Trzecie miejsce chłopców w Tenisie Stołowym Drużynowym – 15.02.2018

Dnia 15 lutego br. w ZSP nr 2 w Hrubieszowie została rozegrana licealiada rejonowa w Tenisie Stołowym drużynowym.

Reprezentacja chłopców I LO do zawodów rejonowych awansowała z pierwszego miejsca.

Drużyna I LO w składzie: Wiktor Banach (3E), Jakub Buczak (1H), Szymon Kowalczyk (1A) po zaciętej rywalizacji z innymi szkołami zajęła 3 miejsce.

opiekun – p. Emil Rafalski

 

 

Gratulujemy!

Nauczyciele wychowania fizycznego

20180215_110535 20180215_125810

Wygrana Naszych Chłopców! – Miejska Licealiada w Tenisie Stołowym Drużynowym dziewcząt i chłopców – 23.01.2018

Dnia 23 stycznia 2018 roku odbyła się Licealiada w Tenisie Stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców na szczeblu miejskim.

Reprezentacja I LO dziewcząt w składzie: Anna Franczak (1G), Paulina Wyłupek (2I), Monika Szałańska (2E)  i chłopców: Wiktor Banach (3E), Jakub Buczak (1H), Szymon Kowalczyk (1A) pod opieką p.Emila Rafalskiego wzięła udział w zawodach, które zostały rozegrane w ZSP 3 w Zamościu.

Po zaciętej rywalizacji z innymi szkołami średnimi nasze dziewczyny zajęły 3 miejsce, natomiast chłopcy uzyskali 1 miejsce, zdobywając przy tym awans na zawody rejonowe.

Zawody rejonowe zaplanowane są na 15 lutego w Hrubieszowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Nauczyciele wychowania fizycznego

20180123_113256 20180123_113620 20180123_114343

Koszykówka – Turniej o Puchar Dyrektora III LO w Zamościu – 15.01.2018

Dnia 15 stycznia 2018 roku odbył się Turniej o Puchar Dyrektora III LO w Zamościu.

Nasze dziewczyny w składzie:

Diana Siemko, Zuzanna Podolak, Marta Otłowska, Kasia Hawrylak, Natalia Wojciechowska, Izabela Opoka, Izabela Chadaj, Wiktoria Koniec, Stella Zając, Julia Poździk zdobyły 3 miejsce.

Opiekunem drużyny jest p.Piotr Maliszewski

Koszykarki już 21.03.2018r. będą mogły poprawiać swoje miejsce w Licealiadzie Zamojskiej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym turnieju.

Nauczyciele wychowania fizycznego

dav dav dav

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkolnego Związku Sportowego w Zamościu za rok szkolny 2016/2017

We wtorek, 17 października w Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu odbyła się gala podsumowująca Współzawodnictwo Sportowe Szkół Miasta Zamość Szkolnego Związku Sportowego za roku szkolny 2016/2017.

Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie:
Marcelina Wilczyńska, Paulina Łopuszyńska, Daniel Maluga, p.Andrzej Kobylarz i p.Konrad Kostrubała.

We współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła III miejsce.

 

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy startując w zawodach sportowych przyczynili się do sukcesu szkoły!

Nauczyciele wychowania fizycznego

MT4_8749 - Kopia

Rejonowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców – 5.10.2017

We wtorek 5 października br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Rejonowe Biegi Przełajowe.

Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców.

Dziewczęta zajęły szóste, a chłopcy piąte miejsce.

 

Drużyna dziewcząt: opiekun p.Konrad Kostrubała

Hawrylak Katarzyna
Podolak Zuzanna          
Radlińska Kinga
Mielniczek Roksana
Pałka Joanna
Muzyczuk Kinga
Łopuszyńska Paulina
Bielińska Weronika

Drużyna chłopców: opiekun p.Marcin Tomaszewski

Chmura Hubert
Haider Oskar
Kostrubiec Bernard
Łyś Dominik
Skwaryło Kamil
Swatowski Adrian
Wróbel Sebastiian
Lewusz Konrad

Gratulujemy sportowej postawy.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

 

1 Miejsce Dziewcząt i 2 Miejsce Chłopców w Lidze Lekkoatletycznej – 26.09.2017

We wtorek 26 września br. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody z cyklu Szkolna Liga Lekkoatletyczna szkół ponadgimazjalnych.
Dziewczęta z naszej szkoły nie dały szans innym drużynom, zajmując wysokie lokaty w swoich konkurencjach.

Wygrana dziewcząt w Miejskiej Lidze LA to już 16-te zwycięstwo z rzędu !!!

Nasi chłopcy, po zaciętej rywalizacji zajęli 2 miejsce. Do awansu chłopcom zabrakło naprawdę niewiele.

Panorama 1

Skład dziewcząt:: opiekun – p. Grażyna Mandziuk
Bielińska Weronika    – bieg na 100m
Hawrylak Katarzyna   – bieg na 400m – III miejsce
Kmieć Magdalena         – skok w dal
Muzyczuk Kinga            – bieg na 100m
Okoń Patrycja                – bieg na 400m – II miejsce
Radlińska Kinga            – bieg na 1500m
Skóra Weronika            - pchnięcie kulą
Szeremeta Karolina   – bieg na 800m
Wróblewska Paulina - skok w dal
Zosiuk Weronika         - pchnięcie kulą

Sztafeta dziewcząt 4x100m – I miejsce
(Hawrylak Katarzyna, Okoń Patrycja, Muzyczuk Kinga, Bielińska Weronika)

 

Skład chłopców: opiekun – p. Marcin Tomaszewski
Maluga Daniel                – bieg na 100m – I miejsce
Rypina Jakub                  – bieg na 100m
Kostrubiec Bernard   - bieg na 100m
Skwaryło Kamil   – skok w dal – IV miejsce
Kiciński Kamil     – pchnięcie kulą
Polski Bartosz      – pchnięcie kulą
Swatowski Adrian   – bieg na 400m – I miejsce
Tymosz Piotr             – bieg na 400m
Wróbel Sebastian    – bieg na 1500m – I miejsce

Sztafeta chłopców 4x100m – II miejsce (Swatowski Adrian, Skwaryło Kamil, Rypina Jakub, Maluga Daniel)

 

 

Gratulujemy godnej sportowej postawy, awansu i dalszych sukcesów.

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

 

Podwójne zwycięstwo w sztafetowych biegach przełajowych!!! – 21.09.2017

W czwartek 21 września br. na stadionie OSiR rozpoczęty został jesienny sezon lekkoatletyczny.

Naszą szkołę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców.

Tradycyjnie jak co roku [od roku 2009 przyp. red.], dziewczyny ze „starego ogólniaka” wygrały rywalizację w sztafetowych biegach przełajowych 6 x 800 metrów.

Chłopcy po zawziętej rywalizacji wyprzedzili drużynę z ZSP nr3 i wygrali swój bieg 6×1500 metrów.

Zespoły dziewcząt i chłopców wywalczyły awans do zawodów rejonowych, które zaplanowane są na

5 października w Tomaszowie Lubelskim.

Drużyna dziewcząt: opiekun p.Konrad Kostrubała

Hawrylak Katarzyna
Podolak Zuzanna    
Okoń Patrycja      
Radlińska Kinga
Wilczyńska Marcelina
Łopuszyńska Paulina
Mielniczek Roksana
Bielińska Weronika
Pałka Joanna
Żyła Paulina

Drużyna chłopców: opiekun p.Marcin Tomaszewski

Maluga Daniel 2f
Pasieczny Paweł 3e
Kostrubiec Bernard 2b
Naklicki Miłosz 1a
Wróbel Sebastian 1d
Swatowski Adrian 2e
Heider Oskar 1i
Rypina Jakub 1a
Sałamacha Hubert 1i

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Pierwszych o Puchar Dyrektora I LO – 19.06.2017

W poniedziałek 19 czerwca br. na obiektach sportowych OSiR odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Pierwszych o Puchar Dyrektora I LO.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Rywalizowały w nim 4 drużyny.

Najlepszą drużyną okazała się Klasa 1a+e

Wyniki spotkań:

Ia-If   1-0

Ib-Ic  0-2

Ia-Ic  4-0

If-Ib  2-0

Ia-Ib  4-0

Ic-If  3-4

 

Tabela końcowa:    Mecze     Punkty      Bramki    +/-

1. Klasa 1a+e                 4           9              9-0    +9

2. Klasa 1f                      4           6               6-4    +2

3. Klasa 1c                      4          3               5-8     -3

4. Klasa 1b                     4           0              0-8     -8

Najlepszym zawodnikiem został Adrian Swatowski, a najlepszym bramkarzem Daniel Opaliński.

Na koniec został rozegrany mecz – Superpuchar pomiędzy:  IIa, a Ia+e

Klasa IIa wygrała, pokonując swoich młodszych kolegów 2-0.

 

Wszystkim gratulujemy godnej sportowej postawy!

Katedra WF

 

Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Drugich – 19.06.2017

W poniedziałek 19 czerwca o godzinie 9.00 na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Drugich.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Rywalizowały w nim 3 drużyny:

Klasa IIa, IIf, IIh

Najlepszą drużyną została Klasa IIa

Królem strzelców został: Konrad Lewusz IIa

 

 

Wszystkim gratulujemy sportowej postawy!

Nauczyciele WF

IV Parafiada Zamojska 2017 – 3.06.2017

Już po raz czwarty nasze Liceum razem z parafią Katedralną zaprosiło młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na PARAFIADĘ  ZAMOJSKĄ.

Podobnie jak w poprzednich latach patronat honorowy nad imprezą objęli: Ks. Bp Marian Rojek i Prezydent miasta Zamościa Pan Andrzej Wnuk oraz Katolickie Radio Zamość.

Parafiadę zainaugurowała o godz. 8.00  msza święta w Katedrze, z uroczystym ślubowaniem i przemarszem ulicami Zamościa na dziedziniec naszej Szkoły.

Następnie przy hymnie została wciągnięta flaga Parafiady Zamojskiej, krótkie przemówienia Dyrektora szkoły oraz oficjalne rozpoczęcie przez ks. Leszka Boryło.

Po części oficjalnej, rozpoczęły się zmagania sportowe w piłce nożnej, piłce siatkowej, tenisie stołowym i warcabach.

Jednocześnie w salach szkolnych odbywały się warsztaty plastyczne, muzyczne, artystyczne oraz religijne i historyczne.

Podczas całodziennych zmagań  na boiskach, murawie oraz w salach gimnastycznych, działała kawiarenka, gdzie można było posilić się bigosem czy słodkim ciastkiem oraz co nieco uzupełnić płyny w organizmach, gdyż pogoda była upalna. Całość zakończyliśmy wręczeniem medali, nagród, dyplomów oraz koncertem ewangelizacyjnym naszego zespołu szkolnego.

Zwycięzcą IV Parafiady Zamojskiej została drużyna z Gimnazjum w Suchowoli. Gratulujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do niezawodnych woluntariuszy oraz nauczycieli I LO w Zamościu.

s.Mirosława Kozioł