Rzecz o demokracji

1 2 3 4 5Przyszedł czas na rozpoczęcie naszego bloga. Mam lekki stres, bo temat o którym chcę dziś napisać jest ważny. W naszym Gimnazjum, jak co roku odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Piątek 23.09. był dniem głosowania na jedną spośród trzech kandydatek. W ten sposób, zgodnie z zasadą większościową, wybraliśmy uczennicę klasy III b – Wiktorię Lesiak, na przewodniczącą. W wypełnianiu obowiązków pomagać jej będą: Nikola Defińska z klasy II b, jako wiceprzewodnicząca oraz uczennica klasy III a – Klaudia Leśniewska w roli sekretarza. Należy przypomnieć, że kandydatura nie jest narzucana z góry i każdy, kto uczęszcza do naszej szkoły posiada bierne prawo wyborcze. Uważam, że dziewczyny z pewnością będą inspirować nas i realizować z nami pomysły z kampanii. Na dalsze działania czekamy z ogromną niecierpliwością !

Gratulujemy naszym koleżankom, które wzięły na siebie tak wielki obowiązek, jakim jest organizacja życia szkolnego. Bycie społecznikiem to wielki obowiązek, ale i ogromna satysfakcja, zwłaszcza jak uda się wiele dobrego dla innych zrobić.

Jakub Waprzko

One thought on “Rzecz o demokracji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge