocach. Były one  bardzo ciekawe. mnie najbardziej podobała się Gabrysi R.

” Dzieci wiedzą że słodycze nam witamin nie dają, dlatego jak zajączki marchewki zjadają”

 

Każdy z nas starał się samodzielnie układać zagadki. niektórzy ułożyli nawet trzy, cztery. Później  wymienialiśmy się nimi i czytaliśmy. Oto niektóre z nich: ” W ziemi smacznie sobie spała, a gdy mnie wykopali to w worku leżałam .Lubią mnie dzieci i dorośli , bo do obiadu jestem doskonała”

Malowaliśmy również domek Baby Jagi. Pani przygotowała dla nas wzory warzyw  a my je kolorowaliśmy. Następnie przypinaliśmy je do przygotowanego domku. Teraz domek Baby Jagi wygląda pięknie. Oto nasza wspólna praca…( zobaczcie na zdjęciach:)

Gabi z kalsy II c

                                               

Klasa Ia

Nasza klasa też bierze udział w projekcie Szkoła z klasą 2.0. Razem z naszą panią szukaliśmy śladów wiosny i obserwowaliśmy pogodę. Potem za pomocą znaczków zrobiliśmy kolorowy kalendarz pogody. Możecie zobaczyć go na zdjęciu. W następnym blogu pokażemy Wam zdjęcia z naszej wiosennej wycieczki.

klasa Ia

JAK WYGLĄDAJĄ PRZYGOTOWANIA DO LEKCJI Z WYKORZYSTANIEM TIK

Program TIK jest  bardzo przydatny w codziennej nauce. Przede wszystkim trzeba odnaleźć  informacje w internecie lub książce. należy korzystać z zaufanych stron np. Wikipedii oraz stron związanych z danym tematem.  uczniowie nie powinni klikać w podejrzane reklamy, które mogą zawierać niebezpieczne treści. nie powinien też „ściągać ” ani kopiować nielegalnych plików  typu: filmy, muzyka,zdjęcia itp., gdyż są one objęte prawami autorskimi.

                                                                                                                      Jakub T.

Klasa Ib – przygotowania do projektu


Chcemy się z Wami podzielić informacjami na temat realizacji projektu. Najpierw założyliśmy w klasie „ogródek”, w którym rośnie cebula, rzeżucha, szczypiorek i pietruszka . Te nowalijki wykorzystamy podczas robienia kanapek. Mamy nadzieję, że oprócz witamin dostarczą nam wrażeń estetycznych i smakowych.

W ramach projektu zaliczyliśmy też wyprawę w celu poszukiwania pierwszych oznak wiosny. „Uzbrojeni” w aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, szkła powiększające i lornetkę znaleźliśmy to, czego szukaliśmy. Będziecie mogli wkrótce zobaczyć to na zdjęciach. Do następnego spotkania. Cześć!

Wesołego Alleluja !

Wył.

 Serdeczne życzenia 

zdrowych pogodnych i spędzonych radośnie 

w prawdziwie wiosennym nastroju

Świąt Wielkanocnych

oraz smacznego jajka i pogody ducha  składa

Wesoła zerówka  :)

 

Przygotowania do Projektu

Wył.

Wszystkie dzieciaki z oddziału przedszkolnego bardzo chętnie przygotowują się do nowego zadania jakim będzie projekt pt.” Jedz owoce i warzywa”  z wykorzystaniem oczywiście narzędzi Tik. Mamy nadzieję, że nowe wyzwanie przyniesie wiele ciekawych pomysłów, Tikowych pomysłów :)  Nasze  początki  przygotowań można zaobserwować na zdjęciach  .

pozdrawiamy dzieciaki z kl 0 „A” czyli wesoła zerówka

 

Klasa1b

To my- Sara,Marzenka i Nikola z klasy I b. Chcemy się pochwalić, że do tej pory pracowałyśmy nad zadaniami TIK. Teraz będziemy razem z koleżankami i kolegami realizować projekt „Wiosna- zmiany zachodzące w przyrodzie”. Ale o tym Wam napiszemy później. Cześć.Do następnego spotkania.

Tikowy Dzień Babci i Dziadka- czyli uczymy naszych dziadków TIK

W naszej szkole  Dni Babci i Dziadka nie przypominały zwykłych uroczystości.   W tym dniu oprócz laurek i Koncertów Życzeń  nasze babcie i dziadki zostali zaproszeni do pracowni komputerowej . Wspólnie   z  wnuczętami czyli nami uczniami klasy II c pracowali na komputerach . Musze sprostować, że była to  przyjemna zabawa   w programie Paint. Razem próbowaliśmy  naszych umiejętności komputerowych przy malowaniu kwiatów i laurek dla solenizantów. Była to świetna zabawa    i nauka dla naszych babć i dziadków jak i dla nas  uczniów, którzy musieli się na chwilkę wcielić w rolę nauczyciela.

css.php