ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!! Międzyklasowy Turniej Siatkówki Mieszanej Dziewcząt i Chłopców Klas I i II

siatkowka

Katedra WF I LO zaprasza na Międzyklasowy Turniej Siatkówki Mieszanej Dziewcząt i Chłopców Klas I i II.

Turniej rozegrany zostanie 27.01.2016 (środa) po 5-ciu godzinach lekcyjnych w HALI OSiR.

 

Regulamin turnieju.

- Turniej rozgrywany będzie w hali sportowej OSiR, mecze rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach siatkarskich o wymiarach 18x9m.

- System rozgrywek: pucharowy (zwycięzca kwalifikuje się do dalszych gier).
- Reprezentacje klas składają się z minimum 3 dziewcząt i maximum 3 chłopców (6 osobowe składy) + 2 rezerwowych.
- Drużyna musi posiadać kierownika (kapitana) drużyny, który jest jej reprezentantem w sprawach organizacyjnych.
- Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów do 15 punktów, trzeci set (tie-break) do 8 punktów.
- Mecze rozgrywane będą według przepisów PZPS.

- W trakcie trwania rozgrywek obowiązuje zasada „fair-play”.

Panorama-3a

Klasy, które chcą wziąć udział w Turnieju składają pisemne zgłoszenie (listę zawodników) swojego zespołu

do dnia 25.01.2016 (poniedziałek) do p. Tomaszewskiego lub do swojego nauczyciela w-f.

Losowanie drużyn odbędzie się 25.01.2016 (poniedziałek) na długiej przerwie (godz: 10.35) w pokoju w-f.

Na losowanie zapraszamy kapitanów drużyn.

 

Zapraszamy wszystkie klasy I i II !!!

Katedra WF

Regulamin-Międzyklasowy-Turniej-Siatkówki-Mieszanej-dziewcząt-i-chłopców-klas-I-i-II

 

UWAGA!!! Spartakiada Lekkoatletyczna Klas Pierwszych

stop

We wtorek 15 września 2015 roku na 7 i 8 godzinie lekcyjnej odbędzie się

„Spartakiada Lekkoatletyczna Klas Pierwszych”.

Spartakiada odbędzie się w ramach diagnozy umiejętności i sprawności fizycznej w klasach pierwszych. Oczywiście bez oceniania, każdy może wziąć udział!

Miejsce zawodów: STADION OSIR ZAMOŚĆ

Godzina: 13.30

 

 

Konkurencje lekkoatletyczne:

100m dziewcząt i chłopców

400m dziewcząt i chłopców

800m dziewcząt

1000m chłopców

Pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców

Skok w dal dziewcząt i chłopców

 

Wszystkich uczniów klas pierwszych zapraszamy do udziału w zawodach.

Dla wszystkich startujących zostały przewidziane atrakcje :)

 

Zapraszamy!!!

Nauczyciele wychowania fizycznego

Mecz Piłki Nożnej Dziewcząt ILO – Padwa Zamość

23 czerwca br. w zamojskiej hali OSiR o godzinie 12.00 odbył się mecz pomiędzy reprezentacjami I LO Zamość, a reprezentacją dziewcząt Padwa Zamość.

Podopieczne p. Piotra Maliszewskiego pokonały drużynę p. Wojciecha Groniewskiego 4:2.

Bramki dla naszej drużyny strzeliły:

Wilgos Ola, Rębisz Ilona, Małek Klaudia 2 bramki.

 

skład I LO:
MAZUR KLAUDIA
WILGOS OLA
MAŁEK KLAUDIA
SZYKUŁA WIOLETTA
RĘBISZ ILONA
WRONKA MARTYNA
DOBROWOLSKA ANITA
SOKOŁOWSKA LUIZA
OTŁOWSKA MILENA
KUKIEŁKA KAROLINA
PROCZUK PAULINA

 

Gratulujemy!

 

Katedra W-F

Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Drugich – 23.06.2015

Dzisiaj (wtorek 23.06) o godzinie 9.00 na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Drugich.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Rywalizowały w nim 4 drużyny:

2c, 2b, 2d, 2e+j

 

Najlepszą drużyną została Klasa 2e+j

Drugą drużyną Klasa 2b.

Na trzecim miejscu uplasowała się Klasa 2c.

 

Wyniki spotkań:

1. 2c – 2e+j    0:1

2. 2b – 2d      0:1

3. 2c – 2d      3:1

4. 2e+j – 2b  4:0

5. 2c – 2b     1:3

6. 2d – 2e+j  1:4

 

Tabela końcowa:                        Mecze  Punkty   Bramki  +/-

1 MIEJSCE  Klasa 2E+2J               3          9           9-1      +8

2 MIEJSCE Klasa 2B                      3          3           3-6       -3

3 MIEJSCE Klasa 2C                      3          3           4-5       -1

4 MIEJSCE Klasa 2D                     3           0           3-7       -4

 

O drugim miejscu zadecydował wynik bezpośredniego spotkania klas: 2b i 2c na korzyść 2b.

 

Zgodnie z regulaminem turnieju o zwycięstwie decydowało kolejno:

1) Punkty – wg punktacji : wygrana – 3 pkt., remis – 1 pkt., przegrana – 0 pkt., walkower – 3 pkt., walkower – 0 pkt.  (Walkower zalicza się jako przegraną 0:3).

2) Wynik bezpośredniego spotkania.

3) Stosunek bramek (zdobyte do straconych).

4) Większa liczba strzelonych bramek.

 

Skład drużyny klasy 1e+j

Banachewicz Paweł

Zając Łukasz

Juszczak Dawid

Szczerbik Bartosz

Krawczyk Patryk

Rybak Daniel

Diaczuk Kacper

Mroczek Kamil 2e

 

Królem strzelców został Mroczek Kamil z klasy 2e, zdobywając 6 bramek.

 

 

Na koniec drużyny otrzymały dyplomy i puchary.

 

Organizatorzy: p.Piotr Maliszewski p. Konrad Kostrubała, p.Andrzej Kobylarz, p.Marcin Tomaszewski.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy!

Nauczyciele WF

 

1a WYGRAŁA!!! Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Pierwszych o Puchar Dyrektora I LO – 22.06.2015

W poniedziałek 22 czerwca 2015 roku na boisku OSiR został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Chłopców

o Puchar Dyrektora I LO w Zamościu.

W turnieju udział wzięło 5 drużyn z klas pierwszych.

 

Grupę A utworzyły klasy: 1c, 1b, 1j,  a grupę B klasy: 1a, 1eh.

Wyniki spotkań:

GRUPA A

1c – 1b  0-2

1j – 1c  8-0

1b – 1j  0-1

GRUPA B

1a – 1eh  8-0

Półfinały:

1j – 1eh  3-0

1a – 1b  1-0

Mecz o 3 miejsce:

1eh – 1b  1-0

Finał:

1a – 1j  2-0

 

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Klasa 1a

2. miejsce – Klasa 1j

3. miejsce – Klasa 1eh

 

Skład drużyny klasy 1a:

Bondyra Dawid

Bondyra Albert

Jachorek Michał

Saputa Mateusz

Dąbrowski Piotr

Wujec Jakub

Pukaluk Maciej

Kołodziej Kamil

Szałata Michał

Kucharski Kacper

 

Królem strzelców został Dąbrowski Piotr z klasy 1a, a najlepszym bramkarzem Piasecki Damian z klasy 1b.

 

Organizatorzy: p.Piotr Maliszewski p. Konrad Kostrubała, p.Andrzej Kobylarz, p.Marcin Tomaszewski.

sędzia: Konrad Lipski 2a

 

Wszystkim gratulujemy godnej sportowej postawy!

Katedra WF

 

Klasa 2B WYGRAŁA !!! Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Klas I i II

siatka-logo-290x290W środę 29 kwietnia 2015r. w hali zamojskiego Osir-u odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Klas I i II.

Głównym celem imprezy była popularyzacja piłki siatkowej, rozwijanie zainteresowań i zdolności sportowych młodzieży, a także wyłonienie mistrzów szkoły.

W turnieju wzięło 12 klas pierwszych i drugich. Pierwsza faza turnieju rozegrana została systemem pucharowym (zwycięzca kwalifikuje się do dalszych gier).

 

 

 

 

 

MT4_2112

Wszystkie wyniki spotkań:

2h-1g  wynik 0:2

1f-1j               0:2

1a-2a             0:2

1b-2b             1:2

1c-2f              2:0

2i-1i                2-0v

Zwycięzcy tych spotkań awansowali do drugiej rundy.

1g-2a  wynik  2:1

2b-1c              2:0

2i-1j                 2:0

 

Po rozegraniu drugiej rundy, drużyny z klas 1g, 2i+2j i 2b przystąpiły do meczów finałowych.

Faza finałowa została rozegrana systemem „każdy z każdym”.

 

Mecze finałowe zapowiadały się bardzo ciekawie. Emocji nie zabrakło, a spotkania stały na bardzo wysokim sportowym poziomie. Świadczyć może o tym fakt, że zwycięzców poszczególnych spotkań wyłaniał dopiero trzeci decydujący set (tie-break). Wszystko odbyło się w atmosferze fair-play.

 

W pierwszym meczu klasa 1g  uległa klasie 2i+2j 1:2

W drugim meczu klasa 2b pokonała 1g 2:0

W trzecim meczu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju klasa 2b pokonała klasę 2i+2j 2:1.

 

1 miejsce: KLASA 2b

2 miejsce: KLASA 2i+2j

3 miejsce: KLASA 1g

 

Oto skład zwycięskiej drużyny z klasy 2b:

Gałan Bartłomiej

Hałasa Konrad

Izdebski Piotr

Greszta Szymon

Martynowska Diana

Misiarz Sylwia

Kulik Izabela

Kietlińska Monika

 

Najlepszą zawodniczką turnieju została Lizut Aleksandra z klasy 2i,

a najlepszym zawodnikiem został Hałasa Konrad z klasy 2b.

MT4_2535

Wszystkim gratulujemy!!!

Dziękujemy za udział i sportową postawę.

 

Specjalne podziękowania dla z klasy 1k za pomoc w przygotowaniu tabel turniejowych.

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

 

TABELA

FINAŁOWA 

1

2

3

Mecze

W/P

Sety

Wygrane/Przegrane/Ratio

Małe Punkty

Zdobyte/Stracone/Ratio

Punkty

1

1g

 X

1:2 

 

 0:2

0  2

1        4        0,25    

50      67      0,74 

2

2i+2j

2:1 

 X

 

1:2

1  1

3        3        1

69      59      1,169 

 3

3

2b

2:0

2:1

x

2  0

4        1       4

63      56      1,125

4

 

Spartakiada Lekkoatletyczna Klas Pierwszych – 12.09.2014

stopDnia 12 września 2014 roku na stadionie miejskim OSiR w Zamościu odbyła się „II Spartakiada Lekkoatletyczna Klas Pierwszych I LO w Zamościu”.

Dziesięć konkurencji lekkoatletycznych, w których uczestniczyli uczniowie było powodem wielu emocji, a ich uczestnicy nagradzani byli gromkimi brawami wspaniałej publiczności złożonej z uczniów naszej szkoły.

Zawodnicy mogli zmierzyć się w takich konkurencjach jak: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 800m dziewczęta, bieg na 1000m chłopcy, pchnięcie kulą i skok w dal.

Wyniki rywalizacji dziewcząt:
100m
1. miejsce – Ćwik Katarzyna (Ih)
2. miejsce – Otłowska Milena (Id)
3. miejsce – Żurek Natalia (Ih)
400m
1. miejsce – Niedźwiecka Agata (Id)
2. miejsce – Lupa Oliwia (Id)
3. miejsce – Czerwińska Karolina (Id)
800m
1. miejsce – Zielonka Sylwia (Ig)
Skok w dal
1. miejsce – Zaburska Agnieszka (Ii)
2. miejsce – Zielonka Iza (Ig)
3. miejsce – Galarda Natalia (Id)
Pchnięcie kulą
1. miejsce – Sołoducha Emilia (Ih)
2. miejsce – Zielonka Sylwia (Ig)
3. miejsce – Żerebecka Paulina (Ie)

Wyniki rywalizacji chłopców:
100m
1. miejsce – Jarosławski Konrad (Ii)
2. miejsce – Pitura Mateusz (Ih)
3. miejsce – Palonka Krystian (Ih)
1000m
1. miejsce – Wujec Jakub (Ia)
2. miejsce – Przysucha Radosław (Ib)
3. miejsce – Pitura Mateusz (Ih)
Pchnięcie kulą
1. miejsce – Łaszkiewicz Kacper (Ib)
2. miejsce – Palonka Krystian (Ih)

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele wychowania fizycznego.

UWAGA!!! Spartakiada Lekkoatletyczna Klas Pierwszych

stopW piątek 12 września 2014 roku na 7 i 8 godzinie lekcyjnej odbędzie się

„Spartakiada Lekkoatletyczna Klas Pierwszych”.

Spartakiada odbędzie się w ramach diagnozy sprawności fizycznej w klasach pierwszych. Oczywiście bez oceniania, każdy może wziąć udział!

 

Miejsce zawodów: STADION OSIR ZAMOŚĆ

Godzina: 13.30

Konkurencje lekkoatletyczne:

100m dziewcząt i chłopców

400m dziewcząt i chłopców

800m dziewcząt

1000m chłopców

Pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców

Skok w dal dziewcząt i chłopców

 

Wszystkich uczniów klas pierwszych zapraszamy do udziału w zawodach.

Dla wszystkich startujących zostały przewidziane atrakcje :)

Zapraszamy!!!

Nauczyciele wychowania fizycznego

Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Drugich – 25.06.2014

Dzisiaj (środa 25.06) o godzinie 8.00 na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Drugich.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”.Rywalizowały w nim 4 drużyny:

2A (FC Pararalaksa),  2D2C+2B+2J2E+2F (England Team)

 

Najlepszą drużyną została Klasa 2E+2F.

Drugą drużyną Klasa 2C+2B+2J ustępując swoim kolegom tylko dwiema bramkami (regulamin turnieju).

Na trzecim miejscu uplasowała się Klasa 2A.

 

 

I MIEJSCE – KLASA 2e+2f

MT4_9437

MT4_9322Królem strzelców został Komisarczuk Mateusz z klasy 2J, zdobywając 6 bramek.

 

Wyniki spotkań:

1. 2D – 2A    1:2

2. 2C – 2E    1:1

3. 2D – 2E    2:7

4. 2A – 2C    1:3

5. 2D – 2C   1:6

6. 2E – 2A    4:2

Tabela końcowa:                        Mecze  Punkty   Bramki  +/-

1 MIEJSCE  Klasa 2E+2F               3          7           12-5    +7

2 MIEJSCE Klasa 2C+2B+2J        3          7            10-3   +7

3 MIEJSCE Klasa 2A                      3         3              5-8     -3

4 MIEJSCE Klasa  2D                     3         0             4-15   -9

Zgodnie z regulaminem turnieju o zwycięstwie decydowało kolejno:

1) Punkty – wg punktacji : wygrana – 3 pkt., remis – 1 pkt., przegrana – 0 pkt., walkower – 3 pkt., walkower – 0 pkt.  (Walkower zalicza się jako przegraną 0:3).

2) Wynik bezpośredniego spotkania.

3) Stosunek bramek (zdobyte do straconych).

4) Większa liczba strzelonych bramek.

 

Poziom sportowy w turnieju był bardzo wyrównany, świadczy o tym, że drużyny 2E+2F i 2C+2B+2J  zdobyły tyle samo punktów. Wynik bezpośredniego meczu był taki sam 1:1, taka sama różnica bramek: +7.

Tym razem o wygranej zdecydowała większa liczba zdobytych bramek (12 do 10), na korzyść drużyny 2E+2F. 

Na koniec drużyny otrzymały dyplomy i puchary.

 

Organizatorzy: p.Marcin Tomaszewski, p.Andrzej Kobylarz, p.Emil Rafalski.

 

Wszystkim gratulujemy sportowej postawy!

Nauczyciele WF

 

 

Turniej w „Dwa Ognie” dziewcząt i Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Pierwszych o Puchar Dyrektora I LO – 10.06.2014

stopWe wtorek  w ramach kampanii „STOP zwolnieniom z WF-u, na obiektach sportowych Osir odbyły się dwa turnieje:

„Dwa Ognie” dla dziewcząt klas pierwszych

i Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora I LO dla chłopców klas pierwszych. 

 

Do turnieju „W Dwa Ognie” przystąpiło pięć zespołów z 6-ciu klas.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej rywalizacji, zwyciężyła klasa 1i zdobywając 13 punktów.

Klasyfikacja końcowa:

I  Miejsce – Klasa 1i

II Miejsce – Klasa 1ac

III Miejsce – Klasa 1b 

IV Miejsce – Klasa 1h

V Miejsce – Klasa 1f

 

Równocześnie na boisku, odbywał się Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora

I LO.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Rywalizowało w nim 5 drużyn.

Mimo ogromnego upału, wszyscy zawodnicy wytrzymali trudy rywalizacji sportowej do końca zawodów.

Najlepszą drużyną okazała się Klasa 1c, drugą drużyną  Klasa 1d ustępując swoim kolegom tylko kilkoma bramkami.

MT4_0127

Wyniki spotkań:

1.  1b – 1d           0-4

2.  1a – 1c           1-2

3.  1b – 1c           0-7

4.  1d – 1a           4-0

5.  1g – 1d           3-5

6.  1g – 1b           2-4

7.  1c – 1d           1-1

8.  1g – 1a           0-3

9.  1g – 1c           0-5

10. 1a – 1b         2-0

Tabela końcowa: Mecze Punkty  Bramki  +/-

1. Klasa 1c                 4           10       15-2   +13

2. Klasa 1d                 4           10       14-4   +10

3. Klasa 1a                 4            6          6-6      0

4. Klasa 1b                 4            3         4-15    -11

5. Klasa 1g                 4            0         5-17    -12

Należy podkreślić fakt, że drużyna z klasy 1g spóźniając się na turniej (z przyczyn niezależnych od drużyny) była zmuszona rozegrać wszystkie swoje spotkania pod rząd, praktycznie bez przerwy, co w takim upale było nie lada wyczynem.

 

Królem strzelców został Łapa Paweł z klasy 1c, zdobywając 9 bramek.

 

Wszystkim gratulujemy godnej sportowej postawy!

Katedra WF