Cyfrowobezpieczni

SONY DSC SONY DSC SONY DSCWspółczesna szkoła ma wiele zadań do realizacji. Jedną z ważnych powinności jest kształcenie umiejętności korzystania z najnowszych informacji i wiedzy za pomocą nowych technologii. Technologia  informacyjna towarzyszy nam wszędzie i czy nam się to podoba czy nie, nie uciekniemy od niej.

Szkoła ma sporo do zrobienia w tej mierze, bo o ile młodzież na bieżąco jest w kwestiach nowinek sprzętowych, o tyle zdecydowanie gorzej jest z selekcją, przetwarzaniem i wartościowaniem znalezionych informacji. Dlatego udział w projekcie „cyfrowobezpieczni”.

W akcji tej chodziło o podjęcie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zasad bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych wśród nauczycieli, uczniów  i  ich rodziców, a także rozwój potrzebnych do tego kompetencji.

 Z ciekawych wydarzeń na terenie szkoły promujących bezpieczne korzystanie z Internetu należy wymienić imprezę ostatkową pt. „cyfrowo bezpieczni w ostatki”, gdzie zastanawialiśmy się co możemy zrobić by Internet był lepszy. Następnie szereg lekcji dla młodzieży w pierwszym i drugim semestrze z szerokim spektrum edukacji medialnej,  potem szkolenie z edukatorem rady pedagogicznej, rodziców              i uczniów. I tutaj realizacja zagadnień z zakresu ochrony danych osobowych, przestrzeganie praw autorskich, ergonomii korzystania z komputera, reklamy w Internecie, cyberprzemoc, bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi, ochrona własnej prywatności, bezpieczne wyszukiwanie informacji w sieci, bezpieczne logowanie, wiarygodność informacji w sieci, treści szkodliwe, kreowanie wizerunku  w Internecie        i inne.

Dzięki udziałowi w tym projekcie zyskaliśmy ogromną wiedzę na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu, a nasi nauczyciele zdobyli dodatkowa wiedzę i nowe umiejętności na kursach.

IF IF IF IMG_0002 IMG_0006 IMG_0010 IMG_0015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge