Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Drugich – 25.06.2014

Dzisiaj (środa 25.06) o godzinie 8.00 na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Drugich.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”.Rywalizowały w nim 4 drużyny:

2A (FC Pararalaksa),  2D2C+2B+2J2E+2F (England Team)

 

Najlepszą drużyną została Klasa 2E+2F.

Drugą drużyną Klasa 2C+2B+2J ustępując swoim kolegom tylko dwiema bramkami (regulamin turnieju).

Na trzecim miejscu uplasowała się Klasa 2A.

 

 

I MIEJSCE – KLASA 2e+2f

MT4_9437

MT4_9322Królem strzelców został Komisarczuk Mateusz z klasy 2J, zdobywając 6 bramek.

 

Wyniki spotkań:

1. 2D – 2A    1:2

2. 2C – 2E    1:1

3. 2D – 2E    2:7

4. 2A – 2C    1:3

5. 2D – 2C   1:6

6. 2E – 2A    4:2

Tabela końcowa:                        Mecze  Punkty   Bramki  +/-

1 MIEJSCE  Klasa 2E+2F               3          7           12-5    +7

2 MIEJSCE Klasa 2C+2B+2J        3          7            10-3   +7

3 MIEJSCE Klasa 2A                      3         3              5-8     -3

4 MIEJSCE Klasa  2D                     3         0             4-15   -9

Zgodnie z regulaminem turnieju o zwycięstwie decydowało kolejno:

1) Punkty – wg punktacji : wygrana – 3 pkt., remis – 1 pkt., przegrana – 0 pkt., walkower – 3 pkt., walkower – 0 pkt.  (Walkower zalicza się jako przegraną 0:3).

2) Wynik bezpośredniego spotkania.

3) Stosunek bramek (zdobyte do straconych).

4) Większa liczba strzelonych bramek.

 

Poziom sportowy w turnieju był bardzo wyrównany, świadczy o tym, że drużyny 2E+2F i 2C+2B+2J  zdobyły tyle samo punktów. Wynik bezpośredniego meczu był taki sam 1:1, taka sama różnica bramek: +7.

Tym razem o wygranej zdecydowała większa liczba zdobytych bramek (12 do 10), na korzyść drużyny 2E+2F. 

Na koniec drużyny otrzymały dyplomy i puchary.

 

Organizatorzy: p.Marcin Tomaszewski, p.Andrzej Kobylarz, p.Emil Rafalski.

 

Wszystkim gratulujemy sportowej postawy!

Nauczyciele WF

 

 

Turniej w „Dwa Ognie” dziewcząt i Turniej Piłki Nożnej Chłopców Klas Pierwszych o Puchar Dyrektora I LO – 10.06.2014

stopWe wtorek  w ramach kampanii „STOP zwolnieniom z WF-u, na obiektach sportowych Osir odbyły się dwa turnieje:

„Dwa Ognie” dla dziewcząt klas pierwszych

i Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora I LO dla chłopców klas pierwszych. 

 

Do turnieju „W Dwa Ognie” przystąpiło pięć zespołów z 6-ciu klas.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej rywalizacji, zwyciężyła klasa 1i zdobywając 13 punktów.

Klasyfikacja końcowa:

I  Miejsce – Klasa 1i

II Miejsce – Klasa 1ac

III Miejsce – Klasa 1b 

IV Miejsce – Klasa 1h

V Miejsce – Klasa 1f

 

Równocześnie na boisku, odbywał się Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora

I LO.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Rywalizowało w nim 5 drużyn.

Mimo ogromnego upału, wszyscy zawodnicy wytrzymali trudy rywalizacji sportowej do końca zawodów.

Najlepszą drużyną okazała się Klasa 1c, drugą drużyną  Klasa 1d ustępując swoim kolegom tylko kilkoma bramkami.

MT4_0127

Wyniki spotkań:

1.  1b – 1d           0-4

2.  1a – 1c           1-2

3.  1b – 1c           0-7

4.  1d – 1a           4-0

5.  1g – 1d           3-5

6.  1g – 1b           2-4

7.  1c – 1d           1-1

8.  1g – 1a           0-3

9.  1g – 1c           0-5

10. 1a – 1b         2-0

Tabela końcowa: Mecze Punkty  Bramki  +/-

1. Klasa 1c                 4           10       15-2   +13

2. Klasa 1d                 4           10       14-4   +10

3. Klasa 1a                 4            6          6-6      0

4. Klasa 1b                 4            3         4-15    -11

5. Klasa 1g                 4            0         5-17    -12

Należy podkreślić fakt, że drużyna z klasy 1g spóźniając się na turniej (z przyczyn niezależnych od drużyny) była zmuszona rozegrać wszystkie swoje spotkania pod rząd, praktycznie bez przerwy, co w takim upale było nie lada wyczynem.

 

Królem strzelców został Łapa Paweł z klasy 1c, zdobywając 9 bramek.

 

Wszystkim gratulujemy godnej sportowej postawy!

Katedra WF

Srebrny medal dziewcząt!!! – Finał Wojewódzki w sztafetach – Lublin 5.06.2014

W czwartek 5 czerwca 2014 roku na stadionie „ Startu” przy Al. Piłsudskiego w Lublinie obył się Finał Wojewódzki w sztafetach dziewcząt i chłopców.

Wśród najlepszych zespołów z całego województwa, nasze miasto reprezentowały Sztafety Szwedzkie dziewcząt i chłopców z I LO.

Sztafety szwedzkie – to konkurencja lekkoatletyczna polegająca na przebiegnięciu łącznego dystansu 1000 metrów przez czterech zawodników lub zawodniczki, kolejno (100+200+300+400m) lub odwrotnie.
Konkurencja bardzo stara i niemal już zapomniana, ale powracająca na zawodach dzieci i młodzieży.

Dziewczęta wystartowały w składzie:

Lisowska Katarzyna – 3h

Łapa Klaudia – 2j

Kozłowska Dominika – 2a

Deryło Aleksandra – 1g

Opiekun: p.Grażyna Mandziuk

 

Klasyfikacja końcowa:

I – Miejsce – ZS 2 Lubartów

II – Miejsce – I LO Zamość

I LOŹródło zdjęcia

Sztafeta chłopców zajęła 8 miejsce. Ósme w województwie!

Skład sztafety:

Zając Mikołaj – 3b

Zerebiec Dawid – 2c

Brzuś Michał – 2a

Domański Kamil – 1g

Opiekun: p.Andrzej Kobylarz

Gratulujemy!

Katedra WF

Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt – 31.05.2014

31 maja 2014 roku w hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się dwa turnieje:

- Turniej Piłki Nożnej Chłopców szkół gimnazjalnych.
- Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt szkół gimnazjalnych.

 - Turniej Piłki Nożnej Chłopców szkół gimnazjalnych.

Do Turnieju Piłki Nożnej zgłosiły się następujące drużyny:

Gimnazjum Nr 7 
Gimnazjum Nr 1 
Gimnazjum Nr 2 
Gimnazjum Pijarzy 

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

Oto wyniki wszystkich spotkań:                                          Wynik:

Gimnazjum Nr 1 – Gimnazjum Pijarzy                              1-2
Gimnazjum Nr 7 – Gimnazjum Nr 2                                  0-1
Gimnazjum Nr 1 – Gimnazjum Nr 2                                  0-6
Gimnazjum Pijarzy – Gimnazjum Nr 7                              4-1
Gimnazjum Nr 7 – Gimnazjum Nr 1                                  2-1
Gimnazjum Pijarzy – Gimnazjum Nr                                 1-1

Tabela końcowa:                                                          Z R P  Bramki   +/-  Punkty

1. Gimnazjum Nr 2                                                       2 1 0      8-1      +7      7       
2. Gimnazjum Pijarzy                                                  2 1 0      7-3      +4      7
3. Gimnazjum Nr 7                                                       1 0 2      3-6       -3      3
4. Gimnazjum Nr 1                                                       0 0 3      2-10     -8      0

 

Turniej wygrało Gimnazjum Nr 2  w Zamościu.

 

 

Po turnieju ginmazjalistów odbył się mecz pomiędzy:

I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu, a Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołą Zawodową w Zamościu

I LO – RZSZ    wynik:  1 – 2

 

 

 

- Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt szkół gimnazjalnych.

Po rozgrywkach chłopców do rywalizacji przystąpiły dziewczęta ze szkół gimnazjalnych.
W Turnieju Piłki Siatkowej uczestniczyły trzy zespoły:

Gimnazjum w Aleksandrowie
Gimnazjum nr 1 w Zamościu
Ginmazjum nr 7 w Zamościu

Wyniki spotkań:                                                                                          Wynik

Gimnazjum w Aleksandrowie – Ginmazjum nr 7 w Zamościu           2-0
Gimnazjum nr 1 w Zamościu – Ginmazjum nr 7 w Zamościu            2-1
Gimnazjum nr 1 w Zamościu – Gimnazjum w Aleksandrowie           0-2

I Miejsce –  Gimnazjum w Aleksandrowie
II Miejsce – Gimnazjum nr 1 w Zamościu
III Miejsce – Ginmazjum nr 7 w Zamościu

 

Należy podkreślić fakt, że dziewczęta z Gimnazjum nr 7 grały w składzie tylko czteroosobowym!
Dziewczęta nie poddały swoich spotkań walkowerem i walczyły sportowo do końca.
Zasłużyły tym samym na miano DRUŻYNY FAIR PLAY.

 

Cały turniej przebiegał w duchu fair play, zaciętej, ale sportowej rywalizacji, a chęć wygranej spowodowała, że wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności piłkarskich i siatkarskich.

Celem turnieju była integracja młodzieży, zwiększenie aktywności ruchowej uczniów, możliwość szkolnej sportowej rywalizacji oraz propagowanie aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od zajęć edukacyjnych.

 

Na koniec turnieju zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Wszystkim drużynom dziękujemy i gratulujemy!

 

 

Organizator:

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

Marcin Tomaszewski

Sędziowie: p.Andrzej Kobylarz, p.Piotr Maliszewski, p. Emil Rafalski

Mateusz Garbaty – klasa 2e, Patrycja Miszczuk – 2g, Daniel Janikowski – 1b

Koordynacja turnieju: Mateusz Wojda – 2f

Opieka medyczna: Wiktor Brzuś – 2j, Paweł Górnik – 2j

 

Wszystkim za pomoc dziękujemy!

Katedra WF

 

 

Srebrny medal !!! Finał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców – Puławy 4.04.2014

W piątek 4 kwietnia 2014 roku w hali sportowej MOSiR w Puławach odbył się

Finał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców.

Do turnieju finałowego zakwalifikowały się najlepsze drużyny z województwa lubelskiego.

II LO Chełm
PSB-ZS Lublin
I LO Zamość
ZSBiO Biłgoraj
III LO Puławy
IV LO Biała Podlaska

Nasz zespół rywalizował w Grupie A z następującymi drużynami:
II LO Chełm i  PSB-ZS „Budowlanka” Lublin.

Pozostałe drużyny utworzyły Grupę B:
ZSBiO Biłgoraj
III LO Puławy
IV LO Biała Podlaska

Szczypiorniści I LO spisali się znakomicie. Wygrywając swoje mecze grupowe zapewnili sobie awans do meczu finałowego. Nasza drużyna zajęła II miejsce, ustępując tylko drużynie III LO z Puław. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Białej Podlaskiej.

Wyniki spotkań w grupach:

Grupa A 
- II LO Chełm – PSB-ZS Lublin               9:19
- PSB-ZS Lublin – I LO Zamość  (5:8) 14-18
- I LO Zamość – II LO Chełm     (12:3) 19-14

Tabela  Gr. A                   Bramki  +/-   Punkty

1. I LO Zamość              37:28    +9       4 
2. PSB-ZS Lublin           22:27   +5        2
3. II LO Chełm                23:38   -15       0

Grupa B
- ZSBiO Biłgoraj – III LO Puławy             (5-12) 12-24
- III LO Puławy – IV LO Biała Podlaska (10-7)  21-8
- IV LO Biała Podlaska – ZSBiO Biłgoraj          23-17

Tabela  Gr. B                        Bramki  +/-  Punkty

1. III LO Puławy                  44:20   +24    6
2. IV LO Biała Podlaska   31:38     -7     2
3. ZSBiO Biłgoraj               29:47   -18     0

 

Mecz o III miejsce:
PSB-ZS Lublin – IV LO Biała Podlaska (9-10) 16-21

Finał:
I LO Zamość – III LO Puławy (6-8) 14-23

Klasyfikacja końcowa:

I Miejsce:   III LO Puławy
II Miejsce:  I LO Zamość
III Miejsce: IV LO Biała Podlaska
IV Miejsce: PSB-ZS Lublin

 

Skład drużyny:
Grabowski Marek (IId)
Pałkowski Karol (IIe)
Chwiejczak Bernard (IIh)
Gałaszkiewicz Piotr (Ia)
Gałan Bartłomiej (Ib)
Izdebski Piotr (Ib)
Panas Michał (Ic)
Domański Kamil (Ic)
Łasocha Karol (Ic)
Ząbek Maciej (Id)
Bąk Rafał (Ig)
Tront Jakub (Ig)
Dołba Radosław (Ig)

 
Gratulujemy srebrnego medalu!!!

Katedra WF

 

 

I Mistrzostwa Zamościa w „Dwa ognie” – 2.04.2014

Wydawałoby się, że „DWA OGNIE” (nie mylić ze „zbijakiem”) to wieloosobowa zabawa sportowa, przeznaczona głównie dla dzieci. Nic bardziej mylnego!

Właśnie ta gra powraca do szkół ponadgimnazjalnych.

Jest to gra przy której świetnie można się bawić, a przy okazji doskonalić motorykę: zwinność, szybkość, zręczność i koordynację ruchową…cokolwiek to znaczy ;)

Może „DWA OGNIE” nie staną się dyscypliną olimpijską, ale napewno dostarczają tyle samo emocji co inne gry drużynowe. Polecamy!!!

 

Właśnie dzisiaj, równo o godzinie 8.00 w zamojskiej hali OSIR rozpoczęły się

I Mistrzostwa Zamościa w „DWA OGNIE” dziewcząt.

Do rywalizacji stawiły się drużyny ze szkół: Technikum Lider i Lider II, LO CSM „Mundurówka”, ZSP Nr 4 „Budowlanka” i I LO.

1 miejsce – Technikum „LIDER”

2 miejsce – LO CSM „Mundurówka”
3 miejsce – ZSP Nr 4 „Budowlanka”

Nasze dziewczęta zajęły czwarte miejsce. To nic..że czwarte! Tak naprawdę liczą się chęci, udział, zaangażowanie drużyny i dobra zabawa!!!

Gratulujemy sportowej postawy!

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

 

Trzecie miejsce koszykarzy !!! Miejska Licealiada w Koszykówce Chłopców – 1.04.2014

Dnia 1 kwietnia w hali sportowej III LO w Zamościu odbył się Turniej Koszykówki Chłopców w ramach Miejskiej Licealiady.

W zawodach udział wzięło pięć zespołów z zamojskich szkół ponadgimnazjalnych: II LO, III LO, I LO, ZSP nr 1,    ZSP nr 3.

Wyniki spotkań:
1. II LO- – ZSP 3     14-34
2. III LO – I LO         26-23
3. ZSP 3 – ZSP 1    49-15
4. II LO – ZSP 1      wygrana II LO

Mecz o trzecie miejsce:
II LO – I LO 8-21

Mecz finałowy:
ZSP 3 – III LO 25-20

Klasyfikacja końcowa:
I Miejsce: ZSP nr 3
II Miejsce: III LO Zamość
III Miejsce: I LO Zamość
IV Miejsce: II LO Zamość

Skład drużyny I LO:

Wardach Michał 3i
Zając Mikołaj 3i
Chwiejczak Bernard 2h
Zerebiec Dawid 2c
Soboń Jakub 2c
Łukasik Michał 2c
Smoluch Piotr 2i
Pabianiak Mateusz 1c
Pilipczuk Jakub 1c
Domański Kamil 1c

 

 

Gratulujemy!

 

Katedra wychowania fizycznego

Kolejna wygrana szczypiornistów!!! Rejonowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców – 19.03.2014

19 -tego marca 2014 roku w hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej w ramach Rejonowej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. 

Do zawodów z rejonu zakwalifikowały się następujące drużyny:

- Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie

- Zespół Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

- I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu

- ZSCKR Siennica Różana - powiat Krasnystaw

 

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

Nasi szczypiorniści spisali się znakomicie! Drużyna z naszego Liceum wygrała wszystkie spotkania, zapewniając sobie tym samym awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

 

Oto wyniki wszystkich spotkań:                                          Wynik:

- ZS nr 3 Hrubieszów – ZS Nr 2 Tomaszów Lub.             16-9

- I LO Zamość – ZSCKR Siennica Różana                       25-7

- ZS nr 3 Hrubieszów - ZSCKR Siennica Różana           19-5

- ZS Nr 2 Tomaszów Lub. - I LO Zamość                         15-27

- ZS nr 3 Hrubieszów - I LO Zamość                                 13-22

- ZS Nr 2 Tomaszów Lub. - ZSCKR Siennica Różana   25-13

 

Tabela końcowa:                        Z  R  P    Bramki  +/-   Punkty

1. I LO Zamość                           3  0  0      74:35   +39     6

2. ZS nr 3 Hrubieszów              2  0  1      48:36   +12     4

3. ZS Nr 2 Tomaszów Lub       1  0  2      49:56    -7        2

4. ZSCKR Siennica Różana     0  0  3      25:69   -44      0

 

Skład drużyny:
Grabowski Marek (II d)
Chwiejczak Bernard (II h)
Gałaszkiewicz Piotr (I a)
Gałan Bartłomiej (I b)
Izdebski Piotr (I b)
Panas Michał (I c)
Domański Kamil (I c)
Łasocha Karol (I c)
Ząbek Maciej (I d)
Bąk Rafał (I g)

Turniej Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców zaplanowany jest na

4 kwietnia (piątek) br. w Puławach.        Edit: 24.03.2014

Gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Nauczyciele wychowania fizycznego

Wygrana naszych!!! Miejska Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców – 11.03.2014

We wtorek 11 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu został rozegrany turniej w ramach Miejskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców.

Drużyna I LO rywalizowała w grupie z zespołami z ZSP nr2 „Mechanik”, ZSP nr3 „Elektryk” i ZSP nr4 „Budowlanka”.

Po zaciętej walce w grupie, wygranych meczach z „Mechanikiem” i „Elektrykiem” oraz remisie  z ZSP4, zespół I LO awansował do finału.

W finale nasza drużyna wygrała z II LO, awansując tym samym na zawody rejonowe.

Skład drużyny:
Grabowski Marek (II d)
Pałkowski Karol (II e)
Chwiejczak Bernard (II h)
Gałaszkiewicz Piotr (I a)
Olech Adrian (I b)
Gałan Bartłomiej (I b)
Izdebski Piotr (I b)
Kaproń Bartłomiej (I b)
Panas Michał (I c)
Domański Kamil (I c)
Łasocha Karol (I c)
Ząbek Maciej (I d)
Bąk Rafał (I g)

IMG_0270

IMG_0272

IMG_0276

Gratulujemy!!!

Turniej rejonowy zaplanowany jest na 19 marca 2014 w Zamościu (godz:10.00 OSiR).

Katedra wychowania fizycznego.

Klasa 2H WYGRAŁA !!! Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Klas I i II

 

W środę w ramach zadania do wyboru programu „WF z klasą” odbył się

Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Klas I i II.

 

W turnieju wzięło 11 klas pierwszych i drugich. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym (zwycięzca kwalifikuje się do dalszych gier).

Po rozegraniu pierwszej i drugiej rundy zawodów, wygrane drużyny z klas Ii, II h, IIg+Ia, Ib przystąpiły do meczów półfinałowych.

 

W pierwszym półfinale klasa I i  uległa klasie II h 0:2 (12:15, 12:15)

Natomiast w drugim półfinale połączone siły klas IIg+Ia pokonały klasę Ib 2:1 (15:7, 13:15, 8:3)

 

Finał zapowiadał się bardzo ciekawie. Emocji nie zabrakło, ale wszystko odbyło się w atmosferze fair-play.

Klasa II h po wyrównanej grze pokonała drużynę IIg+Ia  2:1 w setach (10:15, 15:13, 9:7)

 

Oto skład zwycięskiej drużyny z klasy II h

Wilgos Aleksandra

Adamczuk Joanna

Onyszczuk Martyna

Mazur Patrycja

Olech Tomasz

Chwiejczak Bernard

Kołtun Paweł

Kilian Paweł

 

Najlepszą zawodniczką turnieju została Monika Sarzyńska z klasy I i ,

a najlepszym zawodnikiem został Damian Koss z klasy Ia.

 

 

1 miejsce: KLASA IIh

2 miejsce: KLASA IIg+Ia

3 miejsce: KLASA Ii

 

Gratulujemy!!!

 

 

Dziękujemy wszystkim za udział i sportową postawę.

 

Specjalne podziękowania dla Magdy Kuczyńskiej i Pauliny Brzozowskiej z klasy IIj za pomoc w przygotowaniu tabel turniejowych :)

 

Nauczyciele wychowania fizycznego