Koncert charytatywny dla Nikodema

4 grudnia 2016r., po raz czwarty odbył się koncert charytatywny. To jego przygotowaniem żyła szkoła od początku października. Wydarzenie organizowane było w ramach Ogólnopolskiej Kampanii POSTAW NA RODZINĘ i tym samym realizowało ideę wolontariatu w naszej szkole. W tym roku graliśmy dla naszego małego mieszkańca gminy – Nikodema chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Do walki z chorobą potrzebuje On wielu kosztownych sprzętów, poza tym chłopiec musi być też codziennie rehabilitowany, by nie przegrać wali z chorobą. Zabiegi rehabilitacyjne refundowane tak jak i sprzęt tylko w niewielkiej części, nietrudno zatem się dziwić, że wsparcie rodziców chłopca była bardzo potrzebna.

Tegoroczny koncert przygotowywany był od początku października. Wszystko zaczęło się od przygotowania  ozdób na kiermasz świąteczny, potem kartki świąteczne. Do współpracy na rzecz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji włączył się Parafialny Zespół CARITAS, przygotowując stroiki świąteczne, dzieci  ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Kalinie, wykonując ozdoby świąteczne różnymi technikami oraz pracownicy Urzędu Miasta z burmistrzem Rzgowa na czele, którzy przekazali zebrane w urzędzie pieniążki dla chłopca. Podczas koncertu słuchaliśmy wielu ciekawych aranżacji kolęd, piosenek i pastorałek w wykonaniu min.  zespołu wokalnego z XXI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, zespołu gitarowego ze Rzgowa, grupy wokalnej Sempre Cantare ze Rzgowa. Był tez czas na rozważania o Bożym Narodzeniu, które przygotowała młodzież naszej szkoły i cudowna dobranocka dla dzieci pt. „Gwiazdka w Leśnej Akademii”. Podczas koncertu można było zobaczyć wystawę  prac plastycznych z Pracowni Plastycznej GOK-u i wystawę fotograficzną koła fotograficznego naszej szkoły. Do tego pyszne ciasta, kawa i herbata w eko-kawiarence z artykułami Fair Trade. Mieszkańcy naszej gminy swoją obecnością i hojnością pokazali, że są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka.  Mamy nadzieję, że ponownie okażą  wielkie serce dla naszego ucznia, któremu kilka dni temu spalił się dom. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami pomożemy stanąć koledze i jego tacie na nogi tak szybko jak jest to możliwe…..

Wiecej na:

https://www.facebook.com/pg/gimnazjumwrzgowie/photos/?tab=album&album_id=1545052608845540

Beata Ways2a 3 12b 13 16 21 29 48 65 75 76 77

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge