Klasa 2H WYGRAŁA !!! Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Klas I i II

 

W środę w ramach zadania do wyboru programu „WF z klasą” odbył się

Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Klas I i II.

 

W turnieju wzięło 11 klas pierwszych i drugich. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym (zwycięzca kwalifikuje się do dalszych gier).

Po rozegraniu pierwszej i drugiej rundy zawodów, wygrane drużyny z klas Ii, II h, IIg+Ia, Ib przystąpiły do meczów półfinałowych.

 

W pierwszym półfinale klasa I i  uległa klasie II h 0:2 (12:15, 12:15)

Natomiast w drugim półfinale połączone siły klas IIg+Ia pokonały klasę Ib 2:1 (15:7, 13:15, 8:3)

 

Finał zapowiadał się bardzo ciekawie. Emocji nie zabrakło, ale wszystko odbyło się w atmosferze fair-play.

Klasa II h po wyrównanej grze pokonała drużynę IIg+Ia  2:1 w setach (10:15, 15:13, 9:7)

 

Oto skład zwycięskiej drużyny z klasy II h

Wilgos Aleksandra

Adamczuk Joanna

Onyszczuk Martyna

Mazur Patrycja

Olech Tomasz

Chwiejczak Bernard

Kołtun Paweł

Kilian Paweł

 

Najlepszą zawodniczką turnieju została Monika Sarzyńska z klasy I i ,

a najlepszym zawodnikiem został Damian Koss z klasy Ia.

 

 

1 miejsce: KLASA IIh

2 miejsce: KLASA IIg+Ia

3 miejsce: KLASA Ii

 

Gratulujemy!!!

 

 

Dziękujemy wszystkim za udział i sportową postawę.

 

Specjalne podziękowania dla Magdy Kuczyńskiej i Pauliny Brzozowskiej z klasy IIj za pomoc w przygotowaniu tabel turniejowych :)

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

 

 

Drugie miejsce naszych piłkarzy! IV Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Technikum „Lider”

Dnia 9 grudnia w hali sportowej OSiR w Zamościu odbył się „IV Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Technikum „Lider”.

W zawodach udział wzięło sześć zespołów z zamojskich szkół ponadgimnazjalnych.

 

Po meczach grupowych rozegrano półfinały:

pierwszy półfinał   LO „LIDER” – LO CSM (Mundurówka)  5:0
drugi półfinał          I LO Zamość– ZSP 1 (Ekonomik)    3:0

W meczach o miejsca:
5 – 6     II LO Zamość wygrało 6:2 z  Technikum „LIDER”
3 – 4    ZSP 1 wygrał 5:0 z  LO CSM

W finale, po  zaciętym i emocjonującym  meczu
LO ”LIDER” wygrało  z   I LO Zamość  1:0.

 

Drużyna chłopców:

Bartosz Cisek, Radosław Rogowski, Tomasz Welcz, Kamil Mroczek, Michał Skóra, Marcin Żołniak, Kendzia Marek, Dawid Nabłonek, Tomasz Olech, Kamil Orzechowski, Maciej Bieliński, Paweł Banachewicz, Krystian Popielec

Opiekunem drużyny chłopców był p. Piotr Maliszewski

Rywalizacja odbywała się w sportowej atmosferze. Był to widowiskowy turniej. Strzelono w nim aż 39 bramek!

 

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: LO ”LIDER”
II miejsce:  I LO Zamość
III miejsce: ZSP 1

 

Gratulujemy!!!

Katedra WF

 

ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!! Międzyklasowy Turniej Siatkówki Mieszanej Dziewcząt i Chłopców Klas I i II

 

 

Realizując program „W-F z klasą” katedra WF I LO organizuje 

Międzyklasowy Turniej Siatkówki Mieszanej Dziewcząt i Chłopców Klas I i II.

Turniej rozegrany zostanie 11.12.2013 (środa) po 5-ciu godzinach lekcyjnych

w DUŻEJ HALI OSiR.

 

 

Regulamin turnieju.

- Turniej rozgrywany będzie w hali sportowej OSiR, mecze rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach siatkarskich o wymiarach 18x9m.

- System rozgrywek: pucharowy (zwycięzca kwalifikuje się do dalszych gier).
- Reprezentacje klas składają się z minimum 3 dziewcząt i maximum 3 chłopców (6 osobowe składy) + 2 rezerwowych.
- Drużyna musi posiadać kierownika (kapitana) drużyny, który jest jej reprezentantem
w sprawach organizacyjnych.
- Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów do 15 punktów, trzeci set (tie-break) do 8 punktów.
- Mecze rozgrywane będą według przepisów PZPS.

- W trakcie trwania rozgrywek obowiązuje zasada „fair-play”.

 

 

Klasy, które chcą wziąć udział w Turnieju składają pisemne zgłoszenie swojego zespołu

do dnia 09.12.2013 (poniedziałek) do p. Tomaszewskiego lub do swojego nauczyciela w-f.

Losowanie drużyn odbędzie się 10.12.2013 (wtorek) w pokoju w-f

na długiej przerwie godz: 10.35.

Na losowanie zapraszamy kapitanów drużyn.

 

Zapraszamy wszystkie klasy I i II !!!

Katedra WF

 

Regulamin – Międzyklasowy Turniej Siatkówki Mieszanej dziewcząt i chłopców klas I i II

V Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Technikum „Lider” – 25.11.2013

W dniu 25.11.2013r. reprezentacja dziewcząt I LO brała udział w V TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA TECHNIKUM „LIDER” w Zamościu.

Na zaproszenie gospodarzy do turnieju stawiły się zespoły z takich szkół jak: ZSP nr 1 „Ekonomik” , ZSP nr 4  „Budowlanka” , I Liceum Ogólnokształcące , II Liceum Ogólnokształcące , Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych i gospodarze „LIDER”.

 

Zespoły były podzielone na dwie grupy. Po meczach grupowych rozegrano mecze:

– I półfinał  „LIDER” – „Ekonomik” 1:0;
– II półfinał  II LO – I LO 2:0;
– o 5 miejsce  „Budowlanka” wygrała z „Mundurówką” 2:1 w karnych (w meczu 0:0);
 – o 3 miejsce  I LO wygrało z „Ekonomikiem” 1:0

- FINAŁ  II LO  - „LIDER”  2:0

 

Pierwsze miejsce zajęły uczennice z II LO Zamość pokonując w finale drużynę z „Lidera”.

Na III miejscu uplasował się nasz zespół I LO pokonując uczennice z ZSP nr 1 (1:0).

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

 

Szkołę reprezentowały następujące zawodniczki:

Izabela Sołtys
Wiktoria Prus
Aleksandra Wilgos
Monika Ostapińska
Klaudia Małek
Klaudia Mazur
Izabela Kulik
Wioletta Szykuła 
Paulina Jamroż 
Katarzyna Lisowska

Opiekun: p. Piotr Maliszewski 

 

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: II LO
II miejsce: Lider
III miejsce: I LO

 

Grarulujemy!!!

Katedra WF

 

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt Klas II

Zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt Klas II,

których organizatorem była p. Grażyna Mandziuk.

Były to coroczne rozgrywki szkolne rozgrywane systemem pucharowym, w których udział wzięło

9 reprezentacji klas II.

Po rywalizacji w pierwszej i drugiej rundzie, półfinałach i finałach, 3 najlepsze drużyny zajęły następujące miejsca:

Miejsce I – KLASA 2H

Miejsce II – KLASA 2C

Miejsce III – KLASA 2G

Wszystkim drużynom gratulujemy sportowej postawy.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Sukcesy naszych pływaków!!! – 25.11.2013

25 listopada 2013 roku na Krytej Pływalni „Osir” w Zamościu odbyły się Pływackie Zawody Rejonowe Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.
Nasi uczniowie spisali się znakomicie.
Zarówno drużyny dziewcząt jak i chłopów zajęły drugie miejsca w sztafetach 10×25 metrów i awansowały na zawody wojewódzkie.

Drużyna chłopców: opiekun p.Maciej Kokoszka
czas: 2:21,00

Michał Brzuś
Kolaja Jakub
Łabus Maciej
Wierzański Patryk
Piotrowski Jakub
Leńczuk Dominik
Górnik Paweł
Gadecki Beniamin
Soboń Jakub
Popielec Krystian
Czerwieniec Tomasz
Jękot Rafał
Walicki Maciej

Drużyna dziewcząt: opiekun p.Agata Kucharska
czas: 2:55,41

Konarzewska Aleksandra Id
Janowska Anna 3g
Świst Justyna 2i
Martyniuk Weronika 3b
Pogudz Ewa 3b
Smoter Iza 1a
Cieplicka Patrycja 1a
Łapa Klaudia 2j
Molas Sylwia 1i
Mogielnicka Daria 2h

W konkurencjach indywidualnych wystartowali:

Michał Brzuś 2a – 50m. styl dowolny – I miejsce w zawodach miejskich i rejonowych.

Daria Mogielnicka 2h – 50m. styl dowolny – II miejsce w zawodach miejskich, III miejsce w zawodach rejonowych.

Daria i Michał także awansowali na zawody wojewódzkie.

Zawody wojewódzkie zaplanowane są na 11 grudnia 2013r. w Zamościu.

Gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

                                                                                                               Nauczyciele wychowania fizycznego