„Razem zmieniamy Internet na lepsze!”

Pierwszy semestr za nami.

1Wszystkie dyplomy już dawno  rozdane. Najlepsi zostali nagrodzeni, a my w lesie bo nie zdążyliśmy o tym napisać. Mamy pełne ręce roboty.

3 95 2410 11 12 13Jeszcze nie umilkły cudowne dźwięki koncertu charytatywnego, a już przygotowania do kolejnej kampanii – tym razem poświęconej  Internetowi. Realizacja kampanii pod hasłem: „Razem zmieniamy Internet na lepsze!” zaczęła się od początku grudnia wyborem materiałów do realizacji na lekcjach, następnie opracowaniem terminów działań   i przydziału zadań dla klas. Konkretna praca tydzień po tygodniu i niestety za mało czasu. Niektórzy powiedzą, że  hasło tegorocznej edycji to pustosłowie, bo przeciecz nie ma szans by Internet zmienił się na lepsze. Oczywiście,   jeden dzień nic nie zmieni, ale jeśli każdy człowiek codziennie zrobi choć mały krok, to po niedługim czasie będzie można zobaczyć efekty.

U nas finał kampanii jak co roku odbył się w ostatki.  Planowaliśmy, akcent taneczny, ale tak się nie stało z powodu  choroby sporej części grupy tanecznej. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Podkreśliliśmy  potencjał Internetu w inny sposób -poprzez piosenkę pt. „Chroń dziecko w sieci”. Reakcja była bomba, a zaskoczenie maksymalne. I bardzo dobrze!  takie samo zaskoczenie było, przy propozycjach klas, co można zrobić by Internet był lepszy. Okazuje się że sporo. Jak co roku przyjrzeliśmy się wynikom szkolnej  ankiety. Wszystko po to, by  zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego środowiska on-line.

Musimy pamiętać, by kontrolować sposób surfowania po necie, musimy dbać o to co publikujemy, jak mówimy- by pozostawione ślady cyfrowe,  w przyszłości nie dawały powodów do wstydu. Powinniśmy bardziej korzystać z dobrodziejstw encyklopedii,         e- booków, narzędzi, by czynić Internet lepszym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

One thought on “„Razem zmieniamy Internet na lepsze!”

  1. Życzymy powodzenia w czasie nadchodzącej kampanii. Nie możemy się doczekać relacji z Ostatków.
    Pozdrawiamy, CEO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge